Microsoft Online služby diagnostika a zapisovanie do denníka (MOSDAL) podpora Toolkit

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 960625 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

Oznámenie MOSDAL budú odstránené z Microsoft Download Center a Nástroje a diagnostika wiki do konca augusta, 2014. MOSDAL budú už podporované Microsoft po augusta 2014.

ÚVOD

Microsoft Online služby diagnostika a zapisovanie do denníka (MOSDAL) podpora Toolkit vykonáva diagnostiku siete a zhromažďuje konfigurácie systému, sieťová konfigurácia, a zapisovanie informácií pre aplikácie, ktoré sa používajú na pripojenie k Microsoft Office 365. Záznamy a diagnostické informácie, ktoré generuje nástroj poskytnúť údajov, ktoré odborníci technickej podpory pomáha problémov s konfiguráciou, siete, inštalácie a ďalšie otázky týkajúce sa služby. MOSDAL podpora Toolkit zhromažďuje súbory denníka, kľúčov databázy registry a nastavenia konfigurácie, ktoré by si inak vyžadovali časovo náročný a prácny zber pomocou samostatné nástroje.

Tento článok obsahuje nasledovné informácie o MOSDAL podporu Toolkit:

Ďalšie informácie

Stiahnuť miesto

Stiahnuť MOSDAL podporu Toolkit, nájdete nasledujúce webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:
http://www.Microsoft.com/en-us/download/details.aspx?ID=626

Systémové požiadavky

MOSDAL podpora Toolkit vyžaduje Microsoft.NET Framework 4 (alebo novší) a je kompatibilný s všetky hlavné verzie operačného systému Windows (Windows XP SP3 alebo novší).

Poznámka: Služby, ako je "Doména overenie a DNS nastavenia" a "Single Sign-on s Active Directory Federation Services" služba vyžadujú Microsoft Azure služby Active Directory modul pre Windows PowerShell už nainštalovaný na vašom počítači. MOSDAL používa Azure Active Directory modul pre Windows PowerShell pripojiť k Office 365 a zhromažďovať údaje pomocou poverení, ktoré budete dodávať v MOSDAL.

Poznámky
 • Sú podporované všetky 32-bitové a 64-bitové verzie operačných systémov Windows. Však by ste mali nainštalovať verziu MOSDAL podporu Toolkit, ktorý je vhodný pre váš operačný systém.
 • MOSDAL podpora Toolkit je aktuálne kompatibilná s operačnými systémami Macintosh.

Návod na inštaláciu a použitie

 1. Stiahnuť MOSDAL inštalačný balík, ktorý je vhodné pre jazyk a typ procesora (32-bitová alebo 64-bit) počítača.
 2. Extrahovať obsah inštalačného balíka MOSDAL na miesto, ktoré môžete ľahko prístup.
 3. Spustite súbor Setup.exe.

  Poznámka: MOSDAL.msi súbor sa musí nachádzať v rovnakom priečinku ako súbor Setup.exe.
 4. Postupujte podľa podrobných pokynov, ktoré sú uvedené v Sprievodcovi nastavením.

  Inštalátor umiestni MOSDAL podporu Toolkit v zadanom umiestnení a potom vytvorí klávesové skratky pre ponuky Štart a skúsenosti s prácou s počítačom, ktoré umožňujú ľahký prístup.
 5. Kompletný inštalačný okno po dokončení inštalácie.
Poznámky
 • Používatelia, ktorí používajú staršie verzie MOSDAL podporu Toolkit pred sa pokúsi nainštalovať novšiu verziu MOSDAL mali odinštalovať staršie verzie.
 • Podrobné inštalačné informácie nájdete v súbore Readme v MOSDAL podporu Toolkit.

Toolkit funkčnosť

Prečo používať MOSDAL podporu Toolkit, a to, čo mi môže pomôcť robiť?

MOSDAL podpora Toolkit sa použije ako preventívny nástroj pred kontaktovaním podpory spoločnosti Microsoft Online Services. Ak je to možné, v prípade, že narazíte na problém alebo problém s Office 365 pomocou MOSDAL podporu Toolkit.


Aké služby môžete MOSDAL podporu Toolkit pomoct s?

  Office 365
  • E-mail a kalendár s Exchange Online
  • Instant messaging (IM) a schôdze v režime online s Lync Online
  • Office Online
  • Webové stránky a spolupráci s SharePoint Online
  • Office Professional Plus
  • Synchronizácia adresára (len pre administrátorov)
  • Jediné prihlásenie (SSO) s Active Directory Federation Services (ADFS) (AD FS) (len pre administrátorov)
  • Overenie domény a nastavenie DNS (len pre administrátorov)
  • Výmena hybrid konfiguráciu (len pre administrátorov)

  Ostatné
  • Microsoft Live Meeting v angličtine

Nové v MOSDAL podporu Toolkit 4.6

S vydaním MOSDAL podporu Toolkit 4.6, sme zaviedli niekoľko zaujímavých nových funkcií a zlepšiť používateľskú skúsenosť ešte raz tak, že používatelia (informačných pracovníkov) a administrátorov môže zhromažďovať správne údaje pre správne problémom. V tejto verzii, snažili sme sa robiť viac užívateľsky MOSDAL nástroj a jeho výstup. Urobili sme vylepšenia používateľského rozhrania (UI) pomôcť sprievodca používateľov prostredníctvom procesu zberu dát, a môžeme zlepšiť čitateľnosť veľa správ, ktoré generuje MOSDAL. MOSDAL 4.6 obsahuje nasledujúce vylepšenia:
 • UI zmeny: Nový UI pridá informácie, ktoré pomôžu používateľom zbierať príslušné údaje a pochopiť, aké údaje zhromažďuje MOSDAL.
 • Menší súbor na stiahnutie: MOSDAL stiahne iba Microsoft .NET Framework 4.0 a Windows Installer 3.0 Ak nie sú prítomné v systéme. Toto znižuje veľkosť inštalačného balíka viac ako o polovicu.
 • Exchange ActiveSync Diagnostika: Okrem testovania proces služby Exchange Autodiscover, MOSDAL tiež vykonáva ActiveSync konektivitu testy. Tieto testy sa spustia postupne, a ich výsledky sú zobraziteľné v web formáte, ktorý podobá nasledovné:

  https://testconnectivity.Microsoft.com/
 • Kompatibilitu s Microsoft Office 2013 a Microsoft Office Klikni-a-Run: MOSDAL zhromažďuje údaje pre rok 2013 Microsoft Outlook a Microsoft Lync Server 2013. Navyše, ak nainštalujete Office 2013 prostredníctvom Click-To-Run, MOSDAL zbiera dáta pomôcť riešiť problémy s inštaláciou Click-To-Run a problémoch s aktiváciou.
 • Kompatibilitu s Windows 8, Windows Server 2012 a .NET Framework 4.5: MOSDAL beží bez problémov na Windows 8 Windows Server 2012 a v systémoch na ktorom je nainštalovaný .NET Framework 4.5.
 • WebDAV ETL komponentu zapisovania do denníka pre SharePoint Online: Zhromažďuje MOSDAL denníky pomôcť WebDAV a SharePoint Online riešenie problémov s pripojením.
 • Synchronizáciu adresárov, Domain DNS a Exchange hybridnej konfigurácie správy vo formáte XML: Veľa správ, ktoré generuje MOSDAL sú vo formáte XML. To z nich robí jednoduchšie čítať a uľahčuje vytvoriť automatizovaný Diagnostika pomôcť identifikovať problémy rýchlejšie.
 • Windows Sieťové zapisovanie do denníka sledovania: Sledovanie siete používa udalosti sledovania pre Windows (ETW) rámec, ktorý je k dispozícii v systéme Windows. Sieťové komponenty ako Winsock TCP/IP, NDIS, zachytávanie paketov a tak ďalej zaregistrovať ako ETW sledovania poskytuje a vysielať udalosti, ktoré súvisia s činnosťou siete. Zapisovateľný činnosť význam môže byť udalosť, ktorá je zaznamenaná na ETW. Sledovanie týchto súčastí siete a paket zachytáva zapnúť pomocou Netsh pre kontext, ktorý pôsobí ako regulátor ETW. Pre viac informácií o sledovanie siete, nájdete na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft:

  Sledovanie v systéme Windows 7 v sieti: architektúra

Ako zbierať správnych údajov pomocou MOSDAL podporu Toolkit

MOSDAL podpora Toolkit musíte spustiť na počítači vyskytujú problémy a v kontexte používateľa, ktorý zažíva problémy so službou. Ak používate MOSDAL zbierať údaje pre každú z týchto služieb, mali by ste spustiť MOSDAL na počítači, na ktorom sú hostované tieto aplikácie v lokálnom prostredí:
 • Directory synchronizácie pre Office 365
 • Jediné prihlásenie so federácia služby Active Directory pre Office 365
 • Overenie domény a nastavenie DNS pre Office 365
 • Výmena hybrid konfiguráciu pre Office 365
Spustiť MOSDAL podporu Toolkit, kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na položku Všetky programy, kliknite MOSDAL podporu Toolkita potom kliknite na položku MOSDAL podporu Toolkit. Alebo dvakrát kliknite na ikonu na ploche.

Keď začne MOSDAL, začiarknite políčka vedľa služieb, s ktorými ste sa stretli s problémom. V závislosti od služby, ktoré vyberiete, MOSDAL zhromažďuje informácie o aplikácie, ktoré používajú túto službu a ukladá údajov centralizovanej priečinka. To uľahčuje analyzovať údaje alebo údaje odoslať spoločnosti Microsoft Support pre ďalšiu pomoc. Miestne správcovia počítača poskytujú ďalšie možnosti výmeny migrácie, synchronizáciu adresárov a BDL. Avšak, tieto služby by mali byť diagnostikovaná len na počítačoch, ktoré hostiť tieto funkcie, ako je AD FS 2.0 server alebo server, na ktorom je nainštalovaný Azure aktívny adresár synchronizácia nástroj.


Zadanie poverení v MOSDAL

V závislosti od služby, ktoré vyberiete, MOSDAL môže vyžadovať zadajte poverenia Office 365 vykonávať diagnostiku a pripojiť určité služby Office 365. Rôzne testy sa použijú poverenia, ktoré ste zadali. MOSDAL však nebude ukladať tieto poverenia kdekoľvek. Ak sa rozhodnete nezadať poverenia, tieto moduly sa nedokončí.
 • Všetky služby Office 365:
  • Office 365 jediného prihlásenia overovania Diagnostika
 • V e-mailu a kalendára služby zmenárne:
  • Exchange Remote Connectivity Analyzer (RCA)
  • Výmena Online DNS
 • IM a schôdzí Online uskutočňovaných pomocou služby Lync Online:
  • Lync Online DNS
 • V Single Sign-on s Active Directory Federation Services:
  • ADF SSO PowerShell
 • Overenie domény a nastavenia DNS:
  • Overenie domén a DNS Nastavenie zostavy

  Poznámka: Zadané poverenia nie sú potrebné, a nie sú uložené alebo uložené kdekoľvek v MOSDAL podporu Toolkit. Avšak, ak sa rozhodnete nezadať poverenia, niektoré dôležité diagnostické údaje môžu nevyberie.
Ďalej MOSDAL opýta, či chcete zavrieť všetky aplikácie a reštartujte iba aplikácie, v ktorých dochádza k problému. Napríklad, ak ste skúsenosti problém s odosielaním a prijímanie e-mailových správ, zavrite a znova otvorte program Microsoft Outlook, pokúsiť sa reprodukovať problém, a potom nech MOSDAL zbierať log súbory, ktoré sú generované pri ste reprodukovali problém. MOSDAL zapne dodatočnú úroveň zapisovania do denníka pre určité aplikácie, ako sú napríklad programy Outlook a Microsoft Lync 2010. Po reprodukciu problému a potom kliknite na tlačidlo Generovať zostavu, možností zapisovania sa vrátia do predchádzajúceho stavu.

Pri generovaní správy je hotový, kliknite na tlačidlo Exit a Zobraziť súbory Zobraziť správu. Keď vzniká nová správa, zložka je vytvorená v MOSDAL podpriečinok v priečinku Dokumenty používateľa. Priečinok, ktorý je vytvorený je pomenovaný pomocou nasledujúceho formátu:
SPRÁVY-Dátum_Čas
Napríklad REPORTS_6_17_2011_10_25_21_AM označuje, že súbory boli zozbieraná jún 17, 2011, 10:25:21 AM. Zostavujú správu je komprimovaný do súboru s názvom MOSDALREPORT.zip.


Aké údaje sa zhromažďujú MOSDAL podporu Toolkit?

Údaje, ktoré vytvára a zhromažďuje MOSDAL podporu Toolkit obsahuje log súbory, ktoré sú špecifické pre aplikácie, ktoré sa vzťahujú na služby, ktoré sú vybrané. Údaje obsahuje aj informácie o počítači, na ktorom je nainštalovaný MOSDAL. Výsledky sú usporiadané do hierarchie priečinkov, na základe žiadosti alebo komponent. Tieto tabuľky zoznam aplikácií, ktoré MOSDAL zhromažďuje údaje, na základe služieb, ktoré sa vyberajú pri spustení MOSDAL.

Poznámka: MOSDAL zbiera informácie o konfigurácii počítača v kontexte používateľa, ktorý je momentálne prihlásený do systému a kto prevádzkuje nástroj. Je možné spustiť MOSDAL admin alebo non-admin užívateľa.

V nasledujúcej tabuľke mapovania služieb Office 365 modulov v MOSDAL.

Zbaliť túto tabuľkuRozbaliť túto tabuľku
E-mail a kalendár s Exchange OnlineIM a schôdze v režime Online s Lync OnlineOffice OnlineWebové stránky a spolupráci s SharePoint OnlineOffice Professional PlusSynchronizácia adresáraJediné prihlásenie s Active Directory Federation Services (ADFS)Overenie domény a nastavenia DNS
Výmena hybrid konfiguráciu
Stretnutie naživo
Informácie o systéme Windows?????????
Konfigurácia rozhrania .NET????????
Program Internet Explorer??????
Program Outlook??
Lync?
Jediného prihlásenia overovania Diagnostika??????
Adresár synchronizácia nástroj?
Active Directory Federation Services (ADFS)?
Službách Online spoločnosti Microsoft Sign-In Assistant????????
Azure služby Active Directory modul pre Windows PowerShell??
Office 2010 Professional Plus?
Office 365 Desktop Setup???????
Konfigurácia siete??????????
Sieť-rozšírené nastavenie?????????
Dotaz port???????
NS Lookup?????????
Ping????
Trasovanie cesty??
Cestu Ping?????
HTTP Web odpovedí?????????
Overenie domény?
Výmena Online DNS Lookup???
Lync Online DNS Lookup??
Konfigurácia Exchange hybridné nasadenia?
Exchange Remote Connectivity Analyzer?
Sledovanie siete?????????
WebDAV súčasť logging??
Úrad 2013 kliknite na spustiť?

Konfigurácia siete a diagnostika

Okrem zberu a informácie o počítači nainštalovaných aplikácií, MOSDAL podporu Toolkit získava informácie o Konfigurácia siete v počítači a v sieti, ku ktorej je pripojený počítač. MOSDAL tiež používa štandardné nástroje príkazového riadka vykonať diagnostiku siete proti konkrétne adresy URL vo verejnej domény (napríklad Bing.com) a súkromné domén (Office 365 dátových centier). Informácie o konfigurácii je zachytený obsahuje adresu IP počítača, masku podsiete, predvolenú bránu, systém DNS (Domain Name) servery, protokolu ARP (Address Resolution Protocol) tabuliek, hostiteľského súboru, statické smerovania a iné podobné informácie.

Prominentnú údaje, ktoré sú zhromažďované o systéme pomôže riešiť problémy, ktoré zahŕňajú nastavenia brány Windows firewall, proxy nastavenia, nainštalovaných aplikácií, nainštalovaných rýchlych opráv, udalostí a Msinfo32 výstup. Pre každú aplikáciu, ktorá je uvedená v tabuľkách vyššie v tomto článku, MOSDAL overí, že žiadosť je nainštalovaný a potom zbiera číslo verzie niektorých programových súborov, kľúče registra, konfiguračné súbory, protokoly a ostatné príslušné údaje.


Vyznať sa v MOSDAL výstupu

Nasledujúce tabuľky obrysy ktorej sú uložené výsledky každého modulu. Krížový odkaz tabuliek uvedených v predchádzajúcej časti vidieť službu, ktorú by ste získať výsledky pre tieto moduly diagnostikovať.
Zbaliť túto tabuľkuRozbaliť túto tabuľku
ModulPriečinokPriečinokPriečinokPriečinok
Active Directory Federation Services (ADFS)MOSDALReportAdmin_ApplicationsADFSv2_Server
Jediný podpísať-na federácia služby Active DirectoryMOSDALReportAdmin_ApplicationsADFSv2_ServerADFS_SSO_PowerShell
Jediného prihlásenia overovania DiagnostikaMOSDALReportAdmin_ApplicationsSSO_Diagnostic_Tests
Adresár synchronizácia nástrojMOSDALReportAdmin_ApplicationsDirectory_Synchronization_Tool
Domén a DNSMOSDALReportAdmin_ApplicationsDomains_DNSDomain_Diagnostics
Výmena Online DNS LookupMOSDALReportAdmin_ApplicationsDomains_DNSExchange_Online_DNS
Lync Online DNS dotazyMOSDALReportAdmin_ApplicationsDomains_DNSLync Online DNS
Konfigurácia Exchange hybridné nasadeniaMOSDALReportAdmin_ApplicationsVýmenaExchange_Hybrid_Config
Exchange Remote Connectivity AnalyzerMOSDALReportAdmin_ApplicationsVýmenaExchange_RCA
Prepravca nástrojMOSDALReportAdmin_ApplicationsVýmenaTransporter_Tool
Azure služby Active Directory modul pre Windows PowerShellMOSDALReportAdmin_ApplicationsO365_PowerShell
Microsoft LyncMOSDALReportUser_ApplicationsLync
Program Internet ExplorerMOSDALReportUser_ApplicationsInternet_Explorer
Živé stretnutie 2007MOSDALReportUser_ApplicationsStretnutie naživo
Službách Online spoločnosti Microsoft Sign-In AssistantMOSDALReportUser_ApplicationsO365_Sign_In_Assistant
Office 365 Desktop SetupMOSDALReportUser_ApplicationsO365_Desktop_Setup
Office 2010 Professional PlusMOSDALReportUser_ApplicationsOffice_2010_Pro_Plus
Program Microsoft OutlookMOSDALReportUser_ApplicationsProgram Outlook
HTTP Web odpovedíMOSDALReportNetwork_TestsHTTPResponses
NsLookupMOSDALReportNetwork_TestsNsLookup
Príkaz PathPingMOSDALReportNetwork_TestsPríkaz PathPing
PingMOSDALReportNetwork_TestsPing
Dotaz portMOSDALReportNetwork_TestsPomôcky PortQry
Trasovanie cestyMOSDALReportNetwork_TestsTracert
Sieť-rozšírené nastavenieMOSDALReportSystem_InformationAdvanced_Network_Diagnostics
Konfigurácia rozhrania .NETMOSDALReportSystem_InformationDotNet
Informácie o systéme WindowsMOSDALReportSystem_InformationMsInfo32
Konfigurácia systému WindowsMOSDALReportSystem_InformationSystem_Configuration
Konfigurácia sieteMOSDALReportSystem_InformationNetwork_Configuration

Ďalší scenár-založené riešenie problémov pomoc

Tento článok neobsahuje podrobné informácie o používaní údajov, ktoré sa zhromažďujú MOSDAL podporu Toolkit riešenie špecifické scenáre a otázky. Ďalšie informácie o diagnostikovaní špecifické problémy pomocou MOSDAL Stiahnuť školenia balík, ktorý je k dispozícii na internetovej stránke na stiahnutie MOSDAL.


Microsoft Support aktív, ktoré preukazujú MOSDAL podporu Toolkit

Ak chcete zobraziť zoznam článkov databázy Microsoft Knowledge Base a videá, ktoré používa a preukázať MOSDAL podporu Toolkit, navštívte webovú lokalitu folloiwng komunita používateľov balíka Office 365:
MOSDAL podpora Toolkit články a videá
Ďalšie informácie o nástroje a diagnostiku, ktoré môžete použiť na pomoc pri riešení problémov s Office 365, navštívte webovú lokalitu nasledovné komunita používateľov balíka Office 365:
http://community.office365.com/en-US/w/diagnostic_tools/default.aspx


Osobne identifikovateľné informácie (PII) ktorá je vyberaná MOSDAL

Údaje, ktoré sa zhromažďujú MOSDAL podporu Toolkit obsahuje osobne identifikovateľné informácie (PII) napríklad mená používateľov, IP adresy, konfiguráciu siete a ďalšie položky, ktoré by mohli potenciálne identifikovať osobu. MOSDAL správy sa automaticky neprenášajú spoločnosti Microsoft alebo akékoľvek iné služby. Manuálne zasielajú. Na kontrolu osobných údajov spoločnosti Microsoft Office 365, nájdete na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft:

Podpora a spätná väzba pre MOSDAL podporu Toolkit

Môžete odoslať svoj názor o MOSDAL podporu Toolkit Microsoft e-mailovej adrese:
mosdalsup@Microsoft.com


Potrebujete ešte pomoc? Prejdite na Komunita používateľov balíka Office 365 webové stránky alebo Azure služby Active Directory Fórum .

Vlastnosti

ID článku: 960625 - Posledná kontrola: 11. júla 2014 - Revízia: 33.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Office 365
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Kľúčové slová: 
o365 mosdal4.5 o365a o365e o365p o365m o365022013 kbmt KB960625 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 960625

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com