Sistem başlatma sırasında EAP-TLS makine kimlik doğrulaması başarısız olduğunda birden çok Windows XP SP3 tabanlı bir bilgisayarda sorunlarla

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 960655 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Windows XP Service Pack 3 (SP3) kullandığınızda - tabanlı bilgisayar bir ağda, aşağıdaki belirtilerden biri veya karşılaştığınız:
  • Bazı Grup ilkesi ayarları bu bilgisayara uygulanamaz.
  • Windows Software Update Services (WSUS) aracılığıyla dağıtıldığı bazı güncelleştirmeler yüklenemiyor.
  • Bazı başlatma komut dosyaları beklendiği gibi çalışmaz.
Bu sorun, ilk kez, işletim sistemi başlatma işlemi sırasında kimlik doğrulaması için Genişletilebilir Kimlik Doğrulama Protokolü - Aktarım Katmanı Güvenliği (EAP-TLS) makine kimlik doğrulaması başarısız olduğunda oluşur. Işletim sistemi kimlik doğrulaması yeniden denediğinde, kimlik doğrulama başarılı ve sisteme oturum açabilir. Ancak, belirli bir işlem veya sistem başlatma sırasında çalışan uygulamaları çalıştırılan değil.

Neden

Bu sorun, kablolu bir kimlik doğrulaması bir arabirimde başlatılıyor, ancak tamamlayamıyor oluşan bir zamanlama sorunu nedeniyle oluşur. Bu arabirim için Grup ilke ayarları uygulandığında, daha sonra sistem, önceki EAP ana oturum kapatılmadan önce yeni bir EAP ana bilgisayar oturumu başlatır. Bu nedenle, kimlik doğrulaması başarısız olur.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine bir istekte bulunun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmeyi uygulamak için <a0></a0>, Windows XP Service Pack 3 yüklü olmalıdır.

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Windows XP Service Pack 3'ün x86 tabanlı sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Dot3msm.dll5.1.2600.574556,83220 Ocak 200915: 18X86

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

EAP hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/technet/network/eap/eap.mspx

Özellikler

Makale numarası: 960655 - Last Review: 6 Şubat 2009 Cuma - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbexpertiseinter kbfix kbbug kbsurveynew kbqfe kbhotfixserver KB960655 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:960655

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com