Bir üye sunucuda Windows Server 2003 R2'deki DFS Çoğaltma grubuna yeniden ekledikten sonra ilk çoğaltma üye sunucuda oluşmaz ve çoğaltılmış klasördeki değişiklikler beklenmedik bir şekilde diğer çoğaltma ortakları...

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 961655 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Aşağıdaki senaryoyu düşünün. Windows Server 2003 R2 çalıştıran bir bilgisayarda, bir üye sunucuya bir dağıtılmış dosya sistemi (DFS) çoğaltma grubundan silin. Üye sunucuda DFS Çoğaltma günlüğüne günlüğe olay kimliği 4010 sonra üye sunucudaki çoğaltılmış klasörün içeriğini değiştirin. Daha sonra çoğaltılmış klasörün kullanarak DFS Çoğaltma grubuna üye sunucuyu ekleyin. Bu senaryoda, çoğaltılmış klasör için yaptığınız değişiklikleri beklenmedik bir şekilde diğer üye sunuculara çoğaltılır. Bununla birlikte, üye sunucu üzerinde gerçekleşmesi için bir ilk çoğaltma beklersiniz.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

Yöntem 1: üye sunucuyu silmek yerine devre dışı bırakma

Geçici olarak bir DFS Çoğaltma grubundaki bir üye sunucuya çıkarmak istediğinizde, DFS Yönetimi ek bileşeninde Üyelikler sekmesinde sunucu devre dışı bırakmak öneririz. DFS Çoğaltma grubuna üye sunucuyu daha sonra dahil etmek istiyorsanız, yalnızca bu makalede anlatılan sorunla karşılaşılmadan üye sunucu etkinleştirebilirsiniz.

Not Yöntem 1'i kullanmanızı öneririz.

Yöntem 2: üye sunucuda DFS Çoğaltma yapılandırmasına eklemek birden fazla 60 gün bekleyin

Bir üye sunucuda bir DFS Çoğaltma grubu sildiğinizde, üye sunucu DFS Çoğaltma veritabanında bir 60 günlük ilan bayrağını kullanarak işaretlenir. Bu 60 günlük süre içinde üye sunucuda DFS Çoğaltma grubuna eklenirse, bu ilan bayrak silinecek ve bu üye sunucu DFS Çoğaltma veritabanını özgün sunucu nesneleri kullanılır. Bu nedenle, üye sunucuyu ilk çoğaltma gerçekleştirmez ve çoğaltılmış klasörün içeriği beklenmedik şekilde çoğaltılır.

Yöntem 3: çoğaltılmış klasörü değiştirme

Üye sunucuyu yeniden ekledikten sonra verileri diğer çoğaltma ortaklarına daha yeni çoğaltılmış klasörün içeriği beklenmedik şekilde çoğaltılır. Bu nedenle, üye sunucuyu yeniden eklemeden önce çoğaltılmış klasördeki veriler daha eski diğer ortakları üzerinde olduğundan emin olun. Bunu başarmak için daha sonra yeniden eklemek istiyorsanız üye sunucu üzerindeki çoğaltılmış klasörü değiştirmeyin.

Durum

Microsoft bu sorunun, "Aşağıdakilere uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 961655 - Last Review: 1 Mart 2014 Cumartesi - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 R2 Datacenter Edition (32-Bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003 R2 Datacenter Edition (64-Bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003 R2 Enterprise Edition (32-Bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003 R2 Enterprise Edition (64-Bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003 R2 Standard Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003 R2 Standard Edition (64-Bit x86)
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Datacenter
 • Windows Server 2008 R2 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Standard
 • Windows Server 2008 Standard
 • Windows Server 2012 Datacenter
 • Windows Server 2012 R2 Datacenter
 • Windows Server 2012 R2 Standard
 • Windows Server 2012 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbsurveynew kbexpertiseadvanced kbinfo kbhowto kbmt KB961655 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 961655

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com