Sanal makineleri kayıp veya başlatmak veya bir sanal makine oluşturmak deneyin, 0x800704C8, 0x80070037 veya 0x800703E3 hata ortaya çıkar

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 961804 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bir Küçük İşletme müşterisi iseniz, ek sorun giderme ve öğrenme kaynakları için Küçük işletmeler için destek Sitesi.
Duyuru
Bu resmi kapatBu resmi aç
2684263
Önemli Bu makale, güvenlik ayarlarını düşürmenize yardımcı olmak nasıl veya bir bilgisayarda güvenlik özellikleri devre dışı bırakma hakkında bilgiler içerir. Belirli bir sorunu gidermek için bu değişiklikleri yapabilirsiniz. Bu değişiklikleri yapmadan önce bu geçici çözümün çalışma ortamınızda uygulanmasıyla ilişkili riskleri değerlendirmeniz önerilir. Bu geçici çözümü uygularsanız, bilgisayarınızın korunmasına yardımcı olabilecek uygun ek önlemleri alın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Oluşturun veya Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2, Microsoft Hyper-V Server 2008 veya Microsoft Hyper-V Server 2008 R2 çalıştıran bir bilgisayarda Hyper-V sanal makine başlatmaya çalıştığınızda, aşağıdaki sorunlardan biriyle karşılaşabilirsiniz:
 • Aşağıdaki hata iletilerinden birini alabilirsiniz:

  Hata iletisi 1
  İstenen işlem, kullanıcıya eşleşmiş bölümü açık olan bir dosyada gerçekleştirilemez. (0x800704C8)
  Hata iletisi 2
  VMName' Microsoft Synthetic Ethernet portu (örnek kimliği: {7E0DA81A-A7B4-4DFD-869F-37002C36D816}): başarısız olmak üzere güç hatası ile 'Belirtilen ağ kaynağı veya aygıtı artık kullanılabilir değil.' (0x80070037).
  Hata iletisi 3
  Bir iş parçacığı çıkışı veya bir uygulama isteği nedeniyle g/ç işlemi iptal edildi. (0x800703E3)
 • Sanal makineler Hyper-V Yönetim Konsolu'ndan kaybolur.

Neden

Gerçek zamanlı tarama bileşeni, Hyper-V sanal makine dosyalarını izleyecek şekilde yapılandırılmışsa, üst bölümünde yüklü olan virüsten koruma yazılımı tarafından bu soruna neden.

Çözüm

Bu resmi kapatBu resmi aç
2684263
Uyarı Bu geçici çözüm, kötü niyetli kullanıcılar veya virüsler gibi kötü amaçlı yazılımlar tarafından gerçekleştirilen saldırılara karşı bir bilgisayar veya bir ağ daha savunmasız kılabilir. Biz bu geçici çözüm önerilmez, ancak dilerseniz bu geçici çözümü uygulamak için bu bilgiler sağlanmaktadır. Bu geçici çözümü kullanmak sizin sorumluluğunuzdadır. Bu makalede yapılan öneriler geliştirildi, sistem performansını ve kararlılığını, virüsten koruma yazılımının güncelleştirilmiş bir sürümünü veya yönergeler için virüsten koruma yazılımı satıcınıza başvurun. Daha fazla bilgi için bkz: Microsoft Bilgi Bankası makalesi 822158: Virüs tarama önerileri çalışmakta olan kurumsal bilgisayarlar desteklenen Windows sürümleri


Bu sorunu gidermek için aşağıdaki dizinleri ve dosyaları dışlamak için virüsten koruma yazılımınızın içinde gerçek zamanlı tarama bileşenini yapılandırın:
 • Varsayılan sanal makine yapılandırma dizini (C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Hyper-V)
 • Özel sanal makine yapılandırma dizinleri
 • Varsayılan sanal sabit disk sürücüsü dizini (C:\Users\Public\Documents\Hyper-V\Virtual sabit diskler)
 • Özel sanal sabit disk sürücüsü dizinleri
 • Özel çoğaltma veri dizinlerini kullanıyorsanız, Hyper-V yineleme
 • Anlık görüntü dizinleri
 • Vmms.exe (Not: Bu dosya bir virüsten koruma yazılımı içinde işlem dışlama olarak yapılandırılması gerekebilir.)
 • Vmwp.exe (Not: Bu dosya bir virüsten koruma yazılımı içinde işlem dışlama olarak yapılandırılması gerekebilir.)
Canlı geçiş Küme Paylaşılan birimleri ile birlikte kullandığınızda, ayrıca, CSV yolu "C:\Clusterstorage" ve tüm alt dizinlerini hariç.

Bu resmi kapatBu resmi aç
2683283
Notlar
 • Sanal makineler Hyper-V Yönetim Konsolu'ndan eksikse, virüsten koruma dışlamalarını yapılandırın ve daha sonra Hyper-V sanal makine Yönetim hizmeti yeniden başlatın.
 • 0X800704C8 hata kodu alırsanız, sanal makine yapılandırma dosyası büyük olasılıkla bozulmuş. Bu hata iletisini ve Hyper-V sanal makine Yönetim hizmetini yeniden başlatarak sorunu çözümlenemiyor, sanal makine yeniden veya bir yedekten geri yükledi.

Daha fazla bilgi

Sanal makinelerinizi korumak için sanal makine içinde virüsten koruma yazılımını yüklemenizi öneririz.

Hyper-V güvenlik için en iyi yöntemler hakkında daha fazla bilgi için bkz. Hyper-V güvenlik için planlama Microsoft TechNet Web sitesi.

Özellikler

Makale numarası: 961804 - Last Review: 30 Nisan 2013 Salı - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Hyper-V Server 2008
 • Microsoft Hyper-V Server 2008 R2
 • Windows Server 2008 Standard
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 R2 Datacenter
 • Windows Server 2008 R2 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Standard
 • Windows Server 2012 Standard
 • Windows Server 2012 Datacenter
Anahtar Kelimeler: 
kbhyperv kberrmsg kbtshoot kbexpertiseinter kbsurveynew kbprb kbmt KB961804 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 961804

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com