Exchange Server 2003 kullanıcıları, Lotus Notes kullanıcının e-posta adresi, 8-bit ASCII karakterler içerdiğinde, Lotus Notes'tan gönderilen e-posta iletisine yanıtlayamıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 961892 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir Microsoft Exchange Server 2003 ve Lotus Notes coexisting ortamında, dizin bilgileri, Exchange Server 2003, Lotus Notes arasında eşitlenir. Bir Lotus Notes kullanıcı eşitlenir Exchange Server 2003 tarafından denetlenen bir Active Directory ilgili kişi olarak genel adres kullanan kullanıcılar (GAL) listeler. Ancak, bir Lotus Notes kullanıcının e-posta adresi bir veya daha fazla 8-bit ASCII karakterleri, bir "ç," gibi bir "â" veya "ä." bir içeriyor olabilir E-posta adresi gibi karakterler içeriyorsa, Exchange Server 2003 kullanıcıları, bir Active Directory kişisinin için Lotus Notes kullanıcının adresi çözülemiyor. Bu nedenle, Exchange Server 2003 kullanıcıları için bu e-posta iletileri yanıtlayamıyorsunuz.

Örneğin, bir Lotus Notes kullanıcının e-posta adresi "düssel Köhler." olduğunu varsayın. Bu kullanıcı için Exchange Server 2003 kullanıcıları bir e-posta iletisi gönderdiğinde, Exchange Server 2003 kullanıcıları Lotus Notes gönderenin adresi için çözümlenen oldu?unu "dussel 3000Kohler =." Bu Lotus Notes kullanıcı Active Directory dizin hizmetindeki denetleyin, ayrıca, kullanıcının adres olarak görüntülenen "d 00FCssel = 3000K = 00F6hler =."

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Lotus Notes için Microsoft Exchange Server 2003 Connector'ın en son sürümünü yükleyin. Lotus Notes için Microsoft Exchange Server 2003 Connector'ın en son sürümünü edinmek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=en&FamilyID=d9f3a35e-1046-47b5-b09b-bda9de60cd9d

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 961892 - Last Review: 10 Ekim 2009 Cumartesi - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbsurveynew atdownload kbfix kbexpertiseinter KB961892 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:961892

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com