Po zvýšení úrovně funkčnosti domény na úroveň funkce domény systému Windows Server 2008 R2 v síťovém prostředí mohou nastat několik potíže selhání karty smart card

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 965493 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

V prostředí sítě po zvýšení úrovně funkčnosti domény na úroveň funkce domény systému Windows Server 2008 R2, může dojít k následujícím problémům selhání karty smart card:
  • Všechny systému Windows XP a Windows Server 2003 klientem může být možné se přihlásit k doméně pomocí karty smart card.
  • Klienti systému Windows Vista, Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2 a beta systému Windows 7 pravděpodobně možné přihlášení k doméně pomocí karty smart card, je-li doména prostředků nedůvěřuje kořenového certifikačního úřadu (CÚ).
  • Proces postoupení karty smart card může selhat v případě, že doména prostředků kořenový certifikační úřad nedůvěřuje.

Řešení

Chcete-li tento problém vyřešit, nainstalujte následující opravu hotfix v řadiči domény se systémem Windows 7 beta.

Informace o opravě hotfix

K dispozici je podporovaná oprava hotfix od společnosti Microsoft. Tato oprava hotfix je však určena pouze k opravě problému popsanému v tomto článku. Použijte tuto opravu hotfix pouze u systémů, kde dochází k tomuto konkrétnímu problému.

Pokud je oprava hotfix k dispozici ke stažení, v horní části tohoto článku je sekce "Hotfix stažení k dispozici". Není-li tato část uvedena, vyžádejte si tuto opravu hotfix od oddělení služeb zákazníkům a podpory společnosti Microsoft.

Poznámka: Pokud vyskytnout další problémy nebo řešení potíží je vyžadován, pravděpodobně budete muset vytvořit požadavek na samostatnou službu. Výdaje na technickou podporu se týkají dalších otázek a problémů, které nelze vyřešit pomocí této opravy konkrétní opravy hotfix. Navštivte následující web společnosti Microsoft pro získání telefonního čísla na Zákaznické centrum, nebo pokud chcete vytvořit samostatnou žádost o podporu:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Poznámka: "K dispozici oprava Hotfix stahování" formulář zobrazí jazyky, pro které je oprava hotfix k dispozici. Pokud váš jazyk není zobrazen, oprava hotfix není k dispozici pro daný jazyk.

Požadavky

Nejsou žádné požadavky nutné pro instalaci této opravy hotfix.

Požadavek na restartování

Po instalaci této opravy hotfix bude třeba restartovat počítač.

Informace o nahrazení opravy hotfix

Tato oprava Hotfix nenahrazuje žádné další opravy Hotfix.

INFORMACE O SOUBORECH

Anglická verze této opravy hotfix má následující (nebo pozdější) atributy souborů. Data a časy jednotlivých souborů jsou uvedeny ve formátu UTC (Coordinated Universal Time). Pokud zobrazíte informace o souboru, bude převedena na místní čas. Rozdíl mezi místním časem a UTC časem kartě časové pásmo v položce datum a čas v Ovládacích panelech.
Pro všechny podporované-verze x 64 systému Windows 7 beta
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
Název souboruVerze souboruVelikost souboruDatumČasPlatforma
Kdcsvc.dll6.1.7000.4111427,52023 – Leden 200921: 55X64
Kdcsvc.MOFNelze použít5,30014. Listopad 200821: 05Nelze použít

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt.

Další informace

Další informace o funkcích funkční úroveň na následujícím webu:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc771132.aspx

Vlastnosti

ID článku: 965493 - Poslední aktualizace: 2. března 2009 - Revize: 1.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Windows Server 2008 R2 Standard
  • Windows Server 2008 R2 Enterprise
  • Windows Server 2008 R2 Datacenter
  • Windows 7 Beta
Klíčová slova: 
kbmt kbautohotfix kbexpertiseinter kbfix kbbug kbsurveynew kbqfe kbhotfixserver KB965493 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:965493

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com