Düzeltme: rapor modeli Sorgu Tasarımcısı SQL Server 2008'de veya SQL Server 2005 kullanarak bazı varlık grupları içeren bir sorgu tasarladığınız zaman toplama değeri doğru değil

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 968587 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin:
  • Microsoft SQL Server 2008'de veya Microsoft SQL Server 2005'te Business ıntelligence Development Studio rapor modeli Sorgu Tasarımcısı'nı kullanarak bir sorgu tasarlayabilirsiniz.
  • Rapor modeli Sorgu Tasarımcısı'nda bazı alanlar bazı varlık gruplar halinde ekleyin.
  • Süzgeç, sorguya ekleyin.
  • Bir toplam değeri, bir alanı ekleyin.
  • Alan için alt toplamlar gösterilir.
Bu senaryoda, toplam değeri doğru değil. Toplama değerini süzgeci tarafından etkilenmez.

Neden

Rapor modeli Sorgu Tasarımcısı bir varlık grubuna dahil olan bir alan için alt toplamlar gösterilir yanlış bir sorgu oluşturur bu sorun oluşur.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, SQL Server 2008'in en son hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
968382SQL Server 2008'in en son hizmet paketi nasıl elde edilir

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, alt toplamını alan bir toplam değeri eklemek için Ek Yardım düğmesini göster.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak SQL Server 2008 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Varsayılan olarak, bir alan için alt toplamlar Report Builder 1.0 gösterilir. Varsayılan olarak, bir alanın alt toplamını aşağıdaki ürünlerde gösterilmiştir:
  • Rapor Oluşturucu 2.0
  • Rapor modeli Sorgu Tasarımcısı, SQL Server 2005 ve SQL Server 2008
Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 968587 - Last Review: 8 Nisan 2009 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2008 Reporting Services
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbsurveynew kbexpertiseadvanced kbqfe kbfix KB968587 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:968587

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com