Příjemce není zobrazena ikona sledované e-mailové Microsoft Dynamics CRM, když uživatel aplikace Microsoft Dynamics CRM odešle jiný uživatel Microsoft Dynamics CRM Microsoft Dynamics CRM sledované e-mailové zprávy

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 968672 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Když uživatel aplikace Microsoft Dynamics CRM odešle jiný uživatel Microsoft Dynamics CRM Microsoft Dynamics CRM sledované e-mailové zprávy, příjemce není zobrazena ikona sledované e-mail Microsoft Dynamics CRM. Ikona změní na ikonu Microsoft Dynamics CRM pro druhý a změní na ikonu aplikace Microsoft Office Outlook.

K tomuto problému dochází pouze při uživatelů jsou nakonfigurovány aplikaci jako směrovač a je vybrána možnost vytvoření dvou aktivity aplikace Microsoft Dynamics CRM na e-mailu.

Příčina

Při přijetí e-mailové zprávy klienta prozkoumá možnosti sledování, které slouží k harmonizaci e-mailové zprávy v aplikaci Microsoft Dynamics CRM. Však logiku správně neidentifikuje odeslání e-mailové zprávy mezi dva uživatelé Microsoft Dynamics CRM. Proto logiku značky e-mailové zprávy nesprávně.

Řešení

Informace o kumulativní aktualizaci kumulativní

Tento problém je vyřešen v nejnovější kumulativní aktualizaci kumulativní Microsoft Dynamics CRM 4.0. Další informace naleznete následujícím článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base:
949256Microsoft Dynamics CRM 4.0 aktualizace a opravy hotfix

Informace o registru

Důležité: Tento oddíl, metoda nebo úkol obsahuje kroky, které sdělit, jak upravit registr. Po nesprávné úpravě registru však mohou nastat závažné problémy. Postupujte proto pečlivě podle uvedených kroků. Pro zvýšení bezpečnosti registr zálohujte jestě před jeho úpravami. Potom můžete v případě potíží registr obnovit. Další informace o zálohování a obnovení registru naleznete následujícím článku znalostní v databáze Microsoft Knowledge Base:
322756Zálohování a obnovení registru v systému Windows
Povolit kumulativní aktualizaci kumulativní, přidejte následující položky registru jako hodnoty DWORD na serveru Microsoft Dynamics CRM a poté nastavte hodnoty 1:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSCRM\DoNotIgnoreEmailsFromUsers
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSCRM\DoNotIgnoreEmailsFromQueues

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt.

Další informace

Další informace o terminologii používané v aktualizacích softwaru naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
824684Popis standardní terminologie používané při popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft
Další informace o Microsoft Dynamics CRM software opravy hotfix a aktualizace balíček terminologii klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
887283Standardy používání názvů u balíčků oprav hotfix a aktualizací softwaru aplikace Microsoft Business Solutions CRM (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Vlastnosti

ID článku: 968672 - Poslední aktualizace: 12. března 2009 - Revize: 1.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Dynamics CRM for Microsoft Office Outlook na těchto platformách
    • Microsoft Dynamics CRM 4.0
Klíčová slova: 
kbmt kbsurveynew kbmbsmigrate kbqfe KB968672 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:968672

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com