Microsoft Dynamics CRM 4.0'da çok sayıda iş akışı kullandığınızda AsyncOperationBase ve WorkflowLogBase tablolarının boyutu çok fazla artıyor ve performans sorunlarıyla karşılaşılıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 968755 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Dynamics CRM 4.0'da çok sayıda iş akışı kullanırsınız. AsyncOperationBase ve WorkflowLogBase tablolarının boyutu çok fazla artar ve performans sorunlarıyla karşılaşılır.

Neden

Bu sorun, iş akışı kuralları uygulanırken MSCRM veritabanındaki AsyncOperationBase ve WorkflowLogBase tablolarında bir iş akışı örneği ve bir iş akışı kaydı oluşturulması nedeniyle ortaya çıkar. Ancak iş akışı örneği tamamlandığında, iş akışı kaydı veritabanında kalır. Bu nedenle, AsyncOperationBase ve WorkflowLogBase tabloları büyümeye devam eder. Zaman içinde performans düşer.

Not Bu iki kaydın AsyncOperationType özelliği 10 olarak ayarlanmıştır.

Çözüm

Bu sorun, en son Microsoft Dynamics CRM 4.0 toplu güncelleştirme paketinde düzeltilmiştir. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
949256 Microsoft Dynamics CRM 4.0 güncelleştirmeleri ve düzeltmeleri


Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl değiştireceğinizin anlatıldığı adımlar içermektedir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756 Windows XP ve Windows Server 2003'te kayıt defteri nasıl yedeklenir, düzenlenir ve geri yüklenir


Bu düzeltmeyi etkinleştirmek için şu adımları izleyin:
 1. Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın, regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.
 2. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde, aşağıdaki alt anahtarı bulun:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSCRM
 3. AsyncRemoveCompletedWorkflows adlı bir DWORD kayıt defteri girdisinin bulunup bulunmadığını belirleyin. AsyncRemoveCompletedWorkflows kayıt defteri girdisinin değer verisi 1 olmalıdır.
 4. AsyncRemoveCompletedWorkflows kayıt defteri girdisi yoksa bu girdiyi ekleyin. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. MSCRM'yi sağ tıklatın, Yeni'nin üzerine gelin, DWORD Değeri'ni tıklatın ve sonra da Adı kutusuna AsyncRemoveCompletedWorkflows yazın.
  2. AsyncRemoveCompletedWorkflows öğesini çift tıklatın ve Değer verisi kutusuna 1 yazın.
  3. Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın, iisreset yazın ve Tamam'ı tıklatın.

   Not AsyncRemoveCompletedWorkflows DWORD değerinin Değer verisi kutusundaki değer 0 ise, Microsoft Dynamics CRM, görevler tamamlanmış olsa da İş akışı kayıtlarını veritabanında saklamaya devam eder.
Not Bu düzeltme yalnızca önlem amaçlıdır. Bu nedenle, düzeltme yüklenip etkinleştirildiğinde, yalnızca yeni iş akışı kayıtları otomatik olarak silinir. Bu iş akışı kayıtları nedeniyle AsyncOperationBase ve WorkflowLogBase tablolarının boyutu zaten çok fazla artmışsa, aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesinde yer alan Microsoft SQL Server temizleme komut dosyasını kullanarak bu tabloları temizlemelisiniz:
968520 Microsoft Dynamics CRM 4.0'da AsyncOperationBase tablosunun boyutu çok fazla artarsa performans düşüyor

Daha fazla bilgi

Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684 Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması
Microsoft Business Solutions CRM yazılım düzeltmesi ve güncelleştirme paketi terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
887283 Microsoft Business Solutions CRM yazılım düzeltmesi ve güncelleştirme paketi adlandırma standartları

Özellikler

Makale numarası: 968755 - Last Review: 10 Ekim 2011 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Dynamics CRM 4.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmbsworkflow kbsurveynew kbmbsmigrate kbqfe KB968755

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com