System Center veri koruma Yöneticisi 2007 Aracısı iletişim sorunları ile ilgili hata iletileri alıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 970090 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir sistem Center veri koruma Yöneticisi (DPM) 2007 aracısının üzerinde iletişim sorunları hakkında aşağıdaki hata iletilerini alırsınız:
DPM Aracısı üzerinde DPM hizmetle iletişim kurmak başarısız oldu <server > bir iletişim hatası nedeniyle. Emin <server > DPM Aracısı'nı çalıştıran bir bilgisayardan Uzaktan erişilebilir. Güvenlik Duvarı etkinleştirilmişse <server >, onu DPM Aracısı'nı çalıştıran bir bilgisayarda bulunan isteklerin engellemediğinden emin olun (hata kodu: 0x800706ba tam adı: <server >).
DPM hakkında koruma Aracısı ile iletişim kurmak başarısız oldu <server > erişim engellendiği için. (42 Ayrıntıları KIMLIĞI: erişim (0x80070005) engellendi)
Aracı işlemi başarısız oldu hata 270: <server > DPM DPM koruma aracı ile iletişim kurulamadı çünkü. Bilgisayarı başka bir DPM sunucu tarafından korunuyor olabilir veya koruma Aracısı korunan bir bilgisayarda kaldırılmış olabilir.

Neden

Korumalı bir sunucuda aşağıdaki güvenlik gruplarından birinin DPM 2007 bir makine hesabı yoksa, bu sorun oluşur:
  • DPMRADmTrustedMachines
  • DPMRADCOMTrustedMachines
  • Dağıtılmış COM kullanıcıları

Çözüm

DPM 2007 makine hesabının herhangi biri "Neden" bölümünde listelenen güvenlik grupları eksikse, <a0></a0> DPM makine hesabını el ile ekleyin.

Örneğin, DPM01 DPM sunucunun adıdır ve bu ad, Contoso etki alanına aitse, korumalı bir sunucuda her grubunun bir üyesi olarak "Conotoso\DPM01" görmelisiniz.

Korumalı sunucunun bir etki alanı denetleyicisi olduğu durumda, başarısız bir yükleme koruma aracısının DPMRADmTrustedMachines ve DPMRADCOMTrustedMachines gruplarının kaldırılması sonuçlanabilir. DPM 2007 Service Pack 1 (SP1) için Ek Yardım düğmesini yükselterek bu sorunu çözer. Veya, aşağıdaki komutu çalıştırarak bu sorunu çözebilirsiniz:
<drive letter >: \Program Files\Microsoft veri koruma Manager\bin\ SetDpmServer.exe - dpmServerName <DPM 2007 server name >
Son bölümünü bu komut aşağıdaki örnek, benzer:
SetDpmServer.exe –dpmServerName DPM01
Notları
  • "DPM01" gerçek DPM sunucu adıdır.
  • Bu komut, Active Directory'de iki grubu yeniden ve bu grupları ve etki alanı kullanıcıları grubuna dağıtılmış COM'U DPM 2007 makine hesabının ekleyecektir.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 970090 - Last Review: 16 Nisan 2009 Perşembe - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft System Center Data Protection Manager 2007
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kberrmsg kbtshoot kbexpertiseinter kbsurveynew kbprb KB970090 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:970090

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com