Düzeltme: SQL Server 2008'de SQL Server 2000'den yükseltme örneği, çoğaltma izleyicisi bir işlem veya birleştirme yayını açtığınızda hata iletisi: "'isagentrunningnow' sütununa NULL değeri eklenemiyor"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 970150 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Microsoft, Microsoft SQL Server 2008'in düzeltmeleri tek bir yüklenebilir dosya dağıtır. Düzeltmeleri birikimli olduğu için her yeni sürüm, tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008'in içerdiği tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin. Bir SQL Server 2000 örneğinde, işlem bir yayını veya birleştirme yayını yapılandırın. SQL Server 2000 örneğini, SQL Server 2008'e yükseltin. SQL Server Management Studio'da çoğaltma izleyicisi'ni açmayı denediğinizde, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Msg 515, Level 16, durum 2, Procedure sp_replmonitorrefreshdata, satır 386
Ekleyemiyor 'isagentrunningnow' sütuna NULL değeri 'distribution.dbo.MSreplication_monitordata' tablo; sütun boş değerlere izin vermez. INSERT başarısız olur.
Ifade sonlandırıldı.

Neden

Örneğin, SQL Server 2008'e yükselttikten sonra MSreplication_monitordata tablosundaki isagentrunningnow sütunu NULL değerleri izin vermediğinden, bu sorun oluşur.

Çözüm

Bu sorunla ilgili düzeltme, önce SQL Server 2008 Service Pack 1 için toplu güncelleştirme 3'de yayımlanmıştır. Bu toplu güncelleştirme paketi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
971491SQL Server 2008 Service Pack 1 için toplu güncelleştirme paketine 3
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008'in içerdiği tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Microsoft, bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama düşündüğünüz önerir. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
970365SQL Server 2008, SQL Server 2008 Service Pack 1'de yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur
Microsoft SQL Server 2008'in, düzeltmeleri belirli SQL Server hizmet paketleri için oluşturulur. SQL Server 2008 Service Pack 1 yüklemesi için bir SQL Server 2008 Service Pack 1 düzeltme uygulamanız gerekir. Varsayılan olarak, sonraki SQL Server hizmet paketi ile bir SQL Server hizmet paketinde sağlanan herhangi bir düzeltme bulunmaktadır.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, isagentrunningnow sütunun BOş değerlere izin vermek için aşağıdaki deyimi çalıştırın:
ALTER TABLE MSreplication_monitordata
	ALTER COLUMN isagentrunningnow [bit] NULL

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Referanslar

SQL Server için artımlı hizmet modeli hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
935897SQL Server ekibinden bildirilen sorunlar için düzeltmeler ulaştırmak için artımlı bir hizmet modeli kullanılabilir
SQL Server güncelleştirmelerinin adlandırma şeması hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
822499Microsoft SQL Server yazılım güncelleştirme paketlerinin yeni adlandırma şeması
Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 970150 - Last Review: 1 Şubat 2010 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2008 Workgroup
  • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
  • Microsoft SQL Server 2008 Developer
  • Microsoft SQL Server 2008 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbsurveynew kbexpertiseadvanced kbqfe kbfix KB970150 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:970150

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com