Oprava: Služba Řízení serveru ISA nelze spustit po instalaci aktualizace MS09-012 v počítači se systémem Windows Server 2003 a, který má více než 4 PROCESORU cores

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 970441 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Předpokládejme následující situaci:
  • V počítači se systémem Windows Server 2003 a má více než 4 cores PROCESORU, nainstalujte Microsoft ISA Server 2006 Standard Edition.
  • Nainstalujte aktualizaci MS09-012.
    Další informace o MS09-012 aktualizace, klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
    959454MS09-012: Chyby zabezpečení v systému Windows mohou umožnit zvýšení oprávnění
  • Restartujte počítač.
V tomto scénáři nelze spustit službu Microsoft ISA Server Control. Dále je do protokolu aplikací zaznamenána událost s ID události 14109.

Příčina

K tomuto problému dochází, pokud byly nainstalovány určité opravy hotfix před instalací aktualizace zabezpečení. Pokud aktualizace zabezpečení zjistí, že jsou nainstalovány tyto opravy hotfix, aktualizace zabezpečení přidá funkci, která mění způsob Windows hlásí počet procesorů, které jsou k dispozici. Tato změna byla zavedena v opravě hotfix 932730. Windows Server 2003 sestava počet procesorů způsobí změnu přesně jak Windows Vista a Windows Server 2008 ohlásit počet procesorů. Proto při Windows Server 2003 hlásí více než čtyři cores PROCESORU, služba Řízení serveru ISA interpretuje jako více než čtyři procesory. Tuto aktivaci výstrahy, které vypne závislé služby a služby Microsoft ISA Server Control.

Poznámka:Hotfix 932730 nebyl jakékoli aktualizace Windows Server 2003 service Pack. Další informace o opravě hotfix 932730 klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
932370Systém Windows Server 2003 hlásí nesprávný počet fyzických procesorů podporujících technologii hyperthreading nebo nesprávný počet fyzických vícejádrových procesorů

Řešení

Chcete-li tento problém vyřešit, nainstalujte kumulativní balíček hotfix popsaný v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
970443Popis balíčku opravy hotfix ISA Server 2006: Popis balíčku oprav hotfix ISA Server 2006: 21. dubna 2009

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt.

Další informace

ISA Server používá rozhraní API Windows GetLogicalProcessorInformation určit počet logických procesorů. Aktualizace poskytované opravy hotfix 932370 změní jak sestavy PROCESORU cores Windows Server 2003.

Zobrazit jak změní 932370the opravy hotfix Tato oprava hotfix 932370 můžete použít nástroj showprocs. Stáhnout nástroj showprocs, navštivte následující web společnosti:
http://isatools.org/tools/showprocs.zip

Například pokud počítač používá dva balíčky PROCESORU a každý balíček obsahuje čtyři cores zobrazuje výsledky nástroj showprocs následující souhrnné sestavy:

Před instalací opravy hotfix 932370:
PROCESOR Cores: 2
Balíčky PROCESORU: 0
Logické PROCESORU: 8
-Procesor licence vyžadována: 2

Po instalaci opravy hotfix 932370:
PROCESOR Cores: 4
Balíčky PROCESORU: 2
Logické PROCESORU: 8
-Procesor licence vyžadována: 2

Odkazy

Tento problém nemá vliv na ISA Server 2006 Enterprise Edition. Další informace naleznete na následujících webech společnosti Microsoft:

Microsoft Security Bulletin MS09-012 - Important

Forefront TMG (ISA Server) Product Team Blog

Další informace o terminologii používané v aktualizacích softwaru naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
824684Popis standardní terminologie používané při popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft

Vlastnosti

ID článku: 970441 - Poslední aktualizace: 28. května 2009 - Revize: 1.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Internet Security and Acceleration Server 2006 Service Pack 1 na těchto platformách
    • Microsoft Internet Security and Acceleration Server 2006 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbexpertiseinter kbfix kbsurveynew kbqfe KB970441 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:970441

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com