Düzeltme: SQL Server 2008 Analysis Services'i bir küpteki bir bölümü için dizin işlemi hata iletisi: "iç hata: bir beklenmeyen bir hata oluştu (dosya 'pffilestorefilegroup.cpp' <a1>Satır</a1> 1483 ', 'PFFileStoreGroup::ReadPage' işlevi)"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 970538 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Microsoft, Microsoft SQL Server 2008'in düzeltmeleri tek bir yüklenebilir dosya dağıtır. Düzeltmeleri birikimli olduğu için her yeni sürüm, tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008'in içerdiği tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin:
  • SQL Server 2008 Analysis Services'i bir küpteki bir bölüm oluşturun.
  • Bir özellik tablosu, bir bölümün tek 65 kilobaytlık veri segmente depolar.
  • Bir veya daha çok sütun, gerçeğini tabloya ekleyin. Aynı sütunda büyük pozitif bir sayı ve büyük negatif bir sayı ekleyin.
  • Dizin bölümü için işlem.
Bu senaryoda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Iç hata: bir beklenmeyen bir hata oluştu (dosya 'pffilestorefilegroup.cpp' <a1>Satır</a1> 1483 ', 'PFFileStoreGroup::ReadPage' işlevi)


NotProcessData bölümü çalıştırılır kadar dizin işlemek için art arda girişimi de başarısız olur.

Neden

Bu sorun, dizin bölümünün işlerken, SQL Server 2008 Analysis Services'i, kayan noktalı sayıların sıkıştıran yönteminde bir hata nedeniyle oluşur. SQL Server 2008 Analysis Services'ı bir sütun için aralığın hesaplar, sütun büyük pozitif bir sayı ve büyük negatif bir sayı içeriyorsa taşma hata oluşur.

Çözüm

Bu sorunla ilgili düzeltme, önce SQL Server 2008 Service Pack 1 için toplu güncelleştirme 3'de yayımlanmıştır. Bu toplu güncelleştirme paketi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
971491SQL Server 2008 Service Pack 1 için toplu güncelleştirme paketine 3
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008'in içerdiği tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Microsoft, bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama düşündüğünüz önerir. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
970365SQL Server 2008, SQL Server 2008 Service Pack 1'de yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur
Microsoft SQL Server 2008'in, düzeltmeleri belirli SQL Server hizmet paketleri için oluşturulur. SQL Server 2008 Service Pack 1 yüklemesi için bir SQL Server 2008 Service Pack 1 düzeltme uygulamanız gerekir. Varsayılan olarak, sonraki SQL Server hizmet paketi ile bir SQL Server hizmet paketinde sağlanan herhangi bir düzeltme bulunmaktadır.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Referanslar

SQL Server 2005'te benzer bir sorun hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:

940870Düzeltme: SQL Server 2005 Analysis Services bir küpteki bir bölümü için dizin işlemi hata iletisi: “ iç hata: bir beklenmeyen bir hata oluştu (dosyası 'pffilestore.cpp' 3311, satır işlevi 'PFFileStore::HandleDataPageFault') ”


SQL Server için artımlı hizmet modeli hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
935897SQL Server ekibinden bildirilen sorunlar için düzeltmeler ulaştırmak için artımlı bir hizmet modeli kullanılabilir


SQL Server güncelleştirmelerinin adlandırma şeması hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
822499Microsoft SQL Server yazılım güncelleştirme paketlerinin yeni adlandırma şeması


Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 970538 - Last Review: 21 Temmuz 2009 Salı - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2008 Analysis Services
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbsurveynew kbexpertiseadvanced kbqfe kbfix KB970538 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:970538

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com