Düzeltme: SQL Server 2005'te <a1>APPLY</a1> işlecinde sys.dm_exec_sql_text dinamik yönetimi işlevini kullanan bir sorgu çalıştırdığınızda, SQL Server hizmeti büyük miktarda bellek tüketir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 970648 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Microsoft, Microsoft SQL Server 2005 düzeltmeleri tek bir yüklenebilir dosya dağıtır. Düzeltmeleri birikimli olduğu için her yeni sürüm, tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2005 ile birlikte verilen tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft SQL Server 2005'te APPLY işlecini kullanan bir sorgu vardır. Sys.dm_exec_sql_text dinamik yönetimi işlevi'i <a2>APPLY</a2> işleci kullanın. Sorguyu çalıştırdığınızda, SQL Server hizmeti, büyük miktarda bellek tüketir. Ancak, bu davranış, sunucu yanıt vermemeye başlamasına neden olabilir.

Ayrıca, deyimi DBCC MEMORYSTATUS çalıştırırsanız, büyük miktarda bellek çok sayfalı tahsisatlar tarafından tüketilen olduğunu öğrenin.

SQL Server tarafından ayrılmış olan MEMOBJ_XSTMT nesneleri denetlemek için aşağıdaki deyimi çalıştırın, deyim çok büyük bir değer verir:
select sum(pages_allocated_count) from sys.dm_os_memory_objects where type = 'MEMOBJ_XSTMT'

Neden

Sys.dm_exec_sql_text dinamik yönetimi işlevi <a2>APPLY</a2> işleci kullanan bir sorgu var. Bu sorguyu çalıştırdığınızda, SQL Server veritabanı altyapısı, metin için her toplu iş yürütme planı önbelleğinde belleğe yükler. Daha sonra sorgu bitinceye kadar SQL Server veritabanı motorunun bellek içerir. Ancak, bu davranış, büyük miktarda bellek tüketir.

Çözüm

Bu sorunla ilgili düzeltme, önce SQL Server 2005 Service Pack 3 için toplu güncelleştirme 4'de yayımlanmıştır. Bu toplu güncelleştirme paketi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
970279 SQL Server 2005 Service Pack 3 için toplu güncelleştirme paketine 4
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2005 ile birlikte verilen tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Microsoft, bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama düşündüğünüz önerir. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
960598SQL Server 2005, SQL Server 2005 Service Pack 3 yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur
Microsoft SQL Server 2005 düzeltmeleri için belirli bir SQL Server hizmet paketlerini oluşturulur. Bir SQL Server 2005 Service Pack 3 yüklemesi için SQL Server 2005 Service Pack 3'ü bir düzeltmeyi uygulamanız gerekir. Varsayılan olarak, sonraki SQL Server hizmet paketi ile bir SQL Server hizmet paketinde sağlanan herhangi bir düzeltme bulunmaktadır.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Referanslar

SQL Server 2005 Service Pack 3'ü sonra kullanılabilen yap?lar listesi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
960598SQL Server 2005, SQL Server 2005 Service Pack 3 yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur
SQL Server için artımlı hizmet modeli hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
935897SQL Server ekibinden bildirilen sorunlar için düzeltmeler ulaştırmak için artımlı bir hizmet modeli kullanılabilir
SQL Server 2005 Service Pack 3'ü edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
913089En son SQL Server 2005 hizmet paketi nasıl elde edilir
Yeni özellikleri ve SQL Server 2005 Service Pack 3'te yeni geliştirmeler hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=131442
SQL Server güncelleştirmelerinin adlandırma şeması hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
822499Microsoft SQL Server yazılım güncelleştirme paketlerinin yeni adlandırma şeması
Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 970648 - Last Review: 16 Haziran 2009 Salı - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Standard X64 Ed
  • SQL Server 2005 Standard Edition for Itanium-based Systems
  • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise X64 Ed
  • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Edition for Itanium Based Systems
  • Microsoft SQL Server 2005 Workgroup
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbsurveynew kbfix kbqfe kbexpertiseadvanced KB970648 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:970648

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com