Windows Server 2003 çalıştıran BIR bilgisayarda çok ıpv6 adresleri atanır (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı ingilizce olan içeriğe işaret edebilir.) başlatma sırasında yanıt vermiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 970659 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Windows Server 2003 çalıştıran BIR bilgisayar (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı ingilizce olan içeriğe işaret edebilir.), başlatma sırasında yanıt vermiyor ve bir siyah ekran görüntüler. Bu sorun, bilgisayarda ıpv6 protokolünün yüklü ve birçok ıpv6 adresleri için yüklü arabirimlerden atamış olduğunuz oluşur. Bu sorunun arabirimler için atanmış olan 50'den fazla ıpv6 adreslerini olduğunda ortaya çok daha yüksektir.

Neden

Bu sorun, bir kilitlenme senaryo nedeniyle oluşur.

IP adresi'ni başlatmak için <a0></a0>, ıpv6 yığınının çok sayıda çalışma öğeleri oluşturur ve bu davranış sistemin kayıt okunamıyor gerektirir. SMSS (Session Management Subsystem) başladığında, ancak onu özel bir kilit üzerindeki kayıt defterine ayarlar. Sonra SMSS işçi iş parçacığı tarafından işlenecek beklenen çalışma öğeleri oluşturmaya çalışır. Ancak, işçi iş parçacığı sıranın dolu olduğunu ve işçi iş parçacığı boş olduğunu varsayalım. Bu senaryoda, yayımlanacak kayıt kilitleme için bekleyen için tüm çalışan iş parçacığı engellendi. Bu nedenle, bir kilitlenme oluşur.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu makalede açıklanan sorunun yaşandığı sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmeyi uygulamak için <a0></a0>, Windows Server 2003 Service Pack 2 yüklü olmalıdır. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
889100En son Windows Server 2003 hizmet paketi nasıl elde edilir

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Windows Server 2003 Service Pack 2'nin x86 tabanlı sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Tcpip6.sys5.2.3790.4510235,39208-May-200916: 41Uygulanamaz
Windows Server 2003 Service Pack 2'nin x64 tabanlı sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Tcpip6.sys5.2.3790.4510377,34408-May-200920: 52X64
Windows Server 2003 Service Pack 2'nin Itanium tabanlı sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Tcpip6.sys5.2.3790.4510766,84808-May-200920: 27Uygulanamaz

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bazı bilinen sorunlar oluşabilir. Sorununuzla doğrulayın ve uygun düzeltmeyi 956770 uygulamak için aşağıdaki Microsoft Knowledge Base makalesine başvurun:
956770Düzeltme: Windows Server 2003 tabanlı bir bilgisayarın ağ bağdaştırıcısında IP adreslerinin çok eklediğinizde, sorunlarla karşılaşabilirsiniz

Referanslar

Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 970659 - Last Review: 7 Temmuz 2009 Salı - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
  • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition for Itanium-Based Systems
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbexpertiseinter kbsurveynew kbbug kbfix kbhotfixserver kbqfe KB970659 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:970659

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com