Proměnná prostředí CLIENTNAME vrátí hodnotu "Console" místo názvu skutečný klient při prvním přihlášení uživatelů k počítači se systémem Windows XP SP3 pomocí připojení ke vzdálené ploše

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 971165 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Předpokládejme následující situaci:
 • Máte počítač má nainstalována Windows XP Service Pack 3 (SP3).
 • Povolit uživatelům vzdálené připojení k počítači pomocí algoritmu RDC (Remote Desktop Connection).
 • V první pokus o přihlášení po restartování počítače, pomocí algoritmu RDC namísto přihlášení konzoly.
Po připojení k počítači ze vzdáleného počítače v tomto scénáři proměnnou prostředí CLIENTNAME nastavena na "Console" místo na název vzdáleného počítače. Proto programy nebo skripty, které spoléhají na proměnnou prostředí CLIENTNAME nefungují podle očekávání.

Poznámky
 • Zkontrolujte hodnotu pro proměnnou prostředí CLIENTNAME příkazového řádku zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu ENTER:
  Nastavit
 • Odhlášení a přihlášení k počítači přijímat správnou hodnotu proměnné prostředí CLIENTNAME. Při restartování počítače může však opakování tohoto problému.
 • Pokud je v počítači použít opravu hotfix popsanou v článku Microsoft Knowledge Base (KB) 281981, je proměnná prostředí CLIENTNAME správně aktualizován po odpojit a znovu připojit k relaci připojení ke vzdálené ploše.
Další informace o článek 281981 naleznete v části "Další informace".

Příčina

Při vytvoření relace připojení vzdálené plochy Terminálové aktualizuje clientname položka registru v následujícím umístění:
Prostředí HKEY_CURRENT_USER\Volatile
Proměnná prostředí CLIENTNAME používá hodnotu uloženou v tomto umístění.

Pokud pomocí vzdálené připojení plochy připojit k počítači se systémem Windows XP SP3, neprovede aktualizaci Terminálové clientname položku registru na první pokus o přihlášení, protože není zcela načten profil uživatele. Terminálová služba zkuste aktualizace položka registru clientname znovu po první pokus o přihlášení. Proto není clientname položka registru aktualizována úspěšně.

Řešení

Chcete-li tento problém vyřešit, nainstalujte následující opravu hotfix. Po instalaci této opravy hotfix systému opakování několikrát zapisovat položka registru clientname s správnou hodnotu na první pokus o přihlášení. Proto byste měli obdržet správnou hodnotu proměnné prostředí CLIENTNAME.

Informace o opravě hotfix

K dispozici je podporovaná oprava hotfix od společnosti Microsoft. Tato oprava hotfix je však určena pouze k opravě problému popsanému v tomto článku. Použijte tuto opravu hotfix pouze u systémů, kde dochází k tomuto konkrétnímu problému.

Pokud je oprava hotfix k dispozici ke stažení, v horní části tohoto článku je sekce "Hotfix stažení k dispozici". Není-li tato část uvedena, vyžádejte si tuto opravu hotfix od oddělení služeb zákazníkům a podpory společnosti Microsoft.

Poznámka: Pokud vyskytnout další problémy nebo jakékoli řešení potíží je vyžadován, pravděpodobně budete muset vytvořit zvláštní požadavek na službu. Výdaje na technickou podporu se týkají dalších otázek a problémů, které nelze vyřešit pomocí této opravy konkrétní opravy hotfix. Navštivte následující web společnosti Microsoft pro získání telefonního čísla na Zákaznické centrum, nebo pokud chcete vytvořit samostatnou žádost o podporu:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Poznámka: Zobrazí formulář "Hotfix stažení k dispozici" jazyky, pro které je oprava hotfix k dispozici. Pokud váš jazyk není zobrazen, oprava hotfix není k dispozici pro daný jazyk.

Požadavky

Chcete-li použít tuto opravu hotfix, musíte mít v počítači nainstalována aktualizace Windows XP Service Pack 3.Další informace naleznete následujícím článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base:
322389získání nejnovější aktualizace Service Pack pro systém Windows XP

Požadavek na restartování

Po instalaci této opravy hotfix bude třeba restartovat počítač.

Informace o nahrazení opravy hotfix

Tato oprava hotfix nahrazuje následující opravu hotfix:
281981Odpojené relace zachovat původní proměnné <clientname>

INFORMACE O SOUBORECH

Anglická verze této opravy hotfix má následující (nebo pozdější) atributy souborů. Data a časy jednotlivých souborů jsou uvedeny ve formátu UTC (Coordinated Universal Time). Pokud zobrazíte informace o souboru, bude převedena na místní čas. Rozdíl mezi místním ČASEM a najít, použijte kartu časové pásmo v položce datum a čas v ovládacím.
Windows XP s aktualizací Service Pack 3 pro x 86 verze
Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
Název souboruVerze souboruVelikost souboruDatumČasPlatforma
Termsrv.dll5.1.2600.5815296,96018. Května 200915: 55X86

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt.

Další informace

Další informace naleznete následujícím článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base:
281981Odpojené relace zachovat původní proměnné <clientname>

Vlastnosti

ID článku: 971165 - Poslední aktualizace: 3. července 2009 - Revize: 2.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Service Pack 3 na těchto platformách
  • Microsoft Windows XP Professional
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbautohotfix kbexpertiseinter kbfix kbbug kbsurveynew kbqfe kbhotfixserver KB971165 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:971165

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com