Windows XP'de 938464 numaralı güvenlik güncelleştirmesini yükledikten sonra GIF dosyalarını işlemek için GDI+ kullanan uygulamalarda performans düşüşü yaşayabilir ve ilk olasılık özel durumlarıyla karşılaşabilirsiniz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 971320 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin:
  • Güvenlik Güncelleştirmesi (MS08-052) 938464 için Microsoft GDI +, Windows XP çalıştıran bir bilgisayara yükleyin.
  • Grafik Değişim Biçimi (GIF) dosyaları işlemek için Microsoft GDI + kullanan bir uygulama sınamak için bir hata ayıklayıcı veya AppSight, örneğin, bir çalışma zamanı Doğrulama Aracı'nı kullanın.
Bu senaryoda, uygulama yavaş yanıt verir. Ayrıca, hata ayıklayıcısını veya çalışma zamanı doğrulama aracı, ilk şansını özel durum hataları bildirir.

Neden

GDI + 1.0 GIF codec 256 veya daha az renk (8 bit / piksel), GDI + görüntüleri kodlar. GIF codec bileşeni, GIF resimleri kodunu çözmek için özel durum hata bilgileri kullanır. Bu nedenle, GIF codec bileşeni'ni kullanan bir GDI + programı izlemek için bir <a0>çalışma zamanı</a0> Doğrulama Aracı'nı kullandığınızda erişim ihlali karşılaşabilirsiniz.

Çözüm

Not Koruma sayfası özel durum hataları, yine de bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra raporlanabilir. Bu soruna geçici bir çözüm için <a0></a0>, hata ayıklayıcısını veya çalışma zamanı Doğrulama Aracı'nı yakalama koruma sayfası özel durumu devre dışı bırakın.

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu makalede açıklanan sorunun yaşandığı sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmenin uygulanabilmesi için bilgisayarda Windows XP Service Pack 3 (SP-3) olmalıdır. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Kayıt defteri Bilgileri

Bu paketteki düzeltmelerden birini kullanabilmek için kayıt defterinde herhangi bir değişiklik yapmanız gerekmez.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Gdiplus.dll5.2.6002.221651,748,99201 Eyl 200913: 30X86
Gdiplus.manUygulanamaz39801 Eyl 200913: 32Uygulanamaz
Gdiplus.manUygulanamaz60801 Eyl 200913: 32Uygulanamaz

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Referanslar

Bu makalede adı geçen üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performansı veya güvenilirliği hakkında hiçbir garanti vermez.

Özellikler

Makale numarası: 971320 - Last Review: 14 Ekim 2009 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbexpertiseadvanced kbfix kbautohotfix kbsurveynew kbqfe kbhotfixserver KB971320 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:971320

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com