Windows XP SP3 çalıştıran bir bilgisayara Wi-Fi Korumalı kurulum (WPS) yönlendirici Kabloluya Eşdeğer Gizlilik (WEP) kullanmak üzere yapılandırılmış kullanan bir kablosuz yönlendirici kimlik doğrulaması yapamaz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 971455 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Aşağıdaki senaryoyu düşünün. Wi-Fi Korumalı kurulum (WPS) teknolojisini kullanarak Windows XP Service Pack 3 (SP3) çalışan bir bilgisayarda güvenlik ayarını yapılandırmak deneyin. Bu senaryoda, bilgisayar yönlendirici Kabloluya Eşdeğer Gizlilik (WEP) kullanmak üzere yapılandırıldığından WPS yönlendirici kimlik doğrulaması yapamaz.

Neden

Windows XP SP3 yanlışlıkla 802.1 X kimlik doğrulamasını kullanarak bir WEP yapılandırılmış aygıt kimliğini doğrulamaya çalışır çünkü bu sorun oluşur. Bu nedenle, kimlik doğrulaması başarısız olur.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak, bu düzeltmeyi yalnızca bu makalede açıklanan sorunu gidermesi amaçlanmaktadır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşmış olan sistemlere uygulayın.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir durumdaysa, bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve destek için bir istek gönderin.

Not Ek sorunlar oluşursa veya sorun giderme gerekiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Tam listesi Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarını veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bu dil için kullanılabilir bir düzeltme olmadığından değil.

Önkoşullar

Bu düzeltmeyi uygulamak için Windows xp Service Pack 3 yüklü olmalıdır.Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389En son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme değiştirme bilgileri

Bu düzeltme eki, başka düzeltmelerin yerini almaz.

Dosya bilgileri

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahip aşağıdaki tabloda listelenir. Tarihleri ve saatleri bu dosyaların Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) listelenmiştir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için kullanın Saat dilimi sekmesinde Tarih ve saat Denetim Masası'ndaki öğe.
Windows xp Service Pack 3, x 86 tabanlı sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya adıDosya sürümüDosya boyutuTarihSaatPlatform
Wzcdlg.dll5.1.2600.5815383,48819 Mayıs 200921:48x86

Durum

Microsoft bu sorunun, "Aşağıdakilere uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Microsoft, üçüncü taraf iletişim bilgilerini teknik destek bulmanıza yardımcı olmak için sağlamaktadır. Bu ilgili kişi bilgileri haber verilmeden değiştirilebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.

Wi-Fi Korumalı Kurulum veya Windows Şimdi Bağlan kullanan aygıtlar hakkında daha fazla bilgi için tıklatın Wi-Fi Korumalı Kurulum Aşağıdaki Web sitesinde bağlantı:
http://www.Wi-Fi.org/knowledge_center_overview.php
Kablosuz Ağ Kurulum Sihirbazı'nı kullanma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Web sitesini ziyaret edin:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb878069.aspx

Özellikler

Makale numarası: 971455 - Last Review: 30 Mayıs 2013 Perşembe - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Service Pack 3, Ne zaman ne ile kullanilir:
    • Microsoft Windows XP Professional Edition
    • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbautohotfix kbexpertiseinter kbfix kbbug kbsurveynew kbqfe kbmt KB971455 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 971455

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com