Düzeltme: SQL Server 2008'de işlem Güncelleştir</a0> seçeneğini kullanarak çok büyük bir boyut işlemi hata iletisi: "Sistem hatası dosya: bilgi diskten okuma girişimi gönderilirken, fiziksel bir dosya için okuma hatası oluştu: <filename>, mantıksal dosyanın"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 972101 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Microsoft, Microsoft SQL Server 2008'in düzeltmeleri tek bir yüklenebilir dosya dağıtır. Düzeltmeleri birikimli olduğu için her yeni sürüm, tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008'in içerdiği tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin:
  • Windows Server 2008 x 64 tabanlı sürümü veya Windows Server 2008'in ıtanium tabanlı sürümü çalışan bir bilgisayarda, x 64 tabanlı sürümü SQL Server 2008 Analysis Services veya Microsoft SQL Server Analysis Services 2008 ıtanium tabanlı sürümünü yükleyin.
  • Çok büyük bir boyut var.
  • Boyut, İşlem güncelleştirme seçeneğini kullanarak işler.
Bu senaryoda, rasgele aşağıdaki hata iletilerini alabilirsiniz:
Dosya sistemi hatası: bilgi diskten okuma girişimi gönderilirken, fiziksel bir dosya için okuma hatası oluştu: <filename>, mantıksal dosya:. OLAP depolama alt yapısı hatası: '<attribute>' özniteliği '<database>' veritabanındaki '<dimension>' boyutun işlenirken bir hata oluştu.

Neden

Bir yarış durumu, burada bir iş parçacığı yavaş bir yazıcı başka bir iş parçacığı tarafından yazılan bir geçici dosyayı (.tmp dosyası) okur bulunduğundan bu sorun oluşur.

Çözüm

Bu sorunla ilgili düzeltme, önce SQL Server 2008 Service Pack 1 için toplu güncelleştirme 3'de yayımlanmıştır. Bu toplu güncelleştirme paketi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
971491SQL Server 2008 Service Pack 1 için toplu güncelleştirme paketine 3
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008'in içerdiği tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Microsoft, bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama düşündüğünüz önerir. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
970365SQL Server 2008, SQL Server 2008 Service Pack 1'de yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur
Microsoft SQL Server 2008'in, düzeltmeleri belirli SQL Server hizmet paketleri için oluşturulur. SQL Server 2008 Service Pack 1 yüklemesi için bir SQL Server 2008 Service Pack 1 düzeltme uygulamanız gerekir. Varsayılan olarak, sonraki SQL Server hizmet paketi ile bir SQL Server hizmet paketinde sağlanan herhangi bir düzeltme bulunmaktadır.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

Yöntem 1

Etkilenen boyut gibi yinelenen tuşları ve null tuşlar, bilgi tutarlılığı ihlallerini kaldırın.

Yöntem 2

Boyutun MultiPASS işleme kaçının.

Çözümleme Hizmetleri altyapısı, boyut işlediğinde, bir boyutun tüm ilgili öznitelikleri bellekte sığamaz, multipass işleme kullanır. Bu nedenle, sisteme daha fazla bellek eklemek veya daha az ilgili özniteliklere sahip büyük öznitelikleri kullanıyorsanız, multipass işleme kaçınılması.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Referanslar

SQL Server için artımlı hizmet modeli hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
935897SQL Server ekibinden bildirilen sorunlar için düzeltmeler ulaştırmak için artımlı bir hizmet modeli kullanılabilir


SQL Server güncelleştirmelerinin adlandırma şeması hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
822499Microsoft SQL Server yazılım güncelleştirme paketlerinin yeni adlandırma şeması


Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 972101 - Last Review: 24 Temmuz 2009 Cuma - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2008 Analysis Services
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbsurveynew kbexpertiseadvanced kbqfe kbfix KB972101 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:972101

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com