Sistem merkezi veri koruma Yöneticisi güncelleştirmeyi yüklemeye çalıştığınızda hata iletisi: "dpm yükleme başarısız oldu"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 972727 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Sistem merkezi veri koruma Yöneticisi için bir güncelleştirme yüklemeye çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
dpm yükleme başarısız oldu. Sorunu gidermek için tıklatın http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId = 152231

Neden

Veri Koruma Yöneticisi 2007 veya veri koruma Yöneticisi 2010 için bir güncelleştirme yüklediğinizde, yükleme (dpmdb) veri koruma Yöneticisi veritabanının yedeğini almak sql Server içinde yapılandırılmış olan varsayılan konum çalışır. Bu konum yeterli alan varsa, veri koruma Yöneticisi Güncelleştirmesi yüklenemiyor.

Çözüm

dpmdb yedek zaman damgası inceleyin. Varsayılan Bu yedekleme için yedek konumu C:\Program Files\Microsoft olan DPM\SQL\MSSQL.1\MSSQL\Backup\QFEDPMDB.bak. Yedeği yoksa veya varsa bir eski zaman damgasının, bu sorunu gidermek için yöntem 1 veya yöntem 2'yi kullanın sorun.

NotVeri Koruma Yöneticisi yükseltme işlemi dpmdb değişebilir. Böyle bir durumda, böylece bir felaket ise veri koruma Yöneticisi 2007 sunucunuz veya veri koruma Yöneticisi'ni 2010 sunucusunu geri dpmdb özgün durumu yedeğine sahip önerilir.

Yöntem 1: dpmdb yedeğin depolandığı konumu değiştirmek

 1. dpmdb boyutunu inceleyin. Veritabanının varsayılan konumu % Program Files%\Microsoft dpm\dpm\dpmdb. Değiştirmiş olduğunuz, dpmdb konumunu, bunu kayıt defterinde aşağıdaki bulabilirsiniz konumu:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Microsoft veri koruma Manager\Setup\DatabasePath
 2. sql Server için yapılandırılmış olan varsayılan yedekleme konumu değiştirmek bir veritabanını yedeklemek için yeterli alana sahip konumda.

  Değiştirmek için konum, aşağıdaki konuma gidin ve yeni bir yol girin:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Microsoft sql Server\ <mssql.n>\MSSQLServer\BackupDirectory</mssql.n>
  NotBu yolda, MSSQL.n örnek veri koruma Yöneticisi 2007 ya da 2010 veri koruma Yöneticisi'ni kullanarak sql örneğinin sayısıdır. Örneğin, mssql.2
 3. Yükseltme yeniden çalıştırın.

Yöntem 2: güncelleştirmesi yüklü olduğunda dpmdb yedeklemeyi atlamak

 1. dpmdb yedekleme. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Komut isteminde çalıştırınDPMBackup.exe - db. Bu bulunur ATsürücü harfi>: \Program Files\Microsoft Veri koruma Manager\DPM\bin.
  2. Konsol ağacında Yedekleme programının, \Program Files\Microsoft veri koruma Manager\DPM\Volumes\ShadowCopy\Database yedekleri için göz atın. Veri Koruma Yöneticisi veritabanı yedeğinin DPMDB.bak adıdır.
 2. Windows komut isteminde şu komutu çalıştırın komut:
  <dataprotectionmanager-kbid.exe>SKIPDBBACKUP = 1 l * v</dataprotectionmanager-kbid.exe>Günlük dosyası konumu>
  İçin Örnek:
  DataProtectionManager2007-KB959605.exe SKIPDBBACKUP = 1 l * v c:\dpmkb959605.log
  OR
  DataProtectionManager2010-KB2250444.exeSKIPDBBACKUP = 1 l * v c:\dpmkb2250444.logÖzellikler

Makale numarası: 972727 - Last Review: 24 Şubat 2011 Perşembe - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft System Center Data Protection Manager 2007
 • Microsoft System Center Data Protection Manager 2010
Anahtar Kelimeler: 
kbtshoot kbexpertiseinter kbsurveynew kbprb kbmt KB972727 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:972727

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com