ID článku: 973289 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

ÚVOD

Tento článok obsahuje informácie o prispôsobení nastavení predvoleného lokálneho používateľského profilu pri vytváraní obrazu v počítači s niektorým z nasledujúcich operačných systémov:
  • Windows Vista
  • Windows 7
  • Windows Server 2008
  • Windows Server 2008 R2

Po nasadení obrazu platia nastavenia predvoleného lokálneho používateľského profilu pre všetkých nových používateľov, ktorí sa prihlásia do počítača.

Ak chcete prispôsobiť predvolený používateľský profil alebo povinný používateľský profil, najskôr musíte prispôsobiť predvolený používateľský profil. Predvolený používateľský profil potom môžete skopírovať do príslušného zdieľaného priečinka a nastaviť ho ako predvolený používateľský profil alebo povinný používateľský profil.

Ak predvolený používateľský profil prispôsobíte podľa pokynov uvedených v tomto článku, vytvoríte zdrojový profil vo formáte, ktorý je vhodný na použitie viacerými používateľmi. Je to jediný podporovaný spôsob prispôsobenia predvoleného používateľského profilu pre operačný systém Windows. Ak sa na prispôsobenie predvoleného používateľského profilu pokúsite použiť iné spôsoby, môže sa stať, že do nového predvoleného používateľského profilu sa zahrnú nadbytočné informácie. Tieto nadbytočné informácie môžu viesť k vážnym problémom so stabilitou aplikácií a systému.

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
2683283
Poznámka: Tento článok nahrádza všetky doposiaľ publikované postupy prispôsobenia predvoleného lokálneho používateľského profilu pri príprave obrazov.

Prispôsobenie predvoleného používateľského profilu v systémoch Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2008 a Windows Server 2008 R2

Jediným podporovaným spôsobom prispôsobenia predvoleného používateľského profilu je použitie parametra Microsoft-Windows-Shell-Setup\CopyProfile v súbore odpovedí Unattend.xml. Súbor odpovedí Unattend.xml sa odovzdáva do nástroja System Preparation Tool (Sysprep.exe).

Krok 1: Konfigurácia predvoleného používateľského profilu
Krok 2: Vytvorenie súboru Unattend.xml obsahujúceho parameter Copy Profile
Krok 3: Prispôsobenie predvoleného používateľského profilu v súbore Unattend.xmlDôležité skutočnosti, ktoré je potrebné zvážiť pri používaní automatizovaných systémov na vytváranie a nasadenie obrazov

  • Ak používate napríklad nástroje MDP alebo program System Center Configuration Manager a zadáte príkaz Sysprep, nastavenie vlastnosti CopyProfile nie je potrebné. Tieto nástroje obvykle nahradia alebo zmenia súbor Unattend.xml po zavedení obrazu na disk a pred prvým spustením operačného systém po vykonaní príkazu Sysprep. Súbor Unattend.xml, ktorý využívajú v procese nasadenia nástroje MDP a program System Center Configuration Manager, musí obsahovať nastavenie vlastnosti CopyProfile.
  • Ak nastavíte parameter CopyProfile na hodnotu true po spustení inštalačného programu z inštalačného média systému Windows Vista, Windows 7, Windows Server 2008 alebo Windows Server 2008 R2 počas procesu vytvárania obrazu, nastavenie profilu správcu sa môže nechtiac skopírovať do predvoleného používateľského profilu. Nastavenie profilu správcu obvykle obsahuje súbor Install.wim, ktorý sa nachádza na inštalačnom médiu.

Zmena predvoleného používateľského profilu na predvolený sieťový používateľský profil v systémoch Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2008 a Windows Server 2008 R2

Ak chcete predvolený používateľský profil zmeniť na predvolený sieťový používateľský profil, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

Zmena predvoleného používateľského profilu na povinný používateľský profil v systémoch Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2008 a Windows Server 2008 R2

Predvolený lokálny používateľský profil môžete nakonfigurovať ako povinný profil. Všetci používatelia tak budú používať jediný centrálny profil. Ak to chcete urobiť, musíte pripraviť umiestnenie povinného profilu, skopírovať lokálny predvolený používateľský profil do umiestnenia povinného profilu a potom nakonfigurovať umiestnenie profilu pre jednotlivých používateľov tak, aby odkazovalo na povinný profil.


Krok 1: Príprava umiestnenia povinného profilu
Krok 2: Skopírovanie predvoleného používateľského profilu do umiestnenia povinného profilu
Krok 3: Príprava používateľského konta

STÁLE POTREBUJETE POMOC?

Ak vám tento článok neposkytol odpoveď na vašu otázku, kliknite na nasledujúce tlačidlo a položte svoju otázku ostatným členom komunity Microsoft Community:
Položiť otázku

Ďalšie zdroje informácií

Ak máte problémy s prihlásením do používateľského profilu, kliknite na niektoré z nasledujúcich prepojení a preštudujte si článok na webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
Oprava poškodeného používateľského profilu
Vytvorenie používateľského konta

Ďalšie informácie o postupe prispôsobenia predvoleného lokálneho používateľského profilu pri príprave obrazu pre systémy Windows XP a Windows Server 2003 získate v článku databázy Microsoft Knowledge Base 959753: Prispôsobenie predvoleného lokálneho používateľského profilu pri príprave obrazu systému Windows XP alebo Windows Server 2003 (Tento obsah môže byť v angličtine)


Vlastnosti

ID článku: 973289 - Posledná kontrola: 29. mája 2014 - Revízia: 5.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
Kľúčové slová: 
kbprofiles kbexpertiseinter kbsurveynew kbhowto KB973289

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com