Makale numarası: 973289 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

GİRİŞ

Bu makalede, aşağıdaki işletim sistemlerinden birini çalıştıran bir bilgisayarda bir görüntü oluşturulurken varsayılan yerel kullanıcı profili ayarlarının nasıl özelleştirileceği açıklanmaktadır:
  • Windows Vista
  • Windows 7
  • Windows Server 2008
  • Windows Server 2008 R2

Görüntü dağıtıldıktan sonra, varsayılan yerel kullanıcı profili ayarları bilgisayarda oturum açan tüm yeni kullanıcılara uygulanır.

Varsayılan kullanıcı profilini veya zorunlu kullanıcı profilini özelleştirmek için, ilk önce varsayılan kullanıcı profilini özelleştirmelisiniz. Varsayılan kullanıcı profili daha sonra ilgili paylaşılan klasöre kopyalanarak, varsayılan kullanıcı profili veya zorunlu kullanıcı profili yapılabilir.

Varsayılan kullanıcı profili bu makalede açıklanan şekilde özelleştirildiğinde, kaynak profilini birden çok kullanıcı tarafından kullanılabilecek biçimde yeniden oluşturur. Bu, Windows işletim sisteminde varsayılan kullanıcı profilini özelleştirmek için desteklenen tek yöntemdir. Varsayılan kullanıcı profilini özelleştirmek için başka yöntemler kullanmaya çalışırsanız, bu yeni varsayılan kullanıcı profiline gerekli olmayan bilgiler eklenebilir. Bu gerekli olmayan bilgiler, uygulamalar ve sistem kararlılığı ile ilgili önemli sorunlara yol açabilir.

Bu resmi kapatBu resmi aç
2683283
Not Bu makale, görüntü oluştururken varsayılan yerel kullanıcı profillerini özelleştirme ile ilgili olarak daha önce yayımlanmış tüm yordamların yerine geçer.

Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2008 ve Windows Server 2008 R2'de varsayılan kullanıcı profilini özelleştirme

Unattend.xml yanıt dosyasında Microsoft-Windows-Shell-Setup\CopyProfile parametresini kullanmak, varsayılan kullanıcı profilini özelleştirmek için desteklenen tek yöntemdir. Unattend.xml yanıt dosyası Sistem Hazırlama Aracı'na (Sysprep.exe) geçirilir.

Adım 1: Varsayılan kullanıcı profilini yapılandırın
Adım 2: Profil Kopyalama parametresini içeren bir Unattend.xml dosyası oluşturun
Adım 3: Unattend.xml dosyasında varsayılan kullanıcı profilini özelleştirinOtomatik Görüntü Oluşturma ve Dağıtma Sistemleri'ni kullanıyorsanız göz önüne alınması gerekenler

  • Microsoft Dağıtım Araç Seti veya System Center Configuration Manager gibi araçları kullanırken, Sysprep komutunu çalıştırmak için CopyProfile ayarı gerekli değildir. Bu araçlar genellikle görüntü diske dağıtıldıktan sonra Sysprep komutu çalıştırılıp işletim sistemi ilk kez başlatılmadan önce Unattend.xml dosyasını değiştirir. Bu nedenle, Microsoft Dağıtım Araç Seti veya System Center Configuration Manager dağıtım işleminde kullanılan Unattend.xml dosyasının CopyProfile ayarını içermesi gerekir.
  • Görüntü oluşturma işlemi sırasında Windows Vista, Windows 7, Windows Server 2008 veya Windows Server 2008 R2 yükleme medyasından Kurulum'u çalıştırırken CopyProfile ayarını true (doğru) olarak ayarlarsanız, yönetici profili ayarları istem dışı olarak varsayılan kullanıcı profiline kopyalanabilir. Yönetici profili ayarları genellikle yükleme medyasındaki Install.wim dosyasında bulunur.

Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2008 ve Windows Server 2008 R2'de varsayılan kullanıcı profilini bir ağ varsayılan kullanıcı profiline dönüştürme

Varsayılan kullanıcı profilini, ağ varsayılan kullanıcı profiline dönüştürmek için şu adımları izleyin:

Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2008 ve Windows Server 2008 R2'de varsayılan kullanıcı profilini zorunlu kullanıcı profiline dönüştürme

Varsayılan yerel kullanıcı profilini zorunlu profil olacak biçimde yapılandırabilirsiniz. Böylece tüm kullanıcılar tek bir profili kullanabilirler. Bunu yapmak için, zorunlu profil konumunu hazırlamanız, varsayılan yerel kullanıcı profilini zorunlu profil konumuna kopyalamanız ve sonra da kullanıcı profilinin konumunu, zorunlu profili işaret edecek biçimde yapılandırmalısınız.


Adım 1: Zorunlu profil konumunu hazırlayın
Adım 2: Varsayılan kullanıcı profilini zorunlu profil konumuna kopyalama
Adım 3: Kullanıcı hesabını hazırlayın

YİNE DE YARDIM MI GEREKİYOR?

Sorunuzun yanıtını bu makalede bulamazsanız, sorunuzu Microsoft Community'deki diğer topluluk üyelerine sormak için şu düğmeyi tıklatın:
Soru sor

Ek Kaynaklar

Bir kullanıcı profiliyle oturum açarken sorunlarla karşılaşıyorsanız, Microsoft web sitesindeki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki bağlantıları tıklatın:
Bozuk bir kullanıcı profilini düzeltme
Bir kullanıcı hesabı oluşturma

Windows XP ve Windows Server 2003 için görüntü hazırlarken varsayılan yerel kullanıcı profilini özelleştirme adımları hakkında daha fazla bilgi için, şu Microsoft Bilgi Bankası makalesini görüntüleyin: 959753: Windows XP veya Windows Server 2003'ün görüntüsünü hazırlarken varsayılan yerel kullanıcı profilini özelleştirme


Özellikler

Makale numarası: 973289 - Last Review: 29 Mayıs 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 5.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
Anahtar Kelimeler: 
kbprofiles kbexpertiseinter kbsurveynew kbhowto KB973289

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com