MS09-067: Excel 2003 güvenlik güncelleştirmesi: 10 Kasım 2009'un açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 973475 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

GİRİŞ

Microsoft, MS09-067 güvenlik bültenini yayımladı. Güvenlik bülteninin tamamını görüntülemek için aşağıdaki Microsoft Web sitelerinden birini ziyaret edin:

Bu güvenlik güncelleştirmesiyle ilgili yardım ve destek alma

Ev kullanıcıları, ABD'de ve Kanada'da 1-866-PCSAFETY numarasını arayarak veya yerel Microsoft temsilcisine başvurarak ücretsiz destek alabilir. Güvenlik güncelleştirmeleri sorunlarıyla ilgili olarak yerel Microsoft temsilcinize başvurma konusunda daha fazla bilgi için, Microsoft Uluslararası Destek Web sitesini ziyaret edin.
http://support.microsoft.com/common/international.aspx?rdpath=4
Kuzey Amerika'daki müşteriler aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret ederek ücretsiz e-posta desteğine veya sohbet yoluyla destek seçeneklerine sınırsız erişim sağlayabilir:
http://support.microsoft.com/oas/default.aspx?&prid=7552
Kurumsal müşteriler, normal destek ilgili kişilerinden güvenlik güncelleştirmeleriyle ilgili destek alabilir.

Daha fazla bilgi

Bu güvenlik güncelleştirmesiyle ilgili olduğu bilinen sorunlar

 • Belirti

  Bu güvenlik güncelleştirmesini yükledikten sonra, bölmeleri dondur özelliği etkinleştirilmiş durumdaysa ve Excel yarı seçme modundaysa uygulama çökebilir. Bu sorunu geçici olarak önlemek için bölmeleri dondur özelliğini devre dışı bırakın. Olası çözümler üzerinde çalışmalarımız sürüyor.

  Çözüm

  Bu güvenlik güncelleştirmesini yükledikten sonra, bölmeleri dondur özelliği etkinleştirilmiş durumdaysa ve Excel yarı seçme modundaysa uygulama çökebilir. Bu sorunu geçici olarak önlemek için bölmeleri dondur özelliğini devre dışı bırakın. Bu sorunu gidermek için, 979446 numaralı düzeltmeyi yükleyin. Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  979446 Office Excel 2003 düzeltme paketi (Excel.msp): 25 Ocak 2010'un açıklaması (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir)
 • Bu güvenlik güncelleştirmesi yüklendikten sonra, Excel 2003 Visual Basic for Applications (VBA) makro koduyla çalıştığınızda şu sorunla karşılaşabilirsiniz.
  Belirti

  Worksheets("sayfa2").Unprotect gibi bir nesne modelini kullanarak çalışma sayfasının korumasını kaldırırsınız. Koruması kaldırılan çalışma sayfası etkin çalışma sayfası değilse, çalışma sayfasının içeriği geçerli çalışma sayfasında görünmeye başlar. Bu sorun, Excel'i güncelleştiren bir işlem gerçekleştirilinceye kadar devam eder.

  Çözüm

  Bu sorunu gidermek için, 978908 numaralı düzeltmeyi yükleyin. Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  978908 Office Excel 2003 düzeltme paketi: 29 Aralık 2009'un açıklaması (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir)


  Geçici Çözüm 1

  Excel penceresini simge durumuna küçültüp daha sonra ekranı kaplamasını sağlayarak Excel çalışma sayfasını yeniden oluşturun veya yenileyin.

  Geçici Çözüm 2

  Microsoft, programlama örneklerini yalnızca gösterim amacıyla sağlar; satılabilirlik ve/veya belirli bir amaca uygunluk da dahil, ancak bununla sınırlı olmamak kaydıyla, örtülü veya açık garanti vermez. Bu makale, gösterilen programlama dilini ve yordamları oluşturmak ve hata ayıklamak amacıyla kullanılan araçları kullanmayı bildiğinizi varsayar. Microsoft destek uzmanları, belirli bir yordamın işlevselliğinin açıklanmasına yardımcı olabilir, ancak gereksinimlerinizi karşılamaya yönelik olarak ek işlevsellik sağlamak veya yordamlar geliştirmek amacıyla bu örnekleri değiştirmezler.
  Programlama deneyiminiz kısıtlıysa, bir Microsoft Sertifikalı İş Ortağı'na veya Microsoft Danışmanlık Hizmetleri'ne başvurabilirsiniz. Daha fazla bilgi için şu Microsoft Web sitelerini ziyaret edin:

  Microsoft Sertifikalı İş Ortakları - https://partner.microsoft.com/global/30000104

  Microsoft Danışmanlık Hizmetleri - http://support.microsoft.com/gp/advisoryservice

  Sunulan destek seçenekleri ve Microsoft'a başvurma hakkında daha fazla bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin: http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;TR;CNTACTMS

  Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için Unprotect yöntemini çalıştırmadan önce Excel çalışma sayfasını etkinleştirerek makro kodunu aşağıdaki örnek kodda gösterildiği gibi değiştirebilirsiniz.
  Sub Button1_Click()
    Dim NowActiveSheet As WorkSheet
    Worksheets("sayfa2").Protect
    Set NowActiveSheet=ActiveSheet
    ' Unprotect yöntemini çalıştırmadan önce Excel sayfasını etkinleştirin.
    Worksheets("sayfa2").Activate
    Worksheets("sayfa2").Unprotect
    NowActiveSheet.Activate
  End Sub 
  
  Geçici Çözüm 3

  Excel'de tüm çalışma sayfalarını el ile veya sorunla karşılaşıldıktan sonra bir makro kullanarak etkinleştirin.
Bu sorunları gidermek için, 978474 numaralı güvenlik güncelleştirmesini yükleyin. Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
978474 MS10-017: Excel 2003 güvenlik güncelleştirmesi: 9 Mart 2010'un açıklaması

Bu güvenlik güncelleştirmesini yükleme önkoşulları

Bu güvenlik güncelleştirmesini yüklemek için Microsoft Office 2003 Service Pack 3 (SP3) yüklü olmalıdır.

Bu hizmet paketini edinme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
870924 En son Office 2003 hizmet paketi nasıl elde edilir

Güvenlik güncelleştirmesi değiştirme bilgileri

Bu güvenlik güncelleştirmesi aşağıdaki güvenlik güncelleştirmesinin yerini almıştır:
969681 MS09-021: Excel 2003 güvenlik güncelleştirmesi: 9 Haziran 2009'un açıklaması

DOSYA BİLGİLERİ

Bu güvenlik güncelleştirmesinin İngilizce (ABD) sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyalarla ilgili tarihler ve saatler UTC (eşgüdümlü evrensel saat) kullanılarak listelenmiştir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat öğesinde Saat Dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
File nameFile versionFile sizeDateTime
Excel.exe11.0.8316.010,352,44808-Oct-200918:44

Özellikler

Makale numarası: 973475 - Last Review: 15 Mart 2010 Pazartesi - Gözden geçirme: 6.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office Excel 2003
Anahtar Kelimeler: 
kbexpertisebeginner kbsurveynew kbsecvulnerability kbsecurity kbsecbulletin kbfix kbexpertiseinter kbbug atdownload KB973475

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com