FTP IIS 7.0 veya daha yüksek bir Windows Server 2008 veya Windows Server 2012 yük devretme kümesinde yapılandırma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 974603 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

GİRİŞ

Bu makalede, FTP için Internet Information Services (IIS) 7.0 veya daha yüksek bir Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2 veya Windows Server 2012 yük devretme kümesinde yapılandırma. Bu makaledeki yordamlar yalnızca FTP hizmeti için geçerlidir.

Web Hizmetleri bir yük devretme kümesinde yapılandırma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
970759IIS 7.0 veya daha yüksek World Wide Web Publishing Service, Windows Server 2008 veya Windows Server 2008 R2 veya Windows Server 2012 yük devretme kümesinde yapılandırma

Daha fazla bilgi

Önceki sürümlerde Internet Information Services, Yüksek desteklemek için sağlanan genel Kaynak İzleyicisi bileşenleri Microsoft Microsoft Clustering kullanarak kullanılabilirlik Web sunucu örnekleri altyapı. Ancak, özel kod tam potansiyelini ortaya çıkarmak için gereken Bu çözüm. Ayrıca, Microsoft tarafından sağlanan belirtmiyor Genel komutlar Müşteri ihtiyaçlarını karşılamak. IIS 7.0 kümelenmiş bir ortamda kullanarak yapılandırmak için Windows Server Yük Devretme Kümelemesi, bir özel (kodlama) kodu kullanmak zorunda Böyle bir yüksek kullanılabilirlik senaryo etkinleştirmek için. Bunu yaptığınızda, kullanıcılar olabilir. kendi gereksinimlerini karşılamak için Kurulum özelleştirin. Bu tam denetim sağlar Web uygulamalarının yüksek kullanılabilirlik tümleştirmesi. Ayrıca, IIS Yönetim ve izleme komut dosyası arabirimleri tanıtıldı 7.0 önceden sağlanan komut dosyalarına göre daha zengin bir ortam sağlar.

Not IIS 7. 0'ın yükleme dosyalarını içeren hatalı IIS 6.0 IIS için kullanılan Clusweb.vbs ve Clusftp.vbs komut dosyaları küme yönetim görevleri. Bu komut dosyaları, IIS ile birlikte kullanmayın. 7.0.

Yöneticiler kullanımını dikkatle değerlendirmeniz önerilir Ağ Yükü Dengeleme (Yük Devretme Kümelemesi geliştirmek için birincil ve tercih edilen yöntemi olarak kullanmak yerine NLB) birden çok sunucunuz varsa, Web uygulamalarının kullanılabilirliğini ve ölçeklenebilirliğini IIS 7.0 çalıştıran. Bir yararı NLB tüm sunucular eşzamanlı işlemede etkin olarak katılabilirler olur. Gelen HTTP isteği sayısı. Başka bir yararı, NLB IIS ortamında olduğu, çalışırken güncelleştirmeleri ve hareketsiz sırasında düzeyine desteklemek çok daha kolay olabilir. Web uygulamalarının yüksek kullanılabilirlik sağlamak. Hakkında daha fazla bilgi için IIS 7.0 NLB ortamında kullanmak için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret nasıl Siteler:
http://Learn.iis.NET/Page.aspx/213/Network-Load-Balancing

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc770558.aspx

IIS FTP sunucuları kullanarak yük devretme için yüksek kullanılabilirlik yapılandırmak için Kümeleme:
 • Web sunucusu rolünü tüm küme düğümlerine yükleyin. Varsa, Windows Server 2008 üzerine yükleme yapıyorsanız, "FTP sunucusu" rolünü eklemeyin. Eğer Windows Server 2008 R2'ye yükleme yapıyorsanız, kutuda "FTP sunucusu" içerir rolü. IIS 7 Dağıtım Kılavuzu hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Web sitesini ziyaret Site:
  http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc771752 (WS.10) .aspx
  Eğer Windows Server 2008 üzerine yükleme yapıyorsanız, karşıdan yükleyip FTP 7.5 arasında aşağıdaki konumlardan birinde:
 • Tüm küme üzerinde Yük Devretme Kümelemesi özelliğini yükleme düğümleri ve küme oluşturma. Daha fazla bilgi için aşağıdaki Web sitesini ziyaret Site:
  http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd197477 (WS.10) .aspx
 • IIS paylaşılan için kullanılan bir dosya paylaşımına ayarlama Yapılandırma.
 • Paylaşılan IIS yapılandırmasını tüm küme yapılandırma düğüm.
 • Çevrimdışı Dosyalar paylaşılan IIS yapılandırma için tüm yapılandırma Küme düğümleri.
 • FTP sitesini yapılandırmak ve konumunu belirtin, bir küme düğümünde içerik.
 • Oluşturarak yüksek kullanılabilirlik için FTP sitenizi yapılandırmak Yük Devretme Kümelemesi, genel komut dosyası.

IIS paylaşılan yapılandırması için kullanılacak bir dosya paylaşımı ayarlamak

 1. Kullanılacak paylaşım erişen bir kullanıcı oluştur IIS paylaşılan yapılandırması için.
 2. Dosya paylaşımı oluşturun. Bu paylaşım depolamak için kullanılan Tüm küme düğümlerinde IIS arasında paylaşılan IIS paylaşılan yapılandırma. Birden çok seçenek vardır:
  • Herhangi bir yük devretme parçası olmayan tek başına bir sunucuda Küme, dosya paylaşımı oluşturun.
  • Başka bir Windows Server Yük devretme kümesinde oluşturmak bir yüksek kullanılabilirlik dosya paylaşımı. Daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret Site:
   http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc731844.aspx
  • Yüksek barındıracak yük devretme kümesinde FTP sitesi kullanılabilirliği yüksek kullanılabilirlik dosya paylaşımı oluşturun. Daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
   http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc731844.aspx
 3. Adımda oluşturduğunuz paylaşım izinleri ayarlayın. 2. Adım 1 için tam denetim izinleri oluşturan kullanıcıya vermek Dosya Paylaşım ve NTFS izinleri.
 4. Tüm küme düğümlerinde göz atabiliyor onaylayın Dosya Paylaşımı. Dosya paylaşımının yolu \\<fileservername></fileservername>\<sharename></sharename>.

Paylaşılan IIS yapılandırmasını tüm küme düğümlerinde yapılandırın.

Bir küme düğümleri üzerinde paylaşılan yapılandırmasını ver Dosya Paylaşımı için:
 1. Gidin Yönetimsel Araçlarve sonra ' ı tıklatın Internet Information Services (IIS) Yöneticisi.
 2. Sol bölmede, sunucu adı düğümünü tıklatın.
 3. Çift tıklatın Paylaşılan yapılandırmasimge.
 4. Paylaşılan yapılandırma sayfasında'i tıklatın. Dışa aktarma Yapılandırma Eylemler bölmesinde için (sağ bölme) yapılandırma dosyaları yerel bilgisayardan başka bir konuma dışa aktarın.
 5. İçinde Yapılandırma verme iletişim kutusu dosya paylaşımının yolunu yazın (\\<fileservernae></fileservernae>\<sharename></sharename>) içinde Fiziksel yol kutu.
 6. ' I tıklatın Olarak bağlanma, ve sonra kullanıcı adı ve paylaşımına erişimi olan kullanıcı hesabının parolasını paylaşılan konfigürasyon depolanır ve sonra TAMAM. Bu hesabın, paylaşıma erişim için kullanılır. Kısıtlı bir kullanmalısınız Active Directory etki alanı yöneticisi olmayan hesap.
 7. İçinde Yapılandırma verme iletişim kutusu şifreleme anahtarlarını korumak için kullanılacak bir parola yazın ve sonra ' ı tıklatın TAMAM.
 8. Üzerinde Paylaşılan yapılandırma Sayfa, tıklatın seçin Paylaşılan yapılandırmasını etkinleştir onay kutusunu tıklatıp işaretini değiştirin.
 9. Fiziksel yolu, kullanıcı hesabı ve parolayı yazın. daha önce girilen ve sonra tıklatın Uygula içinde Eylemler bölmesi.
 10. İçinde Şifreleme anahtarları parolası iletişim daha önce ayarlayın ve ardından şifreleme anahtarı parolası yazın.TAMAM.
 11. Paylaşılan Yapılandırması iletişim kutusunda'ı tıklatın.TAMAM.
 12. ' I tıklatın TAMAM.
Her küme düğümleri üzerinde paylaşılan kullanın Dosya Paylaşımı için verdiğiniz yapılandırması:
 1. Gidin Yönetimsel Araçlarve sonra ' ı tıklatın Internet Information Services (IIS) Yöneticisi.
 2. Sunucu adı düğümünü tıklatın.
 3. Çift tıklatın Paylaşılan yapılandırmasimge.
 4. Üzerinde Paylaşılan yapılandırma Sayfa, tıklatın seçin Paylaşılan yapılandırmasını etkinleştir onay kutusunu tıklatıp işaretini değiştirin.
 5. Fiziksel dosya paylaşımının yolunu yazın (\\<fileservername>\<sharename>), kullanıcı hesabı ve daha önce girdiğiniz parolayı ve sonra<b00> </b00> </sharename> </fileservername>Uygula içinde Eylemler bölmesi.
 6. İçinde Şifreleme anahtarları parolası iletişim daha önce ayarlayın ve ardından şifreleme anahtarı parolası yazın.TAMAM.
 7. Paylaşılan Yapılandırması iletişim kutusunda'ı tıklatın.TAMAM.
 8. ' I tıklatın TAMAM.
Not Paylaşılan yapılandırmalarında ayarlama hakkında daha fazla bilgi için IIS, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://Learn.iis.NET/Page.aspx/264/Shared-Configuration

Çevrimdışı dosyalar, tüm küme üzerinde paylaşılan IIS yapılandırma için yapılandırma düğümleri

Her küme düğümünde, çevrimdışı dosyaları etkinleştir:
 1. Masaüstü Deneyimi özelliğini yükleyin. Bunu yapmak için izleyin Bu adımları:
  1. Gidin Yönetimsel Araçlar, ve i Sunucu Yöneticisi.
  2. Sol bölmede Özellikler.
  3. ' I tıklatın Özellik ekleme sağ bölmede.
  4. Seçmek için tıklatın Masaüstü Deneyimionay kutusunu işaretleyin ve sonra tıklatın İleri.
  5. ' I tıklatın Install Masaüstü yüklemek için Deneyimi.
  6. Bilgisayarı yeniden başlatın.
 2. Denetim Masası'nda açın Çevrimdışı Dosyaları.
 3. ' I tıklatın Çevrimdışı dosyaları etkinleştir. Yeniden başlatma bilgisayar bu noktada.
 4. Önbellek salt okunur olduğundan emin olun. Bunu yapmak için çalıştırma yükseltilmiş bir cmd penceresinde aşağıdaki komutu:
  REG ADD "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\CSC\Parameters" /v ReadOnlyCache /t REG_DWORD /d 1 /f 
 5. Bilgisayarı yeniden başlatın.
 6. Dosya sunucusuna bilgisayardan göz atın. Sağ tıklatma IIS içeren paylaşımın paylaşılan yapılandırma ve'ı tıklatınHer zaman kullanılabilir çevrimdışı.

  Not Aynı yüksek oranda kullanılabilir dosya paylaşımını ayarlarsanız barındıran IIS düğümlerin yük devretme kümesi Her zaman kullanılabilir çevrimdışı seçenek olacaktır. Küme düğümü üzerinde olan ise paylaşım sağ tıklatınca görünür. yüksek oranda kullanılabilir dosya sunucusuna ev sahipliği yapan. Yüksek taşımanız gerekir kullanılabilir dosya sunucu uygulaması başka bir düğüme.
 7. Denetim Masası'nda açın Çevrimdışı Dosyaları. ' I tıklatın Eşitleme Merkezi'ni Açve sonra tıklatınZamanlama.
 8. Zamanlamaya göre veya her gün için bir çevrimdışı dosya eşitleme gereksinimi. Çevrimdışı eşitleme her birkaç çalıştırmak için de yapılandırabilirsiniz dakika. İçinde bir şey değiştiğinde bir çizelgeleyiciyi ayarlamak değil bile Applicationhost.config dosyasında değişiklik Web sunucusunda yansıtılır.
Not Çevrimdışı dosyalar için yapılandırma hakkında daha fazla bilgi için bir IIS Yöneticisi'nde paylaşılan yapılandırma aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://Learn.iis.NET/Page.aspx/212/Offline-Files-for-Shared-Configuration

FTP sitesini yapılandırmak ve biri, içeriğin konumunu belirtin Küme düğümü

Küme düğümü kümenin sahibi bulmak FTP sitesinin içerik dosyalarının bulunacağı disk kaynağı:
 1. Gidin Yönetimsel Araçlarve sonra ' ı tıklatın Yük Devretme Kümesi Yöneticisi.
 2. Kümeye bağlanın. Bir küme varsa düğüm, küme listesinde otomatik olarak görüntülenir.
 3. Altında Depolama, disk kaynağı bulabilirsiniz hangi FTP sitesi içeriği bulunur. Bunu yapmak için depolama ağacı genişletin. disk kaynağı. Depolama başka bir yüksek tarafından kullanılmadığından emin olun. kullanılabilirlik uygulama küme üzerinde. Depolama'nın altında bulabilirsiniz.Kullanılabilir depolama.
 4. Bu kaynağın çevrimiçi olduğu küme düğümü unutmayın. , IIS, bu küme düğümünde yapılandıracaktır.
 5. Küme disk kaynağı adını not edin. Bunun için kullanacağınız İçerik dosyaları.
Kaynak çevrimiçi olduğunda küme düğümünde FTP sitesi içeriği için paylaşılmış disk kullanmak için FTP sunucusunu yapılandırın:
 1. Gidin Yönetimsel Araçlarve sonra ' ı tıklatın Internet Information Services (IIS) Yöneticisi.
 2. Sol bölmede, sunucu adı düğümünü genişletin.
 3. Genişlet Siteler, sağSitelerve sonra tıklatın FTP sitesi ekleme.
 4. İçinde FTP sitesi ekleme iletişim kutusunda, site yazın adı. İçerik dizini için konumu yazın burada FTP sitesi İçerik dosyaları yer alır. Bu küme disk kaynağı konumudur önceki yordamı 5 adımda not ettiğiniz olduğunu.
 5. Kalan FTP sitesi ayarlarını yapılandırın.
 6. ' I tıklatın Son.

Yük Devretme Kümesi Yöneticisi'nde genel komut dosyası oluşturarak, yüksek kullanılabilirlik için FTP sitenizi yapılandırmak

Son adım FTP için yüksek kullanılabilirlik yapılandırmak için site, FTP izlemek için kullanılan genel komut dosyası kaynağı Hizmet:
 1. Her küme düğümünde bu sonunda komut dosyasını kopyalayın makale Windows\System32\inetsrv\Clusftp7.vbs için.
 2. Gidin Yönetimsel Araçlarve sonra ' ı tıklatın Yük Devretme Kümesi Yöneticisi.
 3. Kümeye bağlanın. Bir küme varsa düğüm, küme listesinde otomatik olarak görüntülenir.
 4. Kümeyi sağ tıklatın ve sonra tıklatın Yapılandırma bir Hizmet veya uygulama. Yüksek Kullanılabilirlik Sihirbazı oluşturur İş yükü.
 5. ' I tıklatın Genel komut dosyası.
 6. Komut dosyasını aşağıdaki yoldan seçin:
  %systemroot%\System32\Inetsrv\Clusftp7.vbs
 7. Client Access Point (CAP) için FTP sitesinin adını ayarlayın istemciler yüksek kullanılabilirlik FTP sitesine bağlanmak için kullanacağı. Belirtin CAP FTP sitesi için kullanılacak statik IPS. Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Protokolü (DHCP) kullanıyorsanız, bu seçenek olacaktır. gösterilmeyecek.
 8. Üzerinde Depolama Birimi Seç adım seçin FTP sitesinin içerik dosyalarının bulunduğu küme paylaşılmış disk. Depolama diğer yüksek kullanılabilirlik uygulama küme üzerinde tarafından kullanılmayan olmalıdır. IIS için kullanılan dosya paylaşımı paylaşılan yapılandırma olur aynı küme üzerinde barındırılan, farklı disk kaynağı burada kullanılmalıdır.
 9. Ayarları doğruladıktan sonra sihirbaz oluşturur Küme grubu, küme kaynaklarını ve kaynakları arasındaki bağımlılıkları ve sonra kaynaklarını çevrimiçine getirin.
Not Aynı yük devretme üzerinde birden çok yüksek kullanılabilirlik FTP sitelerini barındırmak için Küme, yukarıda açıklanan aynı adımları izleyin. Aynı komut dosyasına işaret edebilir komut dosyası özelleştirmediğiniz kümedeki tüm FTP siteleri için. Ancak, tek tek FTP siteleri için belirli değişiklikler yaparsanız, kullanan bir Paylaşılan depolama ortamı farklı komut dosyası her FTP sitesi için ve farklı kümelenmiş. Örneğin, % systemroot%\System32\Inetsrv ilk Clusftp7.vbs kullanın. FTP sitesi, ikinci, üçüncü vb. için Clftp7-3.vbs için Clftp7-2.vbs. Her komut dosyası farklı bir FTP sitesi izler.

ÖnemliAşağıdaki komut dosyası, yalnızca örnek amaçlıdır ve açıkça Microsoft tarafından desteklenmez. Bu komut dosyasının bir IIS 7.0, IIS 7.5 veya IIS 8.0 FTP kümelenmiş ortamda kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır yapılır.
'This script provides high availability for IIS FTP websites
'The script is applicable to:
'  - Windows Server 2008: Microsoft FTP Service 7.5 for IIS 7.0 (available for download from microsoft.com)
'  - Windows Server 2008 R2: FTP Service in the box

'More thorough and application-specific health monitoring logic can be added to the script if needed


Option Explicit'Helper script functions


'Start the FTP service on this node
Function StartFTPSVC()

  Dim objWmiProvider
  Dim objService
  Dim strServiceState
  Dim response

  'Check to see if the service is running
  set objWmiProvider = GetObject("winmgmts:/root/cimv2")
  set objService = objWmiProvider.get("win32_service='ftpsvc'")
  strServiceState = objService.state

  If ucase(strServiceState) = "RUNNING" Then
    StartFTPSVC = True
  Else
    'If the service is not running, try to start it
    response = objService.StartService()

    'response = 0 or 10 indicates that the request to start was accepted
    If ( response <> 0 ) and ( response <> 10 ) Then
      StartFTPSVC = False
    Else
      StartFTPSVC = True
    End If
  End If
  
End Function'Cluster resource entry points. More details here:
'http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa372846(VS.85).aspx

'Cluster resource Online entry point
'Make sure the FTP service is started
Function Online( )

  Dim bOnline
  'Make sure FTP service is started
  bOnline = StartFTPSVC()

  If bOnline <> True Then
    Resource.LogInformation "The resource failed to come online because ftpsvc could not be started."
    Online = False
    Exit Function
  End If

  Online = true 

End Function

 
'Cluster resource offline entry point
'On offline, do nothing.
Function Offline( )

  Offline = true

End Function


'Cluster resource LooksAlive entry point
'Check for the state of the FTP service
Function LooksAlive( )

  Dim objWmiProvider
  Dim objService
  Dim strServiceState
 
  set objWmiProvider = GetObject("winmgmts:/root/cimv2")
  set objService = objWmiProvider.get("win32_service='ftpsvc'")
  strServiceState = objService.state

  if ucase(strServiceState) = "RUNNING" Then
	LooksAlive = True
  Else
	LooksAlive = False
  End If

End Function


'Cluster resource IsAlive entry point
'Do the same health checks as LooksAlive
'If a more thorough than what we do in LooksAlive is required, this should be performed here
Function IsAlive()  

  IsAlive = LooksAlive

End Function


'Cluster resource Open entry point
Function Open()

  Open = true

End Function


'Cluster resource Close entry point
Function Close()

  Close = true

End Function


'Cluster resource Terminate entry point
Function Terminate()

  Terminate = true

End Function

Özellikler

Makale numarası: 974603 - Last Review: 14 Mart 2013 Perşembe - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Internet Information Services 7.0
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 Enterprise without Hyper-V
 • Windows Server 2008 Datacenter without Hyper-V
 • Windows Server 2008 for Itanium-Based Systems
 • Windows Server 2008 R2 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Datacenter
 • Microsoft Internet Information Services 7.5
 • Windows Server 2008 R2 for Itanium-Based Systems
 • Microsoft Internet Information Services 8.0
 • Windows Server 2012 Datacenter
 • Windows Server 2012 Standard
 • Windows Server 2012 Essentials
 • Windows Server 2012 Foundation
Anahtar Kelimeler: 
kbclustering kbsurveynew kbexpertiseinter kbexpertiseadvanced kbhowto kbmt KB974603 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 974603

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com