AD RMS mohou přestat fungovat při dotáže globální katalog služby Active Directory v počítači se systémem Windows Server 2008 R2

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 974636 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Předpokládejme následující situaci:
  • Instalací role serveru Active Directory Rights Management Services (AD RMS) v počítači se systémem Windows Server 2008 R2.
  • AD RMS dotazy služby Active Directory globálních katalogů.
Role serveru služby Active Directory práv Management Service (AD RMS) v tomto scénáři může přestat práci náhodně. Navíc k tomuto chování může zabránit někteří klienti otevírání obsah chráněný RMS.

Příčina

AD RMS fondu servery globálního katalogu pro zlepšení výkonu dotazy služby Active Directory ukládá do mezipaměti. V případě nedosažitelnosti serveru globálního katalogu, by měly být odstraněny server globálního katalogu z fondu.

Odebrání některých serverů vadný globálního katalogu však nefunguje podle očekávání. Tyto servery vadný globálního katalogu zůstanou ve fondu, dokud restartování serveru se systémem Internetová informační služba (IIS). Některé úlohy RMS proto selžou, pokud dotazů AD RMS tyto servery globálního katalogu. Toto chování způsobí, že AD RMS nefunkčnosti celého fondu obsahuje servery globálního katalogu vadný.

Jak potíže obejít

Chcete-li tento problém vyřešit, můžete použít příkaz "iisreset.exe" restartovat službu IIS na serveru, na němž je spuštěna služba IIS bez nutnosti restartování serveru.

Řešení

Informace o opravě hotfix

K dispozici je podporovaná oprava hotfix od společnosti Microsoft. Tato oprava hotfix je však určena pouze k opravě problému popsanému v tomto článku. Tuto opravu hotfix instalujte pouze do systémů, ve kterých dochází k potížím popsaným v tomto článku. Tato oprava hotfix může být dále testována. Pokud Vás tento problém závažně nepostihuje, doporučujeme počkat na další aktualizaci softwaru, která bude tuto opravu hotfix obsahovat.

Pokud je oprava hotfix k dispozici ke stažení, v horní části tohoto článku je sekce "Hotfix stažení k dispozici". Pokud tento oddíl nevidíte, obraťte se na Technickou podpora společnosti Microsoft pro získání opravy hotfix.

Poznámka: Pokud vyskytnout další problémy nebo řešení potíží je vyžadován, pravděpodobně budete muset vytvořit požadavek na samostatnou službu. Výdaje na technickou podporu se týkají dalších otázek a problémů, které nelze vyřešit pomocí této opravy konkrétní opravy hotfix. Navštivte následující web společnosti Microsoft pro získání telefonního čísla na Zákaznické centrum, nebo pokud chcete vytvořit samostatnou žádost o podporu:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Poznámka: "K dispozici oprava Hotfix stahování" formulář zobrazí jazyky, pro které je oprava hotfix k dispozici. Pokud váš jazyk není zobrazen, oprava hotfix není k dispozici pro daný jazyk.

Požadavky

Chcete-li nainstalovat tuto opravu hotfix, musí být v počítači systému Windows Server 2008 R2. Počítač musí mít navíc Active Directory Rights Management Services nainstalována.

Požadavek na restartování

Po instalaci této opravy hotfix bude třeba restartovat počítač.

Informace o nahrazení opravy hotfix

Tato oprava hotfix nenahrazuje žádné jiné opravy hotfix.

INFORMACE O SOUBORECH

Anglická verze této opravy hotfix má následující (nebo pozdější) atributy souborů. Data a časy jednotlivých souborů jsou uvedeny ve formátu UTC (Coordinated Universal Time). Pokud zobrazíte informace o souboru, bude převedena na místní čas. Rozdíl mezi místním časem a UTC časem kartě časové pásmo v položce datum a čas v Ovládacích panelech.
Poznámka: informace souboru systému Windows Server 2008 R2

Soubory MANIFEST (.manifest) a soubory MUM (.mum) instalované pro každé prostředí jsou listed separately. Soubory MUM a MANIFEST a příslušné soubory CAT katalogu zabezpečení jsou důležité k uchování stavu aktualizované součásti. Soubory katalogu zabezpečení (atributy nejsou uvedeny) jsou podepsané digitálním podpisem společnosti Microsoft.

Pro všechny podporované-verze x 64 ze systému Windows Server 2008 R2

Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
Název souboruVerze souboruVelikost souboruDatumČasPlatforma
Microsoft.rightsmanagementservices.Shared.dll6.1.7600.205062,166,78413. Srpna-200906: 28X86


Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt.

Odkazy

Další informace o terminologii používané v aktualizacích softwaru naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
824684Popis standardní terminologie používané při popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft

Další informace

Additional file information for Windows Server 2008 R2 2008

Další soubory pro všechny podporované-verze x 64 ze systému Windows Server 2008 R2

Zmenšit tuto tabulkuRozšířit tuto tabulku
Název souboruVerze souboruSoubor
Velikost
DatumČasPlatforma
Msil_microsoft.rightsmanmentservices.shared_31bf3856ad364e35_6.1.7600.20506_none_68dacb1e747a3ee2.manifestNelze použít2,00913. Srpna-200907: 00Nelze použít
Package_for_kb974636_rtm ~ 31bf3856ad364e35 ~ amd64 ~ ~ 6.1.1.0.mumNelze použít1,45214. Srpna-200901: 23Nelze použít

Vlastnosti

ID článku: 974636 - Poslední aktualizace: 14. října 2009 - Revize: 1.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Windows Server 2008 R2 Datacenter
  • Windows Server 2008 R2 Enterprise
  • Windows Server 2008 R2 Standard
Klíčová slova: 
kbmt kbsurveynew kbexpertiseinter kbhotfixserver kbautohotfix kbqfe kbfix kbbug KB974636 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:974636

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com