AD RMS Windows Server 2008 R2 çalıştıran bir bilgisayarda Active Directory genel kataloglara sorguladığında çalışmamaya başlayabilecek

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 974636 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin:
  • Active Directory Rights Management Services (RMS AD) sunucu rolünü, Windows Server 2008 R2 çalıştıran bir bilgisayara yükleyin.
  • AD RMS, Active Directory genel kataloğu sorgular.
Bu senaryoda, Active Directory Rights Management hizmeti (AD RMS) sunucu rolünü rasgele çalışmayabilir. Ayrıca, bu davranış, RMS korumalı içerik açmalarını bazı istemciler engelleyebilir.

Neden

AD RMS havuzu Active Directory sorgularını performansını artırmak için genel katalog sunucularının önbelleğe alır. Genel katalog sunucusu kullanılamaz duruma geldiğinde, genel katalog sunucusu havuzundan çıkarılmalıdır.

Ancak, bazı hatalı bir genel katalog sunucuları kaldırılmasını beklendiği gibi çalışmaz. Hatalı bir genel katalog sunucuları, ınternet ınformation Services (IIS) çalıştıran sunucuyu yeniden kadar havuzda kalır. AD RMS bu genel katalog sunucuları sorguladığında, bu nedenle, bazı RMS işleri başarısız. Bu davranış, AD RMS tüm havuzu hatalı bir genel katalog sunucuları varsa, çalışmamaya başlamasına neden olur.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, sunucuyu yeniden başlatmaya gerek kalmadan IIS çalıştıran sunucu üzerindeki IIS hizmetini yeniden başlatmak için "iisreset.exe" komutunu kullanabilirsiniz.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu makalede açıklanan sorunun yaşandığı sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmenin uygulanabilmesi için bilgisayarda Windows Server 2008 R2 çalışmalıdır. Ayrıca, bilgisayarın Active Directory Rights Management Services olması gerekir.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme, başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Windows Server 2008 R2 dosya bilgileri Not

listed separately MUM ve MANIFEST dosyalarının yanı sıra bunların ilişkili güvenlik kataloğu (.cat) dosyaları, güncelleştirilmiş bileşenin durumunu korumak açısından kritik önem taşımaktadır. Güvenlik kataloğu dosyaları (öznitelikler listelenmez) Microsoft dijital imzasıyla imzalanır.

Windows Server 2008 R2'nin tüm desteklenen x64 tabanlı sürümleri

Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Microsoft.rightsmanagementservices.Shared.dll6.1.7600.205062,166,78413 Ağu 200906: 28X86


Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Referanslar

Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Daha fazla bilgi

Additional file information for Windows Server 2008 R2 2008

Ek dosyalar tüm desteklenen x 64 tabanlı Windows Server 2008 R2 sürümleri

Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDOSYA
Boyut
TARİHSAATPlatform
Msil_microsoft.rightsmanmentservices.shared_31bf3856ad364e35_6.1.7600.20506_none_68dacb1e747a3ee2.manifestUygulanamaz2,00913 Ağu 200907: 00Uygulanamaz
Package_for_kb974636_rtm ~ 31bf3856ad364e35 ~ amd64 ~ ~ 6.1.1.0.mumUygulanamaz1,45214-Ağu-200901: 23Uygulanamaz

Özellikler

Makale numarası: 974636 - Last Review: 14 Ekim 2009 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Windows Server 2008 R2 Datacenter
  • Windows Server 2008 R2 Enterprise
  • Windows Server 2008 R2 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbsurveynew kbexpertiseinter kbhotfixserver kbautohotfix kbqfe kbfix kbbug KB974636 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:974636

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com