Düzeltme:, Bir Web sayfası arasında kaydırma yapmak veya bir bağlantı, bir Windows Mobile 6.1.4 veya Windows Mobile 6.5 WebBrowser denetimi barındıran ve .NET Compact Framework 3.5 tabanlı bir uygulama kullanarak ziyaret edin

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 975281 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Aşağıdaki scenerio göz önünde bulundurun. .NET Compact Framework 3.5 tabanlı bir uygulama, bir Windows Mobile Aygıt ya da bir Windows Mobile Aygıt öykünücüsü çalıştırın. Bu uygulama System.Windows.Forms.WebBrowser denetim barındırır. Sonra uygulamanın birden çok bağlantı içeren HTML sayfası olarak yükler. Bu scenerio aşağıdaki sorunları yaşarsınız:
  • Gezinti düğmesini kullanarak, bağlantıları kaydırma edemiyor. Bunun yerine, ziyaret ettiğiniz tüm Web sayfasını beklenmedik şekilde taşımak arayamayacaktır.
  • Bastığınızda komut düğmesi, belirtilen bir bağlantı açılamıyor.
Bu sorun, oluşur ve Windows Mobile Windows Mobile 6.1.4 6.5. Ayrıca, Windows Mobile 6.5'da, yatay ve dikey kaydırma çubukları görünmüyor.

Neden

Bu sorun, Shdocvw.dll dosyasını geçici bir sarmalayıcı kaynaklanır. .NET Compact Framework 3. 5'de System.Windows.Forms.WebBrowser denetimini kullandığınızda bu sorun dikkat edin.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu makalede açıklanan sorunun yaşandığı sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmeyi yüklemek için herhangi bir önkoşul bulunmamaktadır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmez.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme diğer düzeltmelerin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya BoyutuTARİHSAAT
Netcfv35.wm.armv4i.cab2,672,49420 Tem 200917: 39

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, temel bir kullanıcı denetimi Webview.dll yerel denetim ve Htmlview.dll yerel denetimi oluşturun.

Not Yerel bir örnek kod, aşağıdaki konumda bulunabilir:
Windows Mobile SDK\Samples\PocketPC\CPP\win32\browse 6

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 975281 - Last Review: 29 Eylül 2009 Salı - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft .NET Compact Framework 3.5
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbexpertiseadvanced kbsurveynew kbqfe kbhotfixserver KB975281 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:975281

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com