Windows Vista'dan Windows 7'ye yükselttikten sonra Sistem Kurtarma Seçenekleri menüsündeki OEM kurtarma uygulamalarına erişemiyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 975321 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows Vista'nın bilgisayar üreticisi tarafından önceden yüklenmiş olduğu bir bilgisayarınız var. Bu bilgisayarı Windows Vista'dan Windows 7'ye yükselttikten sonra, Sistem Kurtarma Seçenekleri menüsünde üreticiye özgü kurtarma uygulamalarının artık kullanılamadığını fark edersiniz.

Not Windows Vista önceden yüklenmiş olarak gelen bilgisayarlarda, bazı bilgisayar üreticileri bu sistemlere Windows Kurtarma Ortamı'nı (UI'de ve yardım konularında Sistem Kurtarma Seçenekleri olarak bilinir) önceden yükler. Bu Windows RE araçları genelde Windows RE araçları menüsünden erişilebilen üreticiye özgü kurtarma uygulamalarını içerecek biçimde özelleştirilir.

Neden

Bu sistemler Windows 7'ye yükseltildiğinde, üretici tarafından önceden yüklenen Windows RE seçeneği yerine Windows 7 ile uyumlu bir Windows RE kullanılır.

Çözüm

Windows 7 için üreticiye özgü kurtarma seçeneklerini edinmek üzere bilgisayar üreticinize başvurun. Donanım üreticinize başvurma hakkında bilgi için aşağıdaki Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/gp/vendors/tr-tr
Microsoft, teknik destek bulmanıza yardımcı olmak üzere üçüncü taraf iletişim bilgilerini sağlamaktadır. Bu iletişim bilgileri önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.

Özellikler

Makale numarası: 975321 - Last Review: 27 Eylül 2011 Salı - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Windows 7 Enterprise
Anahtar Kelimeler: 
kboem kbexpertisebeginner kbtshoot kbsurveynew kbprb KB975321

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com