Düzeltme: "Değiştir bağlantısı" SQL Server 2008'de SQL Server Management Studio'yu ilk bağlantı tamamlanmadan, başka bir sunucuya bağlanmak için kullandığınız sonra bağlantı bilgilerinin doğru değil

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 975414 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Microsoft, Microsoft SQL Server 2008'in düzeltmeleri tek bir yüklenebilir dosya dağıtır. Düzeltmeleri birikimli olduğu için her yeni sürüm, tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008'in içerdiği tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin:
  • Microsoft SQL Server 2008'de SQL Server Management Studio (SSMS) veritabanı sunucusuna bağlanmak için kullanın. Örneğin, bağlandığınız veritabanı sunucusunun adı "Sunucu1." olur.
  • Aşağıdaki işlemleri gerçekleştirin:
    • Yeni bir sorgu penceresi içinde SSMS açın.
    • Bağlantı tamamlanmadan, yeni sorgu penceresini sağ tıklatın, Connection ' ı işaretleyin ve başka bir veritabanı sunucusuna bağlanmak için Değiştir Connection…</a1>'ı tıklatın. Örneğin, bağlandığınız diğer veritabanı sunucusunun adı "Sunucu2" olur.
Bu senaryoda, "Sunucu2." bağlı olan bağlantı bilgilerini belirtir. Ancak, hala "Sunucu1" bağlamında çalıştığınız

Örneğin, görev çubuğunun en sağ alt pencere "Sunucu2" sunucu adını gösterir.Ayrıca, ıntellisense "Sunucu2" nesnelerde kullanılabilir Ancak, aşağıdaki deyimi çalıştırdığınızda "Sunucu1" veritabanı sunucusu adının döndürür:
SELECT @@SERVERNAME
nesneleri "Sunucu2" kullanmaya çalışırsanız, nesne geçersiz olduğunu bildiren bir hata iletisi alırsınız. Bununla birlikte, nesneleri "Sunucu1" başarıyla kullanabilirsiniz.

Çözüm

SQL Server 2008'in yayın sürümü

Bu sorunla ilgili düzeltme, ilk toplu güncelleştirme 7'de yayımlanmıştır. SQL Server 2008 için bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
973601SQL Server 2008 için güncelleştirme paketi 7
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008'in içerdiği tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama ele almanızı öneririz. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
956909SQL Server 2008, SQL Server 2008'de yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur

SQL Server 2008 Service Pack 1

Önemli SQL Server 2008 Service Pack 1'i çalıştırıyorsanız, bu düzeltmeyi yüklemeniz gerekir.

Bu sorunla ilgili düzeltme, önce SQL Server 2008 Service Pack 1 için toplu güncelleştirme 5'de yayımlanmıştır. Bu toplu güncelleştirme paketi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
975977SQL Server 2008 Service Pack 1 için toplu güncelleştirme paketine 5
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008'in içerdiği tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Microsoft, bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama düşündüğünüz önerir. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
970365SQL Server 2008, SQL Server 2008 Service Pack 1'de yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur
Microsoft SQL Server 2008'in, düzeltmeleri belirli SQL Server hizmet paketleri için oluşturulur. SQL Server 2008 Service Pack 1 yüklemesi için bir SQL Server 2008 Service Pack 1 düzeltme uygulamanız gerekir. Varsayılan olarak, sonraki SQL Server hizmet paketi ile bir SQL Server hizmet paketinde sağlanan herhangi bir düzeltme bulunmaktadır.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, ilk bağlantı tamamlandığında bağlantı için yeni bir sorgu penceresi değiştirin. Yeni bir bağlantı bağlamında çalışan emin olmak için aşağıdaki deyimi çalıştırabilirsiniz:
SELECT @@SERVERNAME

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Referanslar

SQL Server için artımlı hizmet modeli hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
935897SQL Server ekibinden bildirilen sorunlar için düzeltmeler ulaştırmak için artımlı bir hizmet modeli kullanılabilir


SQL Server güncelleştirmelerinin adlandırma şeması hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
822499Microsoft SQL Server yazılım güncelleştirme paketlerinin yeni adlandırma şeması


Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 975414 - Last Review: 21 Eylül 2009 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2008 Standard
  • Microsoft SQL Server 2008 Developer
  • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
  • Microsoft SQL Server 2008 Workgroup
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbsurveynew kbfix kbqfe kbexpertiseadvanced KB975414 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:975414

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com