DFS Çoğaltma uzaktan fark sıkıştırma (RDC) Windows Server 2008 R2 çalıştıran bir bilgisayarda çok büyük dosyalar çoğaltma yapılırken kullanmaz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 975763 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin:
 • File Services rolü altında Dağıtılmış dosya sistemi (DFS) çoğaltma hizmeti, Windows Server 2008 R2 çalıştıran bazı bilgisayarlarda yükleyin.
 • Çoğaltılmış bir veya daha çok klasör DFS yönetim Microsoft Yönetim Konsolu'nu (MMC) ek bileşenini kullanarak, bu bilgisayarlar arasında yapılandırın.
 • Bu çoğaltma klasörler, sanal bir sabit disk (VHD) gibi büyük bazı dosyalar içerir.
 • Dosyaları dışında çoğaltıldıktan sonra bu dosyalar bilgisayarlardan birinde değiştirilir.
Bu senaryoda, DFS Çoğaltma hizmeti uzak fark sıkıştırma algoritması büyük dosyaları çoğaltma ortakları olan değişiklikleri çoğaltmak için kullanmaz. Bunun yerine, tüm dosya çoğaltma grubundaki alıcı üyelere çoğaltılır. Bu nedenle, bu veriler, geniş Ağ bağlantıları üzerinden uzak siteleri arasında çoğaltılır, geniş alan ağı (WAN) bant genişliği gereksiz yere tüketilen. Beklenen davranış, ancak dosyada yapılan değişiklikler yalnızca DFS Çoğaltma hizmeti tarafından çoğaltılır ve uzak fark sıkıştırma algoritması kullanılır durumdadır.

Not
 • Bu sorun yalnızca VHDs gibi çok büyük dosyalar için geçerlidir.
 • Bazı durumlarda, bu büyük dosyalar için bazı değişiklikler ortaya çıktığında hiçbir şey çoğaltma ortaklarına yüklenir.

Neden

DFS Çoğaltma hizmeti, çok büyük dosyalar için dosya tümüyle karşıdan önce tamamlandı olarak bir dosya karşıdan yükleme işlemi yanlış işaretler. Bu nedenle, dosyanın doğru uzaktan fark sıkıştırma algoritması kullanarak çoğaltılmaz. DFS Çoğaltma hizmeti, tüm karşıdan yükleme işlemini tümüyle yüklenmez fark eder, alıcı üyesinde bulunan, DFS Çoğaltma gönderen üyesini dosyanın tamamını karşıdan yükler.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu makalede açıklanan sorunun yaşandığı sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmeyi uygulamak için <a0></a0>, bilgisayarınızı, Windows Server 2008 R2 çalışmalıdır. Ayrıca, DFS Çoğaltma hizmeti altında dosya sunucusu rolü yüklenmelidir.

Yükleme yönergeleri

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sistemini yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt defterini kendi sorumluluğunuzda değiştiriniz.

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra aşağıdaki kayıt defteri anahtarı oluşturmanız gerekir:
Location: HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\DFSR\Parameters\Settings

Name: RpcContextHandleTimeoutMs

Type: DWORD

Value: 14400000


Not Bu kayıt defteri anahtarının değeri 4 saat milisaniye olarak gösterir.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme önceden yayımlanmış bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin ingilizce (ABD) sürümü, aşağıdaki tablolarda listelenen özniteliklere sahip dosyaları yükler. Bu dosyalarla ilgili tarihler ve saatler UTC (eşgüdümlü evrensel saat) kullanılarak listelenmiştir. Bu dosyaların tarih ve saatleri, yerel bilgisayarınızda yerel saatinize ve geçerli gün ışığından yararlanma saatine (DST) göre görüntülenir. Ayrıca dosyalarda belirli işlemleri gerçekleştirdiğinizde tarihler ve saatler değişebilir.
Windows Server 2008 R2 dosya bilgileriyle ilgili notlar
Dosya BILDIRIM dosyaları (.manifest) ve yüklenen MANıFEST dosyaları (.mum) her ortam için "Ek bilgi için Windows Server 2008 R2 dosya" bölümünde listed separately var. MUM ve MANIFEST dosyalarının yanı sıra bunların ilişkili güvenlik kataloğu (.cat) dosyaları, güncelleştirilmiş bileşenin durumunu korumak açısından kritik önem taşımaktadır. Özniteliklerin listelenmediği güvenlik kataloğu dosyalarının Microsoft dijital imzaları vardır.
Windows Server 2008 R2'nin tüm desteklenen x64 tabanlı sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Dfsrprovs.MOFUygulanamaz75,20013-Tem-200920: 20Uygulanamaz
Dfsrress.dll6.1.7600.163852.04814 Tem 200901: 26X64
Dfsrs.exe6.1.7600.205784,503,04018 Kas 200917: 59X64

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Aşağı akım üyelerinde aşağıdaki uzak fark sıkıştırma özelliği ile ilgili sayaçları izlemek için performans izleyicisi'ni kullanabilirsiniz. Sorun oluştuğunda, dosyaları çoğaltılır. Ancak, bu sayaçların değerleri daha fazla.
 • DFS çoğaltılmış Folders\RDC sayısı, alınan dosyalar
 • DFS çoğaltılmış Folders\RDC bayt alındı
Ayrıca, aşağıdaki sayacın değeri, çok yüksek bir değer vardır:
DFS Folders\Size alınan dosyaların yinelenmiş.
Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması
Uzak bir fark sıkıştırma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa372948(VS.85).aspx

Ek dosya bilgileri

Windows Server 2008 R2 için ek dosya bilgileri

Ek dosyalar tüm desteklenen x 64 tabanlı Windows Server 2008 R2 sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Amd64_a0b53a404659b9e3a63865b85d38d080_31bf3856ad364e35_6.1.7600.20578_none_f04a3152a67e2679.manifestUygulanamaz71218 Kas 200919: 27Uygulanamaz
Amd64_microsoft-windows-dfsr-çekirdek-serveronly_31bf3856ad364e35_6.1.7600.20578_none_fa181218da8b2221.manifestUygulanamaz35,68118 Kas 200919: 27Uygulanamaz

Özellikler

Makale numarası: 975763 - Last Review: 7 Ocak 2010 Perşembe - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Server 2008 R2 Datacenter
 • Windows Server 2008 R2 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbqfe kbhotfixserver kbsurveynew kbautohotfix kbexpertiseinter kbbug kbfix KB975763 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:975763

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com