MS-DOS 6.0 a 6.2: PATH není omezit 128 znaků.

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 97595 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Tento článek byl archivován. Je nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

V systému MS-DOS 6.0, 6.2 a 7.0 (zahrnut v systému Windows 95) neexistuje omezení 128 znaků proměnné prostředí MS-DOS PATH. Vytvořit cestu s více než 128 znaků, použijte příkaz PATH v souboru Config.sys místo v souboru Autoexec.bat.

Poznámka: K nastavení cesty v souboru Config.sys musí používat příkaz SET. Například:
Nastavovat cestu = c:\dos; c:\windows;

Další informace

Existují některé omezení Tato metoda pomocí PATH. Po nastavení cesty v souboru Config.sys, nelze je změnit později. Proměnná % PATH % nelze použít přidávací cestu sama nebo jinému dávkovému souboru upravit cestu spustit. Pokud proveďte některý z těchto cestu zkrácen na prvních 128 znaků.

Některé aplikace také, nemají možnost používat dlouhé cesty. Například příkaz systému MS-DOS SET nezobrazuje více než prvních 128 znaků cestu. Chcete-li zobrazit úplnou cestu, použijte možnost OS z programu Microsoft Diagnostics (MSD.EXE). Pokud máte potíže při používání aplikace jiného výrobce a dlouhou cestu, obraťte se na výrobce aplikace možná řešení.

Cesty déle než 256 znaků

Je jeden problém s cest delší než 256 znaků. Pokud zaškrtnutí proměnné PATH, pomocí příkazu SET způsobem
Nastavovat cestu =
žádné znaky mimo 256 limit zobrazí váš prostor prostředí unassociated libovolné proměnné prostředí. Například pokud máte například cesta 260 znaků
Path=c:\Dos;c:\...Work
a vymazat pomocí příkazu SET, místo prostředí stále obsahuje poslední čtyři znaky. Pokud zadejte příkaz SET samostatně k zobrazení vašeho prostředí naleznete něco podobná následující:

   work
   PROMPT=$P$G
   COMSPEC=C:\DOS\COMMAND.COM
   TEMP=C:\TEMP
				


Společnost Microsoft potvrzuje, že se tento problém v MS-DOS verze 6.0, 6.2 a 6.21 být. Jsme se tento problém zkoumá a zaúčtuje nové informace v Knowledge Base jako k dispozici.

Pokud je cesta v souboru Config.sys

Pokud umístíte příkaz cesty v souboru Config.sys, pravděpodobně nutné ručně aktualizovat cestu, kdykoli instalujete nový program. Mnoho balíčků softwaru nainstalovat program jednotku pevného disku pomocí instalačního nástroje. Tyto nástroje nastavení obecně upravte soubor Autoexec.bat přidáním název adresáře příkaz cesty. Pokud příkaz cesty je umístěn v souboru Config.sys, instalační program nemůže najít a vytvoří nový výkaz cesty v souboru Autoexec.bat. Při spuštění systému nahrazuje cestu v souboru Autoexec.bat cestu načítání ze souboru Config.sys opustit s cestou směřující pouze jeden adresář.

Chcete-li vyřešit tento problém, při každém nainstalovat program, musíte cesty v souboru Config.sys přidejte název adresáře program a smazat řádek cesty v souboru Autoexec.bat.

Vlastnosti

ID článku: 97595 - Poslední aktualizace: 6. února 2014 - Revize: 1.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft MS-DOS 6.0 Standard Edition
  • Microsoft MS-DOS 6.2 Standard Edition
  • Microsoft MS-DOS 6.21 Standard Edition
  • Microsoft MS-DOS 6.22 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbdisplay kbenv KB97595 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:97595

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com