MS-DOS 6.2 ve 6.0: PATH Not sınırlı 128 karakter

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 97595 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

MS-DOS 6.0, 6.2 ve 7.0 (Windows 95'te bulunmaktadır) MS-DOS YOL ortam değişkeni, 128 karakterlik sınırı yok. Birden fazla 128 karakter daha içeren bir yol oluşturmak için <a0></a0>, AUTOEXEC.BAT dosyasındaki yerine CONFIG.SYS dosyasında PATH komutunu kullanın.

Not: CONFIG.SYS dosyasında yolunu ayarlama yaparken, bir SET komutunu kullanmanız gerekir. Örneğin,:
set yol c:\dos; c:\windows; =

Daha fazla bilgi

PATH'ni kullanarak, bu yöntem bazı kısıtlamalar bulunmaktadır. CONFIG.SYS dosyasında yolu ayarladığınızda, daha sonra değiştiremezsiniz. Kendi üzerine yol ekleme veya yolu değiştirmek için başka bir toplu iş dosyasını çalıştırmak için % PATH % değişkenini kullanamazsınız. Bunların birini, yol için ilk 128 karaktere kesildi.

Ayrıca, bazı uygulamalar, uzun bir yol kullanma olanağı yoktur. Örneğin, MS-DOS komutu olan SET yolun ilk 128 karakterden görüntülemez. Tam yolunu görmek için <a0></a0>, işletim SISTEMI seçeneği Microsoft Diagnostics (MSD.EXE) kullanın. Bir üçüncü taraf uygulama uzun bir yol ile sorunlarınız varsa, uygulamanın üreticisine olası çözümler için başvurun.

256 Karakter uzun yolları

Yolları 256 karakterden daha uzun olan bir sorun var. Aşağıda <a0>SET</a0> komutuyla YOL değişkeni temizlerseniz
set yol =
256 sınırından herhangi bir karakter, herhangi bir ortam değişkenini unassociated ortam alanınızı görünür. Örneğin, bir yol 260 karakter varsa
PATH=c:\dos;c:\...Work
SET komutuyla temizleyin, ortam alanınızı yine de, son dört karakteri içerir. Tek başına ortamınızı görüntülemek için SET komutunu yazarsanız, aşağıdakine benzer bir şey bakın:

   work
   PROMPT=$P$G
   COMSPEC=C:\DOS\COMMAND.COM
   TEMP=C:\TEMP
				


Microsoft bu sorunun MS-DOS sürüm 6.0, 6.2 ve 6.21 olmasını onaylamıştır. Biz bu sorun üzerinde araştırma ve burada yeni bilgiler kullanılabilir olduğunda Microsoft Bilgi Bankası'ndaki deftere nakleder.

Yol CONFIG.SYS dosyasında

CONFIG.SYS dosyasında yol ifadesi koyarsanız, her yeni bir program yüklediğinizde yolu el ile güncelleştirmeniz gerekebilir. Birçok yazılım paketleri bir kurma programı, sabit disk sürücüsü için programı yüklemek için kullanın. Genellikle, bu Kur yardımcı programları, yol ifadesi için bir dizin adı ekleyerek AUTOEXEC.BAT dosyasını değiştirin. Yol ifadesi CONFIG.SYS dosyasında bulunuyorsa, Kur yardımcı programı bulunamıyor ve yeni bir yol ifadesi AUTOEXEC.BAT dosyasında oluşturur. Sistem yeniden başlatıldığında, AUTOEXEC.BAT dosyasındaki yolu ile yalnızca bir dizini gösteren yol bırakarak CONFIG.SYS dosyasındaki yükleme yolunu değiştirir.

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, her bir program yüklediğinizde eklemeli programın dizin adı yolu CONFIG.SYS dosyasında ve AUTOEXEC.BAT dosyasındaki yol satırı silmek.

Özellikler

Makale numarası: 97595 - Last Review: 3 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft MS-DOS 6.0 Standard Edition
  • Microsoft MS-DOS 6.2 Standard Edition
  • Microsoft MS-DOS 6.21 Standard Edition
  • Microsoft MS-DOS 6.22 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbdisplay kbenv KB97595 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:97595

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com