PC Talk — Jak przetransferować dane z komputera z systemem Windows XP lub Vista na inny komputer z systemem Windows 7

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 976582
W tej przykładowej rozmowie wyjaśniono, jak przetransferować dane z komputera z systemem Windows XP lub Windows Vista na komputer z systemem Windows 7 przy użyciu narzędzia Łatwy transfer w systemie Windows.
Question Image
Mam nowy komputer z preinstalowanym systemem Windows 7. Jak przetransferować wszystkie dane ze starego komputera na nowy? 
 Jeśli korzystasz z narzędzia Łatwy transfer w systemie Windows, kopiowanie plików i ustawień z systemu Windows XP lub Windows Vista jest proste.

Mimo że dane poczty e-mail również można transferować, na Twoim komputerze może nie być programu poczty e-mail, ponieważ taki program nie jest dostarczany z systemem Windows 7. W takim przypadku odpowiedni program poczty e-mail można zainstalować zgodnie z instrukcjami na stronieNie można znaleźć żadnego programu poczty e-mail w systemie Windows 7!.
answer image
Question Image
Jak korzystać z narzędzia Łatwy transfer w systemie Windows? 
 Najpierw trzeba skopiować narzędzie Łatwy transfer w systemie Windows na stary komputer, a następnie rozpocząć kopiowanie plików i ustawień przy użyciu tego oprogramowania.

Dane można transferować przy użyciu sieci LAN, dysku flash USB, zewnętrznego dysku twardego, dysku CD lub DVD albo kabla narzędzia Łatwy transfer w systemie Windows.
answer image
Question Image
Użyję zewnętrznego dysku twardego. A jak skopiować narzędzie Łatwy transfer w systemie Windows na stary komputer? 
 Najpierw podłącz zewnętrzny dysk twardy do komputera z systemem Windows 7 i na komputerze kliknij przycisk Start, a następnie kliknij kolejno polecenia Wszystkie programy, Akcesoria, Narzędzia systemowe i Łatwy transfer w systemie Windows.
Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
2568217

answer image
Question Image
Narzędzie Łatwy transfer w systemie Windows już działa. Kliknę przycisk Dalej.
Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
2568218

 
 Następnie trzeba wybrać urządzenie, które ma zostać użyte do transferowania danych, więc kliknij pozycję Przy użyciu zewnętrznego dysku twardego lub dysku flash USB. Potem musisz postępować zgodnie z instrukcją na ekranie, aby skopiować narzędzie Łatwy transfer w systemie Windows na stary komputer.
Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
2568219

answer image
Question Image
Kopiowanie się zakończyło i pojawia się pokazany poniżej ekran.
Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
2568220

 
 Dobrze, tu wystarczy pozostawić opcję komputera z systemem Windows 7. Następnie, zgodnie z instrukcją numer trzy, podłącz zewnętrzny dysk twardy do starego komputera, uruchom narzędzie Łatwy transfer w systemie Windows i postępuj zgodnie z instrukcją. Pojawi się klucz narzędzia Łatwy transfer w systemie Windows.
answer image
Question Image
Teraz muszę ponownie podłączyć zewnętrzny dysk twardy do komputera z systemem Windows 7 i kliknąć przycisk Dalej, a następnie na pokazanym poniżej ekranie wprowadzić klucz narzędzia Łatwy transfer w systemie Windows i kliknąć przycisk Dalej, tak?
Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
2568221

 
 Zgadza się. Teraz są sprawdzane dane ze starego komputera, a po zakończeniu pojawi się lista kont. Kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru dotyczące zasobów, które chcesz skopiować na nowy komputer, i kliknij przycisk Dalej. Transfer danych już się rozpoczął, prawda?
Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
2568222

answer image
Question Image
Zaraz sprawdzę… O, właśnie się zakończył. Pojawiają się raporty dotyczące transferu.

Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
2568223

 
 To prostsze niż by się można spodziewać, prawda? Narzędzia Łatwy transfer w systemie Windows można również użyć do transferowania danych między komputerami z systemem Windows 7, więc warto się z nim zapoznać.
answer image
Question Image
Cieszę się, że transfer danych okazał się tak prosty. Dziękuję za pomoc! 

Właściwości

Numer ID artykułu: 976582 - Ostatnia weryfikacja: 21 czerwca 2011 - Weryfikacja: 1.1

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com