Windows Media DRM korumalı dosyayı yürütemiyor veya Zune DRM korumalı Windows 7 ile yapılandırılmış bir bilgisayarda dosya

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 976590 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows 7 ile yapılandırılmış bir bilgisayarda, bir medya dosyasını yürütemiyor. Ortam dosyası Windows Media Dijital Haklar Yönetimi (DRM korumalı) veya Zune DRM korumalı.

Ayrıca, satın alma veya yeni Windows Media DRM korumalı medya dosyalarını yürütmek ve Zune DRM korumalı medya dosyaları bu bilgisayardaki.

Neden

Yansıma tabanlı Windows dağıtım teknolojisini kullanarak yeni bir bilgisayara önceden Windows 7 için bu sorun oluşur.Windows Media DRM ve Zune DRM sistemleri bu tür bir Windows 7 yüklemesi tarafından etkilenir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için Windows Media DRM ve Zune DRM işlevselliğini denetlemelisiniz. Windows Media DRM ve Zune DRM çalışmazsa, DRM sistemleri sıfırlamak için ResetDRM aracını kullanın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Bilgisayarınızda Windows Media DRM ve Zune DRM düzgün olup olmadığını sınayın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Örnek medya dosyasını karşıdan yükleyin ve bilgisayarınıza kaydedin.

   Örnek bir ortam dosyası yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
   http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=166118

   Not Bu Windows Media DRM korumalı medya dosyasını Windows DRM ve Zune DRM oynatmak için tümüyle işlevsel olmasını gerektiren bir medya dosyasıdır. Bu Windows Media DRM ve Zune DRM işlevselliğini sınamak için ve sorunu çözümlenemiyor.
  2. Medyayı yürütmek için karşıdan yüklenen dosyayı açın.

   Not Ortam dosyasını açtığınızda, Windows Media Player bileşeni yükseltmesini yüklemek için istenirse, Yükselt' i tıklatın.
  3. Ortam dosyasını yürütmeye çalıştığınızda medya kullanım hakları ile ilgili bir hata iletisi alırsanız, ResetDRM aracını kullanmanız gerekir. Bir hata iletisi almazsanız, adım 3 için Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri'ne gidin.
 2. ResetDRM bu aracı kullanmak için şu adımları izleyin:
  Önemli ResetDRM aracı, tüm varolan Windows Media DRM lisanslarını ve, şu anki yüklemenizi Windows 7'in üzerinde Zune DRM lisanslarını siler. ResetDRM Aracı gerekir yalnızca tüm Windows Media DRM ve Zune DRM içerik oynatma işlevsel olması durumunda kullanılabilir. Aşağıdaki işlemi tamamlandıktan sonra Windows 7 tabanlı bilgisayarınız için DRM lisanslarını yeniden almak zorunda.
  1. ResetDRM Aracı'nı karşıdan yükleyin ve masaüstünüze kaydedin. Bu dosyayı karşıdan yüklemek için aşağıdaki Web sitesini ziyaret edin:
   http://go.microsoft.com/fwlink?LinkId=105000
  2. ResetDRM.exesağ tıklatın ve sonra Windows Media DRM ve Zune DRM sistemleri sıfırlamak için yönetici olarak çalıştır ' ı tıklatın.

   Önemli Sığacak biçimde çalışması için önce Windows 7 Service Pack 1 (SP1), Windows 7 Uyumluluk modu ResetDRM.exe uygulamaya ayarlamanız gerekir. Bunu yapmak için sağ tıklatınResetDRM.exe ' ı tıklatın Özellikler ıUyumluluk bir denetimi onay kutusunu yerleştirmek için sekmesini tıklatın. Bu program için uyumluluk modunda çalıştırın: . Windows 7 aşağı açılan listeden seçin ve'ı tıklatın TAMAM. Adım adımları B yeniden.
  3. 1. adımda, Windows Media DRM ve Zune DRM yeniden test etmek için kullanılan karşıdan yüklenen ortam dosyasını yeniden yürütün.
  Windows Media DRM korumalı medya çalar başarılı olursa, sorun giderilmiştir.
  Önemli Sorunun giderilip sonra ResetDRM.exe aracı bu sorunu sabit sonra bu aracı yanlışlıkla önlemek için silmelisiniz.
 3. E-posta, çevrimiçi olarak veya telefonla destek uzmanına başvurun:http://support.microsoft.com/SELECT/?TARGET=assistance

Özellikler

Makale numarası: 976590 - Last Review: 21 Haziran 2014 Cumartesi - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows 7 Starter
 • Windows 7 Home Basic
 • Windows 7 Home Premium
 • Windows 7 Enterprise
 • Windows 7 Professional
 • Windows 7 Ultimate
Anahtar Kelimeler: 
kbexpertisebeginner kbtshoot kbprb kbmt KB976590 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 976590

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com