Sa vyskytnúť problémy s výkonom aplikácie a služby pri vyrovnávacia pamäť systému súborov spotrebuje najviac fyzickej pamäte RAM

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 976618 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Príznaky

Narazíte na problémy s výkonom aplikácie a služby v rôznych verziách systému Windows XP, Windows Vista, Windows Server 2003, Windows Server 2008 a Windows Server 2008 R2. Okrem toho si všimnete nasledujúce príznaky:
 • Pamäť je takmer vyčerpaný.
 • vyrovnávacia pamäť systému súborov spotrebuje väčšinu fyzická pamäť RAM.
 • Tam je trvalý a vysoký objem požiadaviek na čítanie vo vyrovnávacej pamäti na pevný disk.

Príčina

Správa pamäte v operačných systémoch Microsoft Windows používa algoritmus na základe dopytu. Ak niektorý iadosťami a použitie veľké množstvo pamäte, veľkosť pracovnej súpravy (počet pamäťových stránok vo fyzickej pamäti RAM) procesu zvyšuje. Ak tieto požiadavky sú nepretržité a nekontrolované, pracovná súprava procesu porastie konzumovať všetky fyzickej pamäte RAM. V tejto situácii pracovnej súpravy pre všetky ostatné procesy sú stránkovaného fondu na pevný disk. Toto správanie znižuje výkon aplikácií a služieb, pretože pamäť stránky neustále sú napísané na pevný disk a čítať z pevného disku.

Toto správanie sa vzťahuje aj na pracovný priestor vyrovnávacej pamäte systému súborov. Ak existuje nepretržité a vysoký objem vyrovnávacej pamäte požiadaviek na čítanie z akéhokoľvek procesu alebo akejkoľvek vodič, pracovných nastaviť veľkosť vyrovnávacej pamäte systému súborov porastie na uspokojenie tohto dopytu. vyrovnávacia pamäť systému súborov spotrebuje fyzická pamäť RAM. Preto dostatočné množstvo fyzickej pamäte RAM nie sú k dispozícii pre iné procesy.

V 32-bitových verziách systému Microsoft Windows operačné systémy staršie ako systém Windows Vista, pracovných skupín vyrovnávacia pamäť systému súborov majú teoretické pamäte limit menej GB than1. Obmedzenie rozsah virtuálnych adries zabraňuje pracovných skupín vyrovnávacia pamäť systému súborov vyčerpaní fyzická pamäť RAM.

V 32-bitových verziách operačných systémov Windows Vista, jadro zdrojov prideľujú dynamicky. Pracovný priestor vyrovnávacej pamäte systému súborov zvyšuje konzumovať rozsah virtuálnych adries z režimu jadra na úkor iných zdrojov jadra. Obmedzenie rozsahu tejto pamäte je menej ako 2 GB. Ak má počítač viac ako 2 GB fyzickej pamäte RAM, cache nemôže vyčerpať všetky fyzickej pamäte RAM. Cache môže však výfukového priestoru virtuálnych adries v jadre. To môže spôsobiť zlyhanie pridelenia pre ostatné komponenty jadra.

V 64-bitových verziách operačných systémov Windows, veľkosť rozsah virtuálnych adries je obvykle väčší ako fyzická pamäť RAM. V tejto situácii, pracovná skupina pre vyrovnávacia pamäť systému súborov môže zvýšiť konzumovať väčšinu fyzická pamäť RAM.

Ako problém obísť

Ak chcete obísť tento problém, použite funkciu GetSystemFileCacheSize API a SetSystemFileCacheSize API funkcia nastaviť hodnotu maximálnej alebo minimálnej veľkosti pracovných skupín vyrovnávacia pamäť systému súborov. Používanie týchto funkcií je len podporované metóda obmedziť spotrebu fyzickej pamäte v vyrovnávacia pamäť systému súborov.

Microsoft Windows dynamické Cache služby je ukážka služba, ktorá ukazuje jednu stratégiu používať tieto API minimalizovať dôsledky tejto problematiky.

Inštalácia a pomocou dynamického Cache služby Microsoft nespôsobí vylúčenie podporu pre Microsoft Windows. Túto službu a jeho zdrojový kód sú poskytované ako príklad toho, ako používať Microsoft podporovaný API znižovať rast vyrovnávacej pamäte systému súborov.

Servis a zdrojový kód možno stiahnuť z nasledujúceho odkazu vo webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
http://www.Microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=e24ade0a-5EFE-43c8-b9c3-5d0ecb2f39af&displaylang=en

Stav

Spoločnosť Microsoft potvrdila, že ide o problém v produktoch spoločnosti Microsoft, ktoré sú uvedené v časti „Vzťahuje sa na“.

Ďalšie informácie

Algoritmy riadenia pamäť v operačných systémoch Windows 7 a Windows Server 2008 R2 boli aktualizované na riešenie mnohých súborov do vyrovnávacej pamäte problémy zistené v predchádzajúcich verziách systému Windows. Existujú iba určité jedinečné situácie v ktorej musíte implementovať túto službu na počítačoch so systémom Windows 7 alebo Windows Server 2008 R2.

Ako zistiť, či váš systém je ovplyvnené

Zistiť, či váš systém je ovplyvnené tento problém, nainštalujte SysInternals RamMap nástroja. Nástroj môžete získať na tejto internetovej stránke Windows Sysinternals:

http://technet.Microsoft.com/en-US/Sysinternals/ff700229

Keď spustíte nástroj, vyberte možnosť, Použite počty . To zobrazuje niekoľko stĺpcov, ktoré ilustrujú súčasná trajektória pamäte. Kliknite na aktívny stĺpec Zoradiť podľa počtu bajtov použitých a vedomie najvyššie využitie priamo pod celkom.

Ak hornej počítať je "Metasúbor", a ak používa Veľká časť pamäte, dochádza k systému súborov Cache problém, ktorý je popísaný v časti "Príznaky". Môžete overiť pomocou programu Sledovanie výkonu sledovať Memory\System Cache Resident bajtov počítadlo a vidieť cache rastie nepretržite v priebehu času.

Obr. Príklad RamMap výstup v ktorom počítači zažíva problém.

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
rammap1


Obr. Príklad RamMap výstup v ktorých nie je počítač zažíva problém.

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
rammap2


AkMemory\System Cache Resident bajtovpočítadlo výkonu monitora ukazuje stúpajúci trend časom počítača sa vyskytol problém, ako je znázornené na obrázku 3.

Obrázok 3. Príklad Performance Monitor výstup pri ktorom počítač skúsenosti problém v priebehu času.

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
perfmon

Požiadavka na reštartovanie

Nemáte na reštartovanie počítača pri inštalácii, odinštalujte, alebo používať túto službu.

Vlastnosti

ID článku: 976618 - Posledná kontrola: 1. marca 2014 - Revízia: 4.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
 • Windows Vista Home Basic
 • Windows Vista Home Premium
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Ultimate
 • Windows Vista Home Basic 64-bit edition
 • Windows Vista Home Premium 64-bit edition
 • Windows Vista Enterprise 64-bit edition
 • Windows Vista Ultimate 64-bit edition
 • Microsoft Windows Server 2003 R2 Datacenter Edition (64-Bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003 R2 Enterprise Edition (64-Bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003 R2 Standard Edition (64-Bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition for Itanium-Based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
 • Windows Server 2008 Datacenter without Hyper-V
 • Windows Server 2008 Enterprise without Hyper-V
 • Windows Server 2008 Standard without Hyper-V
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 Standard
 • Windows Server 2008 for Itanium-Based Systems
 • Windows Server 2008 R2 Datacenter
 • Windows Server 2008 R2 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Service Pack 1
 • Windows Server 2008 R2 Standard
Kľúčové slová: 
kbexpertiseinter kbtshoot kbsurveynew kbprb kbmt KB976618 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 976618

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com