SYSVOL klasörü çoğaltmak için DFS çoğaltması kullanılıyorsa, Windows Server 2008 R2 çalıştıran bir salt okunur etki alanı denetleyicisindeki dizin hizmeti geri yükleme modunda sistem durumunu geri yükleme gerçekleştirilemiyor...

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 976655 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin:
 • Windows Server 2008 R2 çalıştıran BIR salt okunur etki alanı denetleyicisi, SYSVOL klasörüne kopyalamak için Dağıtılmış dosya sistemi (DFS) çoğaltma kullanır.
 • Bu salt okunur etki alanı denetleyicisindeki sistem durumu yedekleme işlemini gerçekleştirdiğiniz. Örneğin, komut isteminde aşağıdaki komutu yazın:

  wbadmin.exe başlatmak systemstatebackup - backuptarget: letterdrive
 • Salt okunur etki alanı denetleyicisinde sistem durumunu geri yüklemek için dizin hizmeti geri yükleme modunda yeniden başlatın.
Bu senaryoda, sistem durumunu geri yükleme gerçekleştirmeye çalıştığınızda aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Erişim reddedildi
Not Salt okunur etki alanı denetleyicisi, Active Directory etki alanı Hizmetleri Yükleme Sihirbazı salt okunur etki alanı denetleyicisi (RODC) onay kutusunu seçtiğinizde yapılandırıldı.

Neden

Bu sorun, bilgisayar dizin hizmeti geri yükleme modunda olduğunda (DfsrRo.sys) bir <a0>DFS Çoğaltma ile ilgili süzgeç sürücüsü hatalı yüklendiği için oluşur. Bu davranış, geri yükleme işlemini engeller.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu makalede açıklanan sorunun yaşandığı sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmeyi uygulamak için <a0></a0>, bilgisayarınızı, Windows Server 2008 R2 çalışmalıdır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme önceden yayımlanmış bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin ingilizce (ABD) sürümü, aşağıdaki tablolarda listelenen özniteliklere sahip dosyaları yükler. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Bu dosyaların tarih ve saatleri, yerel bilgisayarınızda yerel saatinize ve geçerli gün ışığından yararlanma saatine (DST) göre görüntülenir. Bu tarih ve saatler ayrıca dosyalarda belirli işlemleri gerçekleştirdiğinizde değişebilir.
Windows Server 2008 R2 dosya bilgileriyle ilgili notlar
 • Dosya BILDIRIM dosyaları (.manifest) ve yüklenen MANıFEST dosyaları (.mum) her ortam için "Ek bilgi için Windows Server 2008 R2 dosya" bölümünde listed separately var. MANıFEST MANIFEST dosyaları ve ilişkili güvenlik kataloğu (.cat) dosyaları, güncelleştirilmiş bileşenin durumunu korumak açısından oldukça önemlidir. Özniteliklerin listelenmediği güvenlik kataloğu dosyalarının Microsoft dijital imzaları vardır.
Windows Server 2008 R2'nin tüm desteklenen x64 tabanlı sürümleri

Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Dfsrro.sys6.1.7600.2057867,65618 Kas 200918: 05X64

Pratik Çözüm

Geçici çözüm için Windows Server 2008 R2

Bu soruna geçici bir çözüm için, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Sunucu dizin hizmetleri geri yükleme modunda başlatın.
 2. Komut istemine şu komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:
  Fltmc DfsrRo kaldırma
 3. Sistem durumu geri yükleme işlemini gerçekleştirin.
 4. Süzgeç sürücüsü için aşağıdakileri yaparak yeniden yükleyin. Komut isteminde aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:
  DfsrRo Fltmc yükleme

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

DFS Çoğaltma hizmeti, Windows Server 2008 R2'de bir "salt okunur çoğaltılan klasörler" özelliği tanıtır. Bu özellik, salt okunur etki alanı denetleyicisinde çoğaltılmasını SYSVOL klasörü için kullanılır. Salt okunur bir filtre sürücüsü, salt okunur çoğaltılmış klasör değişiklik yapmak, DFS Çoğaltma hizmeti çalıştığında, dışında değiştirilmesini engeller. Bu nedenle, Windows Server 2008 R2 çalıştıran bir salt okunur etki alanı denetleyicisinde sistem durumu geri yükleme gerçekleştirdiğinizde, geri yükleme işlemi başarısız olur.

Dizin Hizmetleri geri yükleme modunda sistem durumunu geri yükleme gerçekleştirdiğinizde, filtre sürücüsü, sistem önyükleme sürücüsü olarak yüklendiği DFS Çoğaltma salt okunur bir filtre sürücüsü yine de yüklenir. Ayrıca, olup hizmetin veya başlatıldığından bağımsız olarak filtre sürücüsü yüklenir. Bu nedenle, filtre sürücüsü, çoğaltılan SYSVOL klasörünün içeriğini geri yükleme'den yedekleme uygulamasını engeller.

Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:-
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Ek dosya bilgileri

Ek dosyalar tüm desteklenen x 64 tabanlı Windows Server 2008 R2 sürümleri

Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Amd64_microsoft-windows - dfsr - readonly_31bf3856ad364e35_6.1.7600.20578_none_ac126bdc7687e35a.manifestUygulanamaz3,40318 Kas 200918: 23Uygulanamaz
Package_for_kb976655_rtm ~ 31bf3856ad364e35 ~ amd64 ~ ~ 6.1.1.0.mumUygulanamaz2,30918 Kas 200919: 26Uygulanamaz

Referanslar

Windows Server 2008 R2 için sürüm notları hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin.
http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd392259(WS.10).aspx
Sistem durumunu yedeklemek için Windows Server Yedekleme programını kullanma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin.
http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc742124(WS.10).aspx
Sistem durumunu geri yüklemek için Windows Server Yedekleme programını kullanma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin.
http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc742035(WS.10).aspx

Özellikler

Makale numarası: 976655 - Last Review: 14 Aralık 2009 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Server 2008 R2 Datacenter
 • Windows Server 2008 R2 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbqfe kbhotfixserver kbsurveynew kbautohotfix kbexpertiseinter kbbug kbfix KB976655 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:976655

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com