Určitých výrobců IMAP4 klienti se nemohou připojit k poštovní schránky 2003 Exchange Server přes server CAS 2010 Exchange Server

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 977633 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Ve smíšeném prostředí 2003 Microsoft Exchange Server a Microsoft Exchange Server do roku 2010 poštovních schránek Exchange Server 2003 přistupují přes server Exchange Server do roku 2010 Client Access Server (CAS). V tomto případě uživatelé nemají k přístup k poštovním schránkám Exchange Server 2003 pomocí klientů IMAP4 určitých výrobců. Uživatelé navíc může zobrazit následující chybová zpráva:
"Přihlášení na server <servername> se nezdařila "

Příčina

K tomuto problému dochází, protože určitých výrobců IMAP4 klienti používat prostý ověřovací mechanismus. Server Exchange Server do roku 2010 CAS provede kontrolu další na obor názvů serveru 2003 Exchange Server. Však jsou odpovědi ze serveru 2003 Exchange Server mishandled Exchange Server do roku 2010 CAS serverem. Uživatelé nemá tedy přístup k poštovním schránkám Exchange Server 2003 pomocí klientů IMAP4 určitých výrobců.

Řešení

Tento problém vyřešíte instalací následující kumulativní aktualizaci:
979611Popis kumulativní aktualizace 2 pro rok 2010 Exchange Server: 18. února 2010

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt.

Další informace

Další informace o protokolu IMAP4 a OBYČEJNÝ ověřovací mechanismus na webech IETF:


Vlastnosti

ID článku: 977633 - Poslední aktualizace: 4. března 2010 - Revize: 1.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Exchange Server 2010 Enterprise
  • Microsoft Exchange Server 2010 Standard
Klíčová slova: 
kbmt kbsurveynew kbfix kbhotfixrollup kbexpertiseinter kbqfe KB977633 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:977633

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com