Düzeltme: bir dinamik WSS kullandığınızda BizTalk Server ana kopya çöküyor bağlantı Gönder

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 978059 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft BizTalk Server 2006 R2'de aşağıdaki senaryoyu düşünün:
 • Bir dinamik Windows SharePoint Services (bir BizTalk orkestrasyon olan bağlantı noktasına göndermek WSS) var.

  Not WSS nasıl yapılandırılacağı hakkında daha fazla bilgi için bağlantı noktaları göndermek, "Daha fazla bilgi" bölümüne bakın.
 • Gönderme bağlantı noktasına ilişkin URI özelliğini ayarlamayın. Örneğin, orkestrasyon içinde olan bir deyim şeklinde aşağıdakileri belirtin:
  WSSSend_Port (Microsoft.XLANGs.BaseTypes.Address) = "wss: / /"
 • BizTalk Server bu orkestrasyon kullanarak bir ileti işlemeye çalıştığında.
Bu senaryoda, BizTalk sunucu ana kopyasının çöker ve sürekli olarak yeniden başlatır. Ayrıca, uygulama günlüğüne aşağıdaki hata günlüğe kaydedilir:
Olay türü: hata
Olay kaynağı: BizTalk DW raporlama
Olay kategorisi: Hiçbiri olay KIMLIĞI: 1000 açıklaması: uygulama btsntsvc.exe, 3.6.1404.0 sürüm damgası 4674b0a4 hataya neden olan, hatalı modül kernel32.dll sürüm 5.2.3790.4480, damga 49c51f0a, hata ayıklama? 0, hata adresi 0x0000bef7

Neden

Bu sorun, URI özelliği belirtilmedi; dinamik WSS bağlantı göndermek için bir özel durum BizTalk Server tarafından işlendiğini nedeniyle oluşur.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu makalede açıklanan sorunun yaşandığı sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmeyi uygulamak için Microsoft BizTalk Server 2006 R2 olması gerekir.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmez.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme diğer düzeltmelerin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Microsoft.BizTalk.kwtpm.wssadapter.Runtime.dll3.6.1555.2145,30422-Ara-200911: 51X86

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, sonra bir URI eklenir emin "wss: / /" Microsoft.XLANGs.BaseTypes.Address özelliği gönderme bağlantı noktasına ilişkin belirttiğiniz.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Bir dinamik WSS yapılandırma hakkında daha fazla bilgi için bağlantı göndermek için aşağıdaki Microsoft Developer Network (MSDN) Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa559141(BTS.20).aspx
BizTalk Server düzeltmeler hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2003907BizTalk Server düzeltmeleri hakkında bilgi

Özellikler

Makale numarası: 978059 - Last Review: 22 Ocak 2010 Cuma - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft BizTalk Server 2006 R2 Branch
 • Microsoft BizTalk Server 2006 R2 Developer Edition
 • Microsoft BizTalk Server 2006 R2 Enterprise Edition
 • Microsoft BizTalk Server 2006 R2 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbexpertiseadvanced kbbtsadapters kbbiztalk2006r2presp2fix kbautohotfix kbsurveynew kbqfe kbhotfixserver KB978059 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:978059

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com