Düzeltme: bir bileşen arabirimi PeopleSoft sisteme göndermek PeopleSoft Enterprise için BizTalk Bağdaştırıcısı'nı kullandığınızda hata iletisi: "BIR çapraz nesne sistem dönüştürme hatası oluştu"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 978156 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft BizTalk Server 2006 R2'de aşağıdaki senaryoyu düşünün:
  • Siz bir PeopleSoft bağlanmasını PeopleSoft Enterprise için BizTalk Bağdaştırıcısı'nı kullanmak için gönderme bağlantı noktasına yapılandırın.
  • Gönderme bağlantı, bir bileşen arabirimi (CI olarak da bilinir) PeopleSoft sisteme göndermek için kullanın.
  • Boş bir tarih/saat PeopleSoft sistemden döndürülen verileri içeren alan.
Bu senaryoda, uygulama günlüğüne aşağıdakine benzer bir uyarı iletisi alırsınız:

Olay türü: uyarı
Olay kaynağı: BizTalk Server 2006
Olay kategorisi: BizTalk Server 2006
Olay KIMLIĞI: 5743
Açıklama: Bağlantı noktası "<send port> "URL ile" PeopleSoft: / / / / <URL>". Yeniden, bu gönderme bağlantı noktası için belirtilen yeniden deneme aralığından sonra aktarılan.
Ayrıntılar: "hata ileten ileti: < SOAP-ENV:Fault xmlns:SOAP-ENV="http://schemas.xmlsoap.org/soap/envelope/ "> <faultcode>SOAP-ENV:Server</faultcode> <faultstring>
Istek KIMLIĞI: Bilinmiyor
Özel durum türü: Çapraz nesne BIR sistem dönüştürme hatası oluştu.
Özel durum bilgileri: Özel durum oluştu: E CORE0055: parametre hedeflemek için kaynak türü dönüştürme çağrısı başarısız oldu Get@PeopleSoft://CI/VNDR_ID uygulama için PeopleSoft =: / / Cı/VNDR_ID PeopleSoft: / / Cı/DateTimeS == &gt; SOAP://xmlns/www.w3.org/2001/XMLSchema/dateTime:Type/dateTime (PeopleSoft: / / Cı/VNDR_ID/Özellikler == &gt; SOAP://xmlns/schemas.microsoft.com/VNDR_ID/GetResponse:Element/properties) (yabancı yöntemine ça?r? sonra hata oluştu)</faultstring> </SOAP-ENV:Fault> ".

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu makalede açıklanan sorunun yaşandığı sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Microsoft BizTalk Server 2006 R2 ve BizTalk bağdaştırıcıları kuruluş bu düzeltmeyi uygulamak için for Applications (olarak da bilinen BizTalk LOB bağdaştırıcıları) olmalıdır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmez.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
BizTalk Server 2006 R2'in tüm desteklenen
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Btasysutil.dll1.0.5020.1113,14418 Ara 200913: 02X86
Btcore.dll1.0.5020.112,129,74418 Ara 200913: 02X86
Microsoft.BizTalk.Adapters.bizutil.dll1.0.5020.11162,69618 Ara 200913: 02X86
Psosa.dll1.0.5020.11242,00018 Ara 200913: 02X86

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

PeopleSoft Enterprise için BizTalk Bağdaştırıcısı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Developer Network (MSDN) Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa560671(BTS.20).aspx
BizTalk Server düzeltmeler hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2003907BizTalk Server düzeltmeleri hakkında bilgi

Özellikler

Makale numarası: 978156 - Last Review: 11 Ocak 2010 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft BizTalk Adapter for PeopleSoft Enterprise
  • Microsoft BizTalk Server 2006 R2 Branch
  • Microsoft BizTalk Server 2006 R2 Developer Edition
  • Microsoft BizTalk Server 2006 R2 Enterprise Edition
  • Microsoft BizTalk Server 2006 R2 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbbtsadapters kbbiztalk2006r2presp2fix kbexpertiseadvanced kbsurveynew kbqfe kbhotfixserver KB978156 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:978156

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com