Nasıl yapılır: Windows Server 2008 R2 çalıştıran bir bilgisayarda tüm kimlik doğrulama düzenlerinden devre dışı bırakıldığında Windows Uzaktan yönetim ayarları geri yükleyin.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 978319 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Giriş

Bu makalede, kimlik doğrulama yöntemlerinin hiçbiri Windows Server 2008 R2'de devre dışı bırakıldığında Windows Uzaktan yönetim ayarları nasıl geri getirir.

Daha fazla bilgi

Uzak bir bilgisayardan girdiklerinde, Windows Uzaktan Yönetimi 2.0 tüm işlemler ele alınır. Bu nedenle, Windows Uzaktan Yönetim hizmetinin çalıştığından ve doğru kimlik doğrulama yöntemleri etkin "localhost" hedefi kullanan isteklerin gerektirir.

Özellikle, Windows Uzaktan Yönetim hangi kimlik doğrulama şemaları, hem istemci-tarafı ve sunucu tarafı izin verilen yapılandırmanıza olanak sağlar. Bu ayarlar aşağıdaki gibidir:

C:\Windows\system32>winrm get winrm/config/client/auth
Auth
  Basic = true
  Digest = true
  Kerberos = true
  Negotiate = true
  Certificate = true
  CredSSP = false
C:\Windows\system32>winrm get winrm/config/service/auth
Auth
  Basic = false
  Kerberos = true
  Negotiate = true
  Certificate = false
  CredSSP = false
  CbtHardeningLevel = None [Source="GPO"]
Not Ikinci örnek sunucu tarafı aynı yapar ve ilk örnek, istemci tarafında izin verilen kimlik doğrulama düzenlerinden görüntüler.

Burada bir kullanıcı etkin Windows Uzaktan Yönetim erişilemez duruma getirebilirsiniz iki olası durumlar şunlardır:
 • Hizmetin tüm kimlik doğrulama düzenleri kullanıcı devre dışı bırakır, hizmetin artık herhangi bir istemciden gelen istekleri kabul eder. Bu durumda, Windows Uzaktan Yönetim bir işlem kilitli hizmeti aracılığıyla geçirilemez. Bu nedenle, yapılandırma ayarları değiştirilemez.
 • Kullanıcı tüm kimlik doğrulama düzenlerinden istemci için devre dışı bırakır, istemci, artık herhangi bir Windows Uzaktan Yönetim bitiş noktasına bağlanabilir. Bu durumda, Windows Uzaktan Yönetimi, yerel son noktanın bağlanamıyor. Bu nedenle, istemci tarafı ayarlarını değiştiremezsiniz.
Windows Uzaktan Yönetim, yapılandırmanın, varsayılan ayarlara geri getirir bir geri çağırma işlemi destekler. Ancak, hizmeti kullanmak bu işlemi vardır. Bu nedenle, daha önce belirtildiği durumlarda bu işlem gereksizdir.

Bu durumlardan biri oluşursa, aşağıdaki Windows Uzaktan yönetimi için kullanılabilir bir duruma geri yüklemek için yapılabilir.

Kullanıcı en az bir kimlik doğrulama mekanizmasını etkinleştirmek için ilgili Grup ilkesi ayarlarını değiştirir. Kullanıcı, tüm gerekli kimlik doğrulama mekanizmaları hem istemci-özel ve hizmete özgü yapılandırma ayarlarını etkinleştirmek için winrm komut daha sonra çalıştırabilirsiniz. Sonra kullanıcı, Grup ilke ayarları özgün durumlarına geri döner.

Ilgili Grup ilkesi ayarlarını aşağıdaki konumda bulunabilir:
Yönetim Şablonları > Windows bileşenleri > Windows Uzaktan Yönetim (WinRM)
Ilgili ilkeleri şunlardır:
WinRM Client > Allow Basic authentication
WinRM Client > Allow CredSSP authentication
WinRM Client > Disallow Digest authentication
WinRM Client > Disallow Kerberos authentication
WinRM Client > Disallow Negotiate authentication

WinRM Service > Allow Basic authentication
WinRM Service > Allow CredSSP authentication
WinRM Service > Disallow Kerberos authentication
WinRM Service > Disallow Negotiate authentication


Aşağıdaki örnekler komut belirli kimlik doğrulama düzenleri Windows Uzaktan Yönetim istemci ya da Windows Uzaktan Yönetim hizmeti sağlar:
winrm/config/istemci/AUTH @ winrm set {temel = "true"}
winrm/config/hizmet/AUTH @ winrm set {temel = "true"}
Not bu komut örnekleri enable temel kimlik doğrulaması.

Özellikler

Makale numarası: 978319 - Last Review: 18 Aralık 2009 Cuma - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Server 2008 R2 Datacenter
 • Windows Server 2008 R2 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbsurveynew kbexpertiseadvanced kbhowto KB978319 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:978319

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com