Işlem yöneticisi 2007 R2'de veya Operations Manager 2007 Service Pack 1 "ile Açıklama belirli bir metni" seçeneğini kullandığınızda, e-posta bildirim iletileri gönderilmiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 978359 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

System Center Operations Manager 2007 R2'de veya System Center Operations Manager 2007 Service Pack 1, bir uyarı bildirim aboneliği oluşturursunuz. Açıklama belirli bir metni"ile" seçeneğini kullanıyorsanız, e-posta bildirimi iletileri gönderilir.

Neden

Bu sorun oluşur, aradığınız ölçütlere olan bir değişken.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, bir uyarı bildirimi Açıklama alanına bir değişken kullanmayın.

Daha fazla bilgi

Bu alanlar veritabanında varolan gibi abonelik modülü uyarısı alanları karşı sorgulayabilirsiniz.

Açıklama alanı veritabanında bir statik metin içeriyorsa, "Bu uyarının 55586 kimlikli Can'ın açıklaması," benzer, belirli bir ölçüte statik metin olarak "55586" veritabanında depolandığından, "55586" metni bulmak için açıklama belirli bir metni"ile" seçeneğini kullanarak arama yapabilirsiniz.

Açıklama alanı veritabanındaki bir de?i?ken içeriyorsa, değişken değeri çözümlenen veritabanında depolanmaz. Değişken, veritabanında depolanır. Örneğin, "Bu, Can'ın açıklaması, uyarı kimliği $ AlertId $ ile" benzer bir değişkenle birlikte metin açıklama alanında veritabanında, açıklama belirli bir metni"ile" seçeneği, değişken veritabanında depolandığından, değişken $ AlertId $ bulmak için kullanabilirsiniz. Değişkenin "55586" çözümlenen değeri bulmak için "ile Açıklama belirli bir metni" seçeneğini kullanırsanız, ancak değeri bulunamadı. Bu, çünkü bu sorguyu çalıştırdığınızda çözümlenen değişkenin değerini veritabanında depolanır.

Referanslar

Işlem yöneticisi 2007 bildirimleri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft TechNet Web sitesini ziyaret edin:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb381475.aspx

Özellikler

Makale numarası: 978359 - Last Review: 14 Aralık 2009 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft System Center Operations Manager 2007 R2
  • Microsoft System Center Operations Manager 2007 Service Pack 1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbexpertiseinter kbsurveynew kbprb KB978359 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:978359

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com