Bir birim gölge kopyası hizmeti geri yükleme işlemi gerçekleştirdiğinizde bir hata iletisi: "0x80042409"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 978773 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Birim Gölge Kopyası Hizmeti (VSS) bir yedekleme veya geri yükleme işlemini VSS gerçekleştirdiğiniz. Yedekleme veya geri yükleme işlemi sırasında uygulama günlüğüne aşağıdakine benzer bir olay yazılır:

Olay KIMLIĞI: 12289

Volume Shadow Copy Service hatası: beklenmeyen hata, daha eski bir yazıcı oturum durumu kaldırılıyor. . hr 0x80042409, = bir veya daha çok yazıcı için yazıcı durumu kullanılamıyor. Bir yazıcı için kullanılabilen yedekleme-geri yükleme oturum durumları sayısı sınırına.

Işlem: Olay PreRestore...

CONTEXT:
Eski anlık görüntü kümesi: {41379de8 f7e7 4 c 76-bb47-7f080443e189}
Eski işlem: 1019
Eski durumuna: 5
Eski bir hata oluştu: 0x800423f4
Eski başarısız hr genişletilmiş: 0x1
Hata iletisi eski genişletilmiş: 0
Yürütme içeriği: yazıcı
Yazıcı sınıf kimliği: {66841cd4-6ded-4f4b-8f17-fd23f8ddc3de}
Yazıcısı adı: Hyper-V VSS Microsoft
Yazıcı Yazıcı örnek KIMLIĞI: {7eef8900-84b4-406e-a461-ce19e5e7ae7f}

Neden

Bu hata bir yedekleme veya geri yükleme oturum durumuna VSS yazıcısı doğru temizlenir değil nedeniyle oluşur. VSS yazıcısı altyapı oturum durumu nesneleri içinde bir VSS yazıcısı katılan her yedekleme ve geri yükleme için oturum oluşturur. Bunlar kullanılmayan, normal koşullarda, yazıcı oturum durumu nesneleri temizlenmesi. Normal oturum durumu Temizleme aşağıdaki durumlarda oluşur:
  • Yedekleme uygulamasını BackupComplete yanıt gönderir ve sonra da yazıcı durumu bir GatherWriterStatus göndererek denetler.
  • Yedekleme uygulamasını PostRestore yanıt gönderir ve sonra da yazıcı durumu GatherWriterStatus sorguda göndererek denetler.
  • The writers OnAbort olayı geri arama oturumu için alırsınız. Yedekleme oturumu açıkça yedekleme uygulaması olarak, yazıcı veya, VSS altyapı başarısız, OnAbort olayı geri çağrılır.
VSS yazıcısı altyapı kalan oturum durumları, dönemsel çöp toplama gerçekleştirir. The infrustructure sonra iki günden daha eski olan oturum durumu her nesne için önceki olay günlüğüne kaydeder. Olay günlüğüne bir yedekleme uygulamasının gösterebilecek yazıcı terkedilmiş oturumlarına belirlemenize yardımcı olması amaçlanır. Tamamlanmamış bir yedek bir dizi olduğunu belirtmek veya oturumların geri birden çok yazıcı arasında hızlı art arda birkaç benzer olayları görebilirsiniz. Bu davranış, sınama ortamlarında sık görülür.

Pratik Çözüm

Bu hata aralıklı örneklerini alan yoksayın. Yanıt olarak bir yedekleme tarafından başlatılan veya geri yükleme işinin çöp toplama etkinliklerin ilgili olay günlüğe kaydedilir. Ancak, bu hatalar etkin yedeğe ilgili veya oturum geri yüklemek. Hata sürekli reproducible, yedekleme uygulama satıcısı tüm VSS yedekleme oturumu temizleme yönergeleri izleyerek, dikkat edin.

Özellikler

Makale numarası: 978773 - Last Review: 22 Aralık 2009 Salı - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Windows Server 2008 R2 Datacenter
  • Windows Server 2008 R2 Enterprise
  • Windows Server 2008 R2 Standard
  • Windows Server 2008 Datacenter
  • Windows Server 2008 Enterprise
  • Windows Server 2008 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbsurveynew kbexpertiseadvanced kbtshoot KB978773 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:978773

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com