Při spuštění sestavy při klienta Microsoft Dynamics CRM 4.0 pro aplikaci Outlook je ve stavu "offline" se zobrazí chybová zpráva: „ Chyba: došlo k chybě „

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 978872 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Se předpokládá, že máte počítači se systémem klienta Microsoft Dynamics CRM 4.0 pro aplikace Microsoft Office Outlook "offline" stavu. Při pokusu o spuštění sestavy se zobrazí následující chybová zpráva:
Chyba: Došlo k chybě.
Tento problém nastane v případě splnění následujících podmínek:
  • V nastavení uživatele produktu Microsoft Dynamics CRM 4.0 určete nastavení formátu, které není "Angličtina (USA)."
  • Sestava je sestava nadřazené sestavy. Navíc bude parametr datum sestavy nadřazené použit v sestavě podřízené.
  • Hodnota zadaná pro parametr data sestavy, je den po výše dvanáctiny měsíci.

Řešení

Tento problém je vyřešen v nejnovější kumulativní kumulativní aktualizaci pro aplikaci Microsoft Dynamics CRM 4.0. Další informace naleznete následujícím článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base:
949256Microsoft Dynamics CRM 4.0 aktualizace a opravy hotfix


Tento problém byl opraven původně v 9 kumulativní aktualizace pro aplikaci Microsoft Dynamics CRM 4.0. Další informace naleznete následujícím článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base:
977650Je k dispozici kumulativní aktualizace 9 pro aplikaci Microsoft Dynamics CRM

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt.

Další informace

Další informace o terminologii používané v aktualizacích softwaru naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
824684Popis standardní terminologie používané při popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft
Další informace o aplikaci Microsoft Business Solutions CRM software oprav hotfix a aktualizací balíček terminologii získáte následujícím článku báze Microsoft Knowledge Base:
887283Standardy používání názvů u balíčků oprav hotfix a aktualizací softwaru aplikace Microsoft Business Solutions CRM (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Vlastnosti

ID článku: 978872 - Poslední aktualizace: 11. února 2010 - Revize: 1.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Dynamics CRM 4.0
Klíčová slova: 
kbmt kbfix kberrmsg kbexpertiseinter kbsurveynew kbmbsmigrate kbqfe KB978872 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:978872

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com