Komunikat o błędzie Stop, kiedy Zmień nazwę pliku lub folderu przy użyciu systemu plików DFS udostępnione ścieżki na komputerze, na którym jest uruchomiony system Windows Server 2003: "Stop: kod błędu 0x00000027 (RDR_FILE_SYSTEM)"

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 978972 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Rozważmy następujący scenariusz:
 • Użytkownik ma komputer z systemem Windows Server 2003.
 • Możesz zainstalować niektóre sterowniki minifiltra. Na przykład zainstalować Kaspersky Antivirus klienta. Ten program automatycznie zainstaluje sterownik minifiltra na komputerze.
 • Zmienić nazwę pliku lub folderu jest za pomocą ścieżki udostępnionego rozproszonego systemu plików (DFS, Distributed File System).
W tym scenariuszu komputer zostanie uruchomiony automatycznie. Ponadto jest wyświetlany następujący komunikat o błędzie:

STOP: (0X000000027)parametr1, parametr2, parametr3, parametr4)
RDR_FILE_SYSTEM (27)
Notatki
 • Parametry w komunikacie o błędzie zatrzymania się różnić w zależności od konfiguracji komputera.
 • Nie wszystkie wiadomości o błędzie "Stop 0x00000027" są powodowane przez problem.

Przyczyna

Ten problem występuje z powodu problemu interakcji między Menedżer filtrów, rozproszonego systemu plików (DFS), wiele UNC Provider (MUP) i sterownik przekierowany dysk podsystem buforowania (Rdbss.sys). Menedżer filtrów zwalnia struktury. Jednakże długości tej struktury nie jest równa zero przez dostawcy MUP. Gdy sterownik Rdbss.sys próbuje uzyskać dostęp do tej struktury, system wyzwoli błąd Stop z powodu niespójny.

Rozwiązanie

Informacje o poprawce

Obsługiwana poprawka jest dostępna w firmie Microsoft. Jednak ta poprawka jest przeznaczona do usunięcia tylko problemu opisanego w tym artykule. Tylko w systemach, w których występuje problem opisany w tym artykule, należy zastosować tę poprawkę. Ta poprawka może być wciąż w fazie testowania. Jeśli dany system nie jest poważnie narażony na ten problem, firma Microsoft zaleca poczekanie na następną aktualizację oprogramowania zawierającą tę poprawkę.

Jeśli poprawka jest dostępna do pobrania, istnieje sekcja "Poprawka dostępna do pobrania" na początku tego artykułu z bazy wiedzy Knowledge Base. W tej sekcji nie pojawiają się, skontaktuj się z działem pomocy technicznej firmy Microsoft w celu uzyskania poprawki.

Uwaga Wystąpienia dodatkowych błędów lub konieczności rozwiązania problemu, należy utworzyć osobne zlecenie usługi. Koszty obsługi zwykłych zastosuje się do dodatkowych pytań i problemów, które nie kwalifikują się do tej poprawki. Aby uzyskać pełną listę numerów telefonów z działem pomocy technicznej firmy Microsoft lub utworzyć osobne zlecenie usługi odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Uwaga "Poprawka dostępna do pobrania" zawiera listę języków, dla których poprawka jest dostępna. Jeśli język nie jest widoczny, jest to, ponieważ poprawka nie jest dostępna dla danego języka.

Wymagania wstępne

Aby zastosować tę poprawkę, musi uruchomiony system Windows Server 2003 Service Pack 2 (SP2).Aby uzyskać więcej informacji na temat sposobu uzyskania dodatku service pack dla systemu Windows Server 2003 lub Windows XP Professional x 64 Edition z dodatkiem Service pack kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
889100Jak uzyskać najnowszy dodatek service pack dla systemu Windows Server 2003

Informacje dotyczące rejestru

Aby użyć poprawki w tym pakiecie, nie mają wprowadzać żadnych zmian w rejestrze.

Wymaganie dotyczące ponownego uruchomienia

Po zastosowaniu tej poprawki należy ponownie uruchomić komputer.

Informacje dotyczące zastępowania poprawek

Ta poprawka nie zastępuje wcześniej wydanej poprawki.

Informacje o pliku

Wersja angielskojęzyczna (Stany Zjednoczone) tej poprawki instaluje pliki, których atrybuty wymieniono w poniższych tabelach. Daty i godziny odpowiadające tym plikom są wyświetlane w formacie uniwersalnego czasu koordynowanego (UTC). Daty i godziny odpowiadające tym plikom na komputerze lokalnym są wyświetlane w formacie czasu lokalnego, wraz z Twój bieżący bias czasu letniego (DST). Dodatkowo, daty mogą ulec zmianie podczas wykonywania pewnych operacji na plikach.
Informacje o plikach w systemie Windows Server 2003
 • Oprócz plików wymienionych w poniższych tabelach ta poprawka instaluje skojarzony z nimi plik wykazu (KBnumer.cat), jest podpisany za pomocą podpisu cyfrowego firmy Microsoft.
Dla wszystkich obsługiwanych x 86 wersje systemu Windows Server 2003
Zwiń tę tabelęRozwiń tę tabelę
Nazwa plikuWersja plikuRozmiar plikuDataCzasPlatforma
Mup.sys5.2.3790.465110342418-Sty-201021: 37x 86
Wszystkie obsługiwane 64-bitowego systemu Windows Server 2003
Zwiń tę tabelęRozwiń tę tabelę
Nazwa plikuWersja plikuRozmiar plikuDataCzasPlatforma
Mup.sys5.2.3790.465118022420-Sty-201001: 53x 64
Wszystkie obsługiwane wersje systemu Windows Server 2003 z komputerów z procesorami IA-64
Zwiń tę tabelęRozwiń tę tabelę
Nazwa plikuWersja plikuRozmiar plikuDataCzasPlatforma
Mup.sys5.2.3790.4651312,32020-Sty-201001: 52IA-64

Obejście problemu

Aby obejść ten problem, odinstaluj oprogramowanie, które instaluje sterowniki minifiltra. Na przykład Odinstaluj Kaspersky Antivirus klienta.

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft, które są wymienione w sekcji "Stosuje się do".

Właściwości

Numer ID artykułu: 978972 - Ostatnia weryfikacja: 9 stycznia 2012 - Weryfikacja: 1.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition for Itanium-Based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
Słowa kluczowe: 
kbexpertiseinter kbprb kbsurveynew kbHotfixServer kbautohotfix kbqfe kbfix kbmt KB978972 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:978972

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com