Düzeltme: Bir ıpsec bağlantısı üzerinden iletişim beklenmedik biçimde, bir istemci, istemci yeniden başlatıldıktan sonra dört dakika içinde ıpsec sunucuya bağlanır ayrılır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 979272 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin:
 • Bir ınternet Protokolü güvenliği (ıpsec) istemcisi, Windows Server 2003 Service Pack 2 (SP2) çalıştıran bir bilgisayara bir ıpsec bağlantısı kurar.
 • Ipsec istemcisi ve Windows Server 2003 ıpsec sunucuyu ağ adresi çevirisi (NAT) aygıtlarının arkasındaki bulunur.
 • Istemci yeniden başlatır ve sonra da dört dakika içinde sunucuya bağlanır.
Bu senaryoda, yeni ıpsec bağlantısı üzerinden iletişim beklenmedik şekilde kesilir.

Neden

Ipsec bağlantı girişinin sona erme zamanı dört dakika için sabit kodlanmış hale getirilir. Ipsec sürücüsü, istemciyle sunucu arasındaki iletim Denetimi Protokolü (TCP) bağlantıları için ıpsec bağlantı girdisini saklar. Ipsec bağlantı girişi için TCP bağlantı kapatıldıktan sonra dört dakika geçerlidir.

ıpsec istemcisini, istemci yeniden başlatıldıktan sonra dört dakika içinde ıpsec sunucuya bağlanır, ıpsec ağ bağlantısı girdisini yeniden kullandı. Dört dakika sonra ıpsec ağ bağlantısı girdisini silinir. Sonra yeni bir bağlantı girdisi almak için ıpsec anlaşması yürütülür. Bazı ortamlarda bu anlaşma başarısız olur ve sonra da bu sorun oluşur.

Not Bu sorun, ıpsec ağ bağlantısı girdisini silindikten sonra yalnızca ilk ağ paketi ıpsec sunucusundan ıpsec istemciye gönderilen oluşur. ıpsec ağ bağlantısı girdisini silindikten sonra ilk ağ paketi ıpsec istemciden sunucuya ıpsec gönderilirse, bu sorun oluşmaz.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu makalede açıklanan sorunun yaşandığı sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmeyi uygulamak için <a0></a0>, Windows Server 2003 SP2 çalışmalıdır.Bir Windows Server 2003 hizmet paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
889100En son Windows Server 2003 hizmet paketi nasıl elde edilir

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme önceden yayımlanmış bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin ingilizce (ABD) sürümü, aşağıdaki tablolarda listelenen özniteliklere sahip dosyaları yükler. Bu dosyalarla ilgili tarihler ve saatler UTC (eşgüdümlü evrensel saat) kullanılarak listelenmiştir. Bu dosyaların tarih ve saatleri, yerel bilgisayarınızda yerel saatinize ve geçerli gün ışığından yararlanma saatine (DST) göre görüntülenir. Ayrıca dosyalarda belirli işlemleri gerçekleştirdiğinizde tarihler ve saatler değişebilir.
Windows Server 2003 dosya bilgileri notları
 • Bu tablolarda listelenen dosyaların yanı sıra, bu düzeltmenin bir Microsoft dijital imzası kullanılarak imzalanmış ilişkili bir güvenlik kataloğu dosyası (BB number .cat) de yükler.
Windows Server 2003 SP2'nin tüm desteklenen x86 tabanlı sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Ipsec.sys5.2.3790.465082,94415-Oca-201013: 27X86
Tüm desteklenen x 64 tabanlı sürümleri Windows Server 2003 SP2
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Ipsec.sys5.2.3790.4650156,67215-Oca-201016: 20X64
Windows Server 2003 SP2'nin tüm desteklenen IA-64 tabanlı sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
Ipsec.sys5.2.3790.4650259,07215-Oca-201016: 18IA-64

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 979272 - Last Review: 23 Şubat 2010 Salı - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 2, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition for Itanium-Based Systems
  • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
  • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbqfe kbhotfixserver kbsurveynew kbautohotfix kbexpertiseinter kbbug kbfix KB979272 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:979272

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com