Windows Server 2003 tabanlı bir terminal sunucusu sonra pek çok kullanıcı oturum açma ve oturum kapatma bağlantısını yanıt vermiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 979522 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Windows Server 2003 çalıştıran bir terminal sunucusu var. Birçok kullanıcı için oturum açma veya sık terminal sunucusu günlüğünü devre dışı. Terminal sunucusu için biraz zaman çalıştıktan sonra tüm terminal sunucusu yanıt vermiyor. Bu nedenle, artık bir terminal sunucusu oturumu terminal sunucusuna oluşturamıyor. Ayrıca, sistem günlüğüne aşağıdaki olay kaydedilebilir:

Olay türü: hata
Olay kaynağı: sunucusu
Olay kategorisi: yok
Olay KIMLIĞI: 2020
Açıklama: Sunucu havuzu boş olduğundan Sistem disk belleğine alınmayan havuzdan ayıramadı.

Sorun oluştuğunda, yakalanan bellek döküm dosyasını çözümlemek, sistem disk belleği havuzu kaynak bitti bulun. Ayrıca, çoğu disk belleği bulduğunuz havuzu "DrDr" etiketi olan bellek havuzu tarafından kullanılır.

Neden

Bu sorun, Microsoft Uzak Masaüstü Protokolü (RDP) aygıt yeniden yönlendiricisi (rdpdr.sys) bir zamanlama sorunu nedeniyle oluşur. Zamanlama sorunu oluştuğunda, g/Ç istek paketi (IRP) yanlış rdpdr.sys sürücüsü tarafından durdurulmuş. Bu davranış, bazı ayrılmış bellek disk belleği havuzu, serbest bırakılacak neden olur. Bir süre sonra disk belleği havuzu kaynak bitti. Bu nedenle, "Belirtiler" bölümünde açıklanan senaryosu yaşarsınız.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu makalede açıklanan sorunun yaşandığı sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmenin uygulanabilmesi için bilgisayarda Windows Server 2003 Service Pack 2 (SP2) çalıştırıyor olmanız gerekir.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme önceden yayımlanmış bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltme genel (ABD) sürümü, aşağıdaki tablolarda listelenen özniteliklere sahip dosyaları yükler. Bu dosyalarla ilgili tarihler ve saatler UTC (eşgüdümlü evrensel saat) kullanılarak listelenmiştir. Bu dosyaların tarih ve saatleri, yerel bilgisayarınızda yerel saatinize ve geçerli gün ışığından yararlanma saatine (DST) göre görüntülenir. Ayrıca dosyalarda belirli işlemleri gerçekleştirdiğinizde tarihler ve saatler değişebilir.
Windows Server 2003 dosya bilgileri notları
  • Bu tablolarda listelenen dosyaların yanı sıra, bu düzeltmenin bir Microsoft dijital imzası kullanılarak imzalanmış ilişkili bir güvenlik kataloğu dosyası (BB number .cat) de yükler.
Windows Server 2003'ün tüm desteklenen x86 tabanlı sürümleri
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
RDPDR.SYS5.2.3790.4683201.21622-Mar-201015: 21X86
Tüm desteklenen x 64 tabanlı sürümleri Windows Server 2003
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
RDPDR.SYS5.2.3790.4683333.31223-Mar-201004: 32X64
Tüm desteklenen IA-64 tabanlı sürümleri Windows Server 2003'ün
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatform
RDPDR.SYS5.2.3790.4683641,53623-Mar-201004: 32IA-64

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 979522 - Last Review: 26 Nisan 2010 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
  • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbexpertiseadvanced kbfix kbsurveynew kbqfe kbhotfixserver KB979522 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:979522

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com