Nazwy folderów dostosowanych nie może skopiować podczas włączania funkcji Przekierowanie folderu w systemie Windows Vista z dodatkiem SP1, Windows Vista z dodatkiem SP2 i Windows 7

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 979579 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Rozważmy następujący scenariusz:
 • Niektóre foldery mają zawierające nazwy zlokalizowane są na komputerze z systemem Windows Vista Service Pack 1 (SP1), Windows Vista Z dodatkiem Service Pack 2 (SP2) lub Windows 7.
 • Plik, który przybywa alfabetycznie wcześniej niż "Desktop.ini" istnieje w tym folderze, która została zlokalizowana nazwa.
 • Włączanie funkcji Przekierowanie folderu w tych folderach zlokalizowane.
 • Foldery przekierowane są kopiowane do udostępnionego dysku za pomocą funkcji przekierowania folderu przy pierwszym logowaniu.
W tym scenariuszu nie może skopiować ustawienia dostosowane, które są przechowywane w pliku Desktop.ini.

Na przykład folder Akcesoria ma nazwę zlokalizowaną w systemie operacyjnym innym niż angielski domyślnie. Gdy ten folder jest kopiowany do udostępnionego dysku za pomocą funkcji Przekierowanie folderu, folder Akcesoria nie ma już zlokalizowana nazwa. Zamiast tego ma nazwę "Akcesoria", w języku angielskim.

Przyczyna

Ustawienia folderu niestandardowych są przechowywane w pliku Desktop.ini. Gdy plik, który używa nazwy, alfabetycznie starsza niż Desktop.ini istnieje w folderze i plik Desktop.ini jeszcze nie istnieje na dysku udostępnionym, tworzony jest nowy plik Desktop.ini bez ustawień zlokalizowanych na serwerze, gdy pliki są przekierowywane.

Na przykład załóżmy, że start menu jest przekierowywane. Folder Akcesoria, w Start menu ma nazwę zlokalizowaną w systemie operacyjnym innym niż angielski i zawiera plik alfabetycznie wcześniejsza niż Desktop.ini pliku Commandprompt.lnk. W tym scenariuszu Poniższa procedura opisuje, w jaki sposób tworzony jest nowy plik Desktop.ini:
 1. Pliki są kopiowane w kolejności alfabetycznej. W związku z tym plik Commandprompt.lnk jest najpierw kopiowany.
 2. Commandprompt.lnk jest, że pierwszy plik, który jest skopiowany t dysku udostępnionym. Plik Desktop.ini jeszcze nie istnieje na serwerze. W związku z tym serwer tworzy nowy Desktop.ini po skopiowany plik Commandprompt.lnk.
  Uwaga Ten nowy plik Desktop.ini nie zawiera ustawień niestandardowych.
 3. Następnie klient próbuje skopiować jego plik Desktop.ini na dysku udostępnionym, ale w tym momencie nowe Desktop.ini istnieje już na serwerze. W dodatku SP1 dla systemu Windows Vista, Windows Vista z dodatkiem SP2, a w systemie Windows 7 funkcja przekierowania folderu zapobiega zastąpieniem nowszą wersję pliku. W tym scenariuszu Desktop.ini na serwerze jest nowsza. W związku z tym nowy plik Desktop.ini Desktop.ini z ustawieniami zlokalizowanych i pozostaje po stronie serwera nie jest kopiowane.
Uwaga W wersjach systemu Windows starszych niż Windows Vista z dodatkiem SP1 plik na komputerze zawsze zastąpienie pliku na dysku udostępnionym. W związku z tym ten problem nie występuje na komputerach korzystających z tych wersji systemu Windows, ponieważ plik Desktop.ini jest kopiowany.

Obejście problemu

Aby obejść ten problem, należy zastąpić plik Desktop.ini na udostępnionym dysku zawierającego plik Desktop.ini, który zawiera ustawienia zlokalizowane po pliki są przekierowywane do serwera przy pierwszym logowaniu. Plik Desktop.ini znajdują się w domyślnym profilu. Plik Desktop.ini folderu Akcesoria znajduje się w następującej lokalizacji:

C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Accessories\desktop.ini

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft wymienionych w sekcji "Dotyczy".

Więcej informacji

Aby odtworzyć ten problem, wykonaj następujące kroki:
 1. Zaloguj się na komputerze, na którym jest uruchomiony dodatek SP1 dla systemu Windows Vista, Windows Vista z dodatkiem SP2 lub Windows 7. Określić, czy Akcesoria folder Programy folder Menu Start folder jest zlokalizowany. Jeśli nie została zlokalizowana, lokalizacja folderu Akcesoria.
 2. Włączanie funkcji Przekierowanie folderu.
 3. Zaloguj się z użytkownikiem, który nie został jeszcze przekierowany folder.
 4. Po funkcji Przekierowanie folderu kopie folderów na dysku udostępnionym, Akcesoria folder Programy folder Menu Start folder nie jest zlokalizowany.

Właściwości

Numer ID artykułu: 979579 - Ostatnia weryfikacja: 27 września 2011 - Weryfikacja: 3.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Windows 7 Enterprise
 • Windows 7 Home Premium
 • Windows 7 Professional
 • Windows 7 Starter
 • Windows 7 Ultimate
 • Dodatek Service Pack 1 do systemu Windows Vista
 • Dodatek Service Pack 2 do systemu Windows Vista
Słowa kluczowe: 
kbexpertiseinter kbtshoot kbbug kbharmony kbmt KB979579 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:979579

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com