Bir diğer ad (CNAME) kaynak kaydını kullanarak bir yazıcıya bağlanmaya çalıştığınızda hata iletisi: "Windows yazıcıya bağlanamadı"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 979602 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir yazıcıyı barındıran ve Windows 7 çalışan bir istemci bilgisayar veya Windows Server 2008 R2 çalıştıran bir yazdırma sunucusu için bir diğer ad (CNAME) kaynak kaydını kullanarak bir yazıcıya bağlanmaya çalışırken aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Windows yazıcıya bağlanamadı. Yazıcı adını denetleyin ve yeniden deneyin. Bu ağ yazıcısı, yazıcının açık olduğunu ve yazıcı adresinin doğru olduğundan emin olun.
Ayrıca, aşağıdaki ağ izleyicisi tarafından oluşturulan izleme örneğidir:
[client request]
34 4.421875 {MSRPC:9, SMB2:8, TCP:2, IPv4:1} IP addressIP address Winspool Winspool:RpcOpenPrinterEx Request, Printer = \\printsvr\Microsoft XPS Document Writer
[server response]
37 4.843750 {MSRPC:9, SMB2:8, TCP:2, IPv4:1} IP addressIP address Winspool Winspool:RpcOpenPrinterEx Response, Status = ERROR_INVALID_PRINTER_NAME

Neden

Bu sorun, biriktirici koduna kümelenmemiş bilgisayarlar için bazı en iyi duruma getirme değişiklikler nedeniyle oluşur. Işletim sistemi yüklendiğinde, yerel bilgisayarın adını ve DNS önbelleğinde olan diğer yerel adlarını Yazdırma Biriktiricisi hizmetini yükler. Yazdırma Biriktiricisi hizmeti, hizmet istekleri için yerel adlarını kullanır. Bu nedenle, hizmetin ağ erişim kazanmak ve daha sonra sorgu adları gibi bir diğer ad (CNAME) kaynak kaydı için gerekir. Bu davranış, hizmetin performansını düşürür.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, Windows 2008 Server R2 çalıştıran ve bir diğer ad (CNAME) kaynak kaydı tarafından erişiliyor yazdırma sunucusu üzerindeki bir kayıt defteri anahtarı eklemek için aşağıdaki komutu kullanın:
reg add HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print /v DnsOnWire /t REG_DWORD /d 1
Not Bu kayıt defteri anahtarı, performansı düşürür. Bu nedenle, yalnızca bir diğer ad (CNAME) kaynak kaydı tarafından erişilmesi gereken yazdırma sunucuları üzerindeki bu kayıt defteri anahtarını eklemeniz önerilir.

Daha fazla bilgi

Bazı yazıcılar, Ağ Yükü Dengeleme (NLB) teknoloji veya hepsini birer kez deneme özelliği desteklenmiyor etki alanı adı sistemi (DNS) kullanarak Dengeleme yüklenemedi. Bu makalede açıklanan geçici çözüm, yalnızca Windows Server 2008 R2 çalıştıran bir yazdırma sunucusu yalnızca bir sunucuya başvuruda bulunan bir diğer ad (CNAME) kaynak kaydı tarafından erişildiğinde senaryo içindir.

Özellikler

Makale numarası: 979602 - Last Review: 29 Ocak 2010 Cuma - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Server 2008 R2 Datacenter
 • Windows Server 2008 R2 Datacenter without Hyper-V
 • Windows Server 2008 R2 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Enterprise without Hyper-V
 • Windows Server 2008 R2 Standard
 • Windows Server 2008 R2 Standard without Hyper-V
 • Windows 7 Enterprise
 • Windows 7 Professional
 • Windows 7 Ultimate
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbsurveynew kbexpertiseinter kbtshoot KB979602 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:979602

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com