DÜZELTME: "< veri uzantı adı > Seçili veri uzantısı yüklenemedi" hata iletisi, sunucu modunda özel veri işleme uzantısını kullanan bir SSRS 2008 veya SSRS 2008 R2 raporu çalıştırmak için Rapor Oluşturucu 2.0 kullandığınızda

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 981881 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Microsoft SQL Server 2008 Microsoft dağıtır veya Microsoft SQL Server 2008 R2 karşıdan yüklenebilir bir dosya olarak düzeltir. Düzeltmeleri birikimlidir, her yeni sürüm tüm düzeltmeleri içerir ve önceki SQL Server 2008 veya Microsoft SQL Server 2008 ile verilen tüm güvenlik düzeltmelerini yayın. düzeltmek için
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Aşağıdaki senaryoyu düşünün:
  • Microsoft Rapor Oluşturucu 2.0, özel veri işleme uzantısı uygulamakve Microsoft SQL Server 2008 Reporting Services (SSRS 2008) veya Microsoft SQL Server 2008 R2Reporting Services (SSRS 2008 R2) dağıtın.
  • Oluşturduğunuz paylaşılan veri kaynağını kullanan bu özel veri işleme uzantısı.
  • Bu paylaşılan veri kaynağına sorulması için kullanıcı kimlik bilgilerini yapılandırma
  • Oluşturduğunuz bir rapor kullanan bu paylaşılan veri kaynağı.
  • Bu raporu dağıtma rapor.
  • Raporu, Rapor Oluşturucu 2.0 kullanarak sunucu modunda çalıştırın.
Bu senaryoda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
< Veri uzantı adı > Seçili veri uzantısı yüklenemedi. Seçili veri uzantısı doğru RSReportDesigner.config kaydedilir ve istemcinin yerel raporlar ve yayınlanan raporlar için rapor sunucusu yüklü doğrulayın.

Çözüm

Düzeltme bu sorun, SQL Server 2008 Service Pack 1 için toplu güncelleştirme 8'de önce yayımlanmıştır. Bu toplu güncelleştirme paketi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
981702Toplu güncelleştirme paketi SQL Server 2008 Service Pack 1 için 8
NotSürüm önceki SQL Server 2008 ile verilen tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltmek ve yapılar toplu, her yeni düzeltme sürümü olduğundan, tüm düzeltmeleri içerir. Bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama ele almanızı öneririz. Daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
970365The SQL Server 2008, SQL Server 2008 Service Pack 1 yayımlanmıştır sonra yayımlanmış oluşturur
Microsoft SQL Server 2008 düzeltmeler, belirli SQL Server hizmet paketleri oluşturulur. SQL Server 2008 Service Pack 1 yüklemesi için bir SQL Server 2008 Service Pack 1 düzeltme uygulamanız gerekir. Varsayılan olarak, SQL Server hizmet paketi içinde gelen bir düzeltme sonraki SQL Server hizmet paketinde bulunmaktadır.

SQL Server 2008 R2

Düzeltme bu sorun, ilk toplu güncelleştirme 3'te yayımlanmıştır. SQL Server 2008 R2 için bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2261464Toplu güncelleştirme paketi 3 için SQL Server 2008 R2
NotSürüm önceki SQL Server 2008 R2 ile birlikte verilen tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltmek ve yapılar toplu, her yeni düzeltme sürümü olduğundan, tüm düzeltmeleri içerir. Bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama ele almanızı öneririz. Daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
981356The SQL Server 2008 R2 oluşturur sonra SQL Server 2008 R2 yayımlanmıştır yayımlanmış

Durum

Microsoft, bu, "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde. listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun onaylamıştır

Referanslar

SQL Server için değişen hizmet modeli hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
935897Değişen bir hizmet modeli, SQL Server ekibinden bildirilen sorunlar için düzeltmeler sağlamak için kullanılabilir
SQL Server güncelleştirmelerinin adlandırma şeması hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
822499Güncelleştirme paketlerinin yeni adlandırma şeması Microsoft SQL Server yazılımı
Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 981881 - Last Review: 16 Ağustos 2010 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2008 Reporting Services
  • Microsoft SQL Server 2008 R2 Reporting Services
Anahtar Kelimeler: 
kbexpertiseadvanced kbsurveynew kbfix kbqfe kbmt KB981881 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:981881

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com