Jak dočasně zablokovat instalaci produktu.NET Framework 4 Client Profile do počítače se systémem Windows Vista nebo Windows 7

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 982320 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

ÚVOD

Tento článek popisuje, jak dočasně zablokovat instalaci produktu Microsoft .NET Framework 4 Client Profile. Může být třeba to provést v prostředí s povolenou funkcí automatických aktualizací v počítači se systémem Windows Vista nebo v počítači se systémem Windows 7.

Další informace

Produkt Microsoft .NET Framework 4 je nejnovější verzí rozhraní .NET Framework. Rozhraní .NET Framework je komplexní a konzistentní programovací model pro sestavování aplikací s vizuálně poutavými uživatelskými rozhraními, plynulou a zabezpečenou komunikací a schopností modelovat celou řadu obchodních procesů.

Další informace o rozhraní Microsoft .NET Framework naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
829019 Výhody rozhraní Microsoft .NET Framework
Rozhraní Microsoft .NET Framework 4 bude vydáno na webu Windows Update. Dále je bude nabízet služba WSUS (Windows Server Update Service). Produkt .NET Framework 4 Client Profile bude vydán v podobě doporučené aktualizace pro počítače se systémem Windows Vista a pro počítače se systémem Windows 7. Doporučená aktualizace bude nainstalována automaticky, v závislosti na nastavení automatických aktualizací v daném počítači. Produkt Client Profile bude také vydán v podobě volitelné aktualizace pro systém Windows XP. V systému Windows XP je třeba spustit ručně službu Windows Update a vybrat produkt .NET Framework 4 Client Profile. Počítačům se systémem Windows Server 2003, Windows Server 2008 nebo Windows Server 2008 R2 bude rozhraní .NET Framework 4 nabídnuto jako volitelná aktualizace.

Důležité: Doporučujeme instalaci rozhraní .NET Framework 4 neblokovat. Pokud vás však v prostředí s povolenou funkcí automatických aktualizací vedou závažné obchodní důvody k tomu, abyste tak dočasně učinili, můžete instalaci produktu .NET Framework 4 Client Profil dočasně zablokovat úpravou registru.

Poznámka: Organizace nemusí provádět úpravu registru v prostředích spravovaných pomocí řešení správy aktualizací, jako je například služba WSUS (Windows Server Update Services) nebo produkt SMS (Systems Management Server) 2003. Organizace mohou tyto produkty využít k plné správě nasazení aktualizací vydaných prostřednictvím služby Windows Update a Microsoft Update.

Důležité: Tato část, metoda nebo úkol obsahuje kroky, které popisují úpravu registru. V případě úpravy registru nesprávným způsobem však mohou nastat závažné problémy. Proto vždy pečlivě kontrolujte, zda postupujete přesně podle těchto kroků. Jako dodatečnou ochranu registr před úpravami zálohujte. Potom můžete v případě problému registr obnovit.

Další informace o zálohování a obnovení registru najdete na webu společnosti Microsoft týkajícím se vašeho operačního systému.

Windows 7
http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows7/Back-up-the-registry
Windows Vista
http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows-vista/Back-up-the-registry
Chcete-li dočasně zablokovat instalaci produktu .NET Framework 4 Client Profile v prostředí s povolenou funkcí automatických aktualizací v počítači se systémem Windows Vista nebo v počítači se systémem Windows 7, postupujte podle těchto kroků.

Poznámka: Po použití této metody k dočasnému zablokování instalace rozhraní .NET Framework 4 doporučujeme, abyste nenechávali tyto změny příliš dlouho v platnosti, a to v zájmu potřeb zákazníků. Mezi tyto potřeby patří zabezpečení, stabilita a údržba.
 1. Vytvořte záložní kopii registru.
 2. Spusťte Editor registru. To provedete tak, že kliknete na tlačítko Start a na příkaz Spustit, zadáte regedit a pak kliknete na tlačítko OK.
 3. Vyhledejte následující podklíč registru a klikněte na něj:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\NET Framework Setup\NDP
 4. Po výběru příslušného podklíče uvedeného v kroku 3 přejděte v nabídce Upravit na podnabídku Nový a klikněte na příkaz Klíč.
 5. Zadejte název WU a pak stiskněte klávesu ENTER.
 6. Klikněte pravým tlačítkem myši na položku WU, přejděte na příkaz Nový a pak klikněte na příkaz Hodnota DWORD.
 7. Zadejte hodnotu BlockNetFramework4 a stiskněte klávesu ENTER.
 8. Klikněte pravým tlačítkem na položku BlockNetFramework4 a pak klikněte na možnost Změnit.
 9. Do pole Údaj hodnoty zadejte hodnotu 1 a klikněte na tlačítko OK.
 10. Ukončete program Editor registru kliknutím na příkaz Konec v nabídce Soubor.
Poznámka: Existuje-li tento klíč registru, služba Windows Update nenabídne rozhraní .NET Framework 4. Tuto aktualizaci není potřeba skrýt. Kromě toho se nezobrazí žádná upozornění ani chybové zprávy.

Odkazy

Další informace o produktu .NET Framework Client Profile naleznete na následujícím webu MSDN (Microsoft Developer Network):
http://msdn.microsoft.com/cs-cz/library/cc656912(VS.100).aspx

Vlastnosti

ID článku: 982320 - Poslední aktualizace: 22. září 2011 - Revize: 2.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft .NET Framework 4.0
Klíčová slova: 
kbupgrade kbexpertiseinter kbsurveynew kbhowto KB982320

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com